Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen Mongóliában élni?

Milyen Mongóliában élni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 13. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, még nem éltem Mongóliában. Állítólag kicsit ferde szemmel néznek rád.
2020. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Jó.
2020. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
A lakosság 60%-a szifiliszes, szóval nem kell túl aktív nemi életet élni.
2020. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Az megvan, hogy Kijevben 10, Moszkvában 20, Asztanában 30, Ulánbátorban 40 fokkal keményebb tél van, mint itt? Lefordítom neked: Évente fél év lakáskarantén koronavírus nélkül is...
2020. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es! Jó,jó! Nem mondtam,hogy ott szeretnék élni.
2020. ápr. 13. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Turistaként remek hely, élni annál kevésbé, amit jól mutat, hogy a mongol az egyetlen nép, amelynek nagyobb hányada él országon kívül, mint belül. Ulánbátor az egyetlen nagyobb lakott település, ami meg a világ leghidegebb fővárosa. A vidék gyönyörű, de például az ulánbátori jurtanegyed inkább gettó, mint bukolikus idill.
2020. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha van lóvéd, akkor jó, különben nyomor.
2020. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ejvandor válasza:
90%

Azért azt ne felejtsük el, hogy magyarok sem azért élnek a határon túl, mert nem Magyarországon akarnak élni.

Mongóliában hasonló a helyzet, sokan élnek Kínában (ami tapasztalataim szerint egyébként valóban jobb), és Oroszországban is vannak bőven.


De a kérdésre is válaszolva. Mongólia hideg, és Ulánbátor télen iszonyúan szennyezett. Amikor este hazamennek az emberek a várost körülölelő jurtanegyedekbe, a legtöbben szénnel gyújtanak be, ami szép lassan eljut a város belsőbb részeibe is.


Ami jó, az az éttermezés, mert sok féle van, és megfizethetőek.


Amúgy mindig van kint pár magyar, a mongolok is tudják, hogy kik vagyunk, szal a Kínában lakáshoz képest pl. sokkal jobban otthon érzi magát az ember.


Vannak európai termékek, szal némi megkötéssel lehet főzni is.


SOkat írhatnék róla, mert 2 évig kint éltem. Akkor még nem voltam lusta blogot se írni, szal ha érdekel, akkor "Itália és egyéb kalandok"

2020. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!