Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Doháról személyes tapasztalatok?

Doháról személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nyaralás után ott lesz átszállásunk repülővel és pár napot ott töltünk, ha már úgyis arra járunk. Mit érdemes megnézni ott? Eléggé hasonló, mint Dubaj, túl sok napot gondolom nem érdemes rászánni.

2019. jún. 17. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A reptéren az átszálló és várakozó utasoknak szerveznek néhány órás, vezetett túrákat a városba. Elvileg legalábbis, mert ahányszor arrafelé jártam, nekem mindig sikerült lemaradni róla, pedig volt, hogy a csatlakozó járat jelentős késése miatt bőven belefért volna a városnézés, de akkor meg pont nem indult túra.


Mindenesetre szerintem egyénileg is nagyjából azokat a látnivalókat érdemes megnézni, amiket erre a szervezett túrára ígérnek. Szóval a mesterséges szigetet (The Pearl), ami persze nagyon hasonló a dubajiakhoz; a kulturális negyedet (Katara), ahol rengeteg tradicionális stílusú, illetve modern épület található; a központi piacot (Souq Waqif), ami a legrégibb és leghíresebb bazár a városban; valamint ha be is akartok menni valahova, nemcsak az utcán sétálgatni, akkor leginkább az Iszlám Művészetek Múzeumát ajánlom.

2019. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! 2 teljes napot szánunk a dologra, csak hogy kicsit megismerkedjünk az arab világgal, nyilván a város nincs tele nevezetességekkel, ezért nem is szánnánk rá több időt. Az általad említett dolgok viszont érdekesnek tűnnek, úgyhogy köszi az ajánlást!
2019. jún. 17. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!