Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Izraelről vélemények?

Izraelről vélemények?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnnénk elutazni februárban valami olyan helyre ahol februárban is jó idő van. Egy utazási iroda Tel-Avivot ajánlotta nekem. Elsőre egészen jól is hangzik dolog anyagi része tehát a repjegy meg a szállás. Viszont sokat nem tudok erről a helyről. Esetleg valaki járt már ott valaha?

Amik konkrétan érdekelnének:

-Maga a város milyen drága?

Mennyire biztonságos a város itt van kettő dolog is konkrétan. 1 azért abban az arab világban van, tudom Zsídó állam de attól milyen közbiztonság? 2 ha jól tudom azért vannak ott rakéta támadások. De van valami acél kupola vagy mi erre nem?

-Tényleg meleg van e februárban és lehet e fürdeni a tengerben

-Meg hogy fiataloknak is alkalmas e város. Egész konkrétan arra gondolok, hogy el mennénk bulizni is.



2019. szept. 25. 11:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tel-Aviv tök jó hely, de ha már ott vagyok én elmennék a Holt-tengerhez és Jeruzsálembe is.
2019. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos rég voltam, 2013 jan 5-26. Az árak kb a hazai * 1.5 az elején hûvös volt, de az utsó h´tvége már rövidujjú ing és tengerparti napozás. Fürdõzõket nem láttam.

Tel Aviv kb Amerika.

Dombornyomott hazai bankkártyát többnyire elfogadnak, az ATM-bõl tudsz vele kivenni sekelt az itthoni forint-számládról, ahonnan én vettem ki ( ETZEL bank ATM-je) elég jól váltotta. Viszont a pénzváltók a forintról nem tudnak, asszem a bankok se.

Szombaton (péntek kora du-tól szo teles besötétedésig + vmenmyi idõ) nincs tömegközlekedés, csak taxi és magán minibuszok, ezek iránytaxik, nem feltétlenül csak városon belül.

Nekünk az eligazításban azt írták, ne üljünk be olyan autóba, amit arab vezet. Igaz, a társaság nagyobb része zsidó volt, de sajnos a rossz fiúk nem rasszisták :(

Ha koldussal találkozol, illik adni vmennyit, mert neki az a foglalkozása. (Ne itteni leimolókra gondolj, nem szól egy szót se, csak tartja a markát, ha kevesli, megrázza. Persze, nem mkötelezõ, a min társaságunkból csak én adtam.)

Arabok, zsidók többsége jól beszél angolul, kivétl: orosz zsidók. Legalábbis abban a boltban ahol voltam. Szerencsére a régi iskolai emlékekbõl n+ehány szót ki tudtam nyögni, ettõl "brat" lettem, de ha legalább a boltvezetõ nem tudott volna angolul, bajban lettem volna.


Viszont, mint írták ne hagyd ki Jeruzsálemet (Tel Aviv-tól kb 50 km, annyi, mint BP-Velencei tó, busszal 1 óra) és a Holt tengert, a Kineret tavat ( ott keresztelték Jézust).

Jeruzsálemben persze az óváros, a Templom-hegy (néha fel lehet menni nem csak muszlimoknak, de imádkozni fent nem szabad.)

Jeruzsálem amúgy a kontrasztok városa is: az óváros, a Templom hegy többezer éves múlt, nyugat-Jeruzsálem 21. század.

Az idõjárást talán jobban ismeri az Izraeli Meteorológiai Intézet:

Tel Aviv Station height: 4 meters above sea level

Elements

Mean minimum air temperature (deg C)


Jan Feb March Apr May Jun July Aug Sep Oct Nov Dec

9.6 9.8 11.5 14.4 17.3

Mean maximum air temperature (deg C)


Jan Feb March Apr May Jun July Aug Sep Oct Nov Dec

17.5 17.7 19.2 22.8 24.9 27.5 29.4 30.2 29.4 27.3 23.4 19.2

[link] - itt bármelyik városról.

2019. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Minden évben januárban vagy februárban megyek Eilatba. Simán lehet fürdeni. Általában van 1-2 nap amikor szelesebb az idő és akkor nem érdemes belemenni de amúgy simán jó. Persze nem egy hugymeleg augusztusi adria.
2019. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Tel Aviv nagyon draga, es amugy tenyleg sok a meleg. en nem mennek az biztos, nezzetek mas uticelokat is, utazasi irodakra nem mindig szabad hallgatni.
2019. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%
Bár szeptemberi a kérdés, de talán érdekel valakit a véleményem, ha ide téved. Izraelben szerintem minden településre jellemző a rendezettség, még akkor is, ha az épületek eklektikusak, így a tájkép kissé kesze-kusza hatású. Az utcák szinte makulátlanul tiszták, az emberek nem szemetelnek. Gasztronómiájukban keveredik a kóser-, az európai- és az arab konyha, ami igazán változatossá teszi az egyébként nagyon egészséges főztjeiket. Sok marhahúst, falafelt, zöldséget és gyümölcsöt esznek. Nagyon büszkék a datolyájukra. Finomak a süteményeik, és nagyon jók a boraik. A helyiek vendégszeretete és kedvessége még kellemesebbé teszi az időtöltést. Az utazókkal érdeklődők, és ha megtudják, hogy Magyarországról érkeztél, szívesen leállnak beszélgetni a magyar gyökereikről, ugyanis rengeteg ember él ott, aki, bár nem beszél magyarul, de magyar nagymamával, dédivel etc. rendelkezik. A Gázai-övezetről és az ott történtekről nem szívesen beszélnek, sokan nem is értik, hogy a nyugati média miért torzítja el az eseményeket, azt érzékeltetve, hogy kitört a III. Világháború. Az ország többi részén a krízisből semmit nem érezni, még fegyveres katonákat sem látni. Mindent egybevetve, Izrael egy különlegesen változatos, nyugat-európai színvonalat nyújtó, napsütéses és egzotikus ország. Egy izraeli utazás során garantáltan feledhetetlen élményekkel lehetsz gazdagabb.
2019. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Izrael jó hely, két dolog rontja az élményt: embertelenül drága, (drágább, mint Nyugat-Európa java) és a Latin-Amerikát megszégyenítően szemét határőrök. Ami még rosszabb, hogy nem kenőpénzért szemétkednek mindenkivel, hanem mert egyszerűen ez a kialakult szokás. Bármikor visszamennék, ha nem lett volna annyira elég a vegzálásból az első alkalommal.
2019. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!