Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A dél-ázsiai országok közül...

A dél-ázsiai országok közül melyik országba érdemes mindenképpen ellátogatni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 20. 21:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hol fogadják a legszívesebben az európai embert?
2020. ápr. 20. 21:45
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Azsiaban mindenhol szivesen fogadjak csak mindenhol masert pl Laoszban, Myanmarban az emberert mig Vietnamban a penzeert es mar ez van Tajfoldon is. Amugy amit nem szabad kihagyni az Indonezia es most meg Myanmar.
2020. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Mianmar
2020. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Japánon és Dél-Koreán kívül egyikbe se tenném be a lábam. De én olyan kis aggódós vagyok.
2020. ápr. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
87%
Dél- Korea
2020. ápr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég tágan értelmezted Dél-Ázsiát. :)

Amúgy ezek közül konkrétan mindenhova. De tényleg. Egész Ázsiában talán Brunei az egyetlen hely, ahova nem különösebben érdemes menni, de 1-2 napra az is oké.


Nekem személyes kedvenceim Vietnám és Mianmar, utóbbiban élnek a világ legkedvesebb emberei, előbbi meg relatíve kis területen nyújt elképesztő változatosságot. Gasztronómiában Kína a király, ha meg nyugat-európai fejlettséget akarsz, akkor Japán, Dél-Korea, Hong Kong, Makaó, Szingapúr. Ha majdnem nyugat-európai fejlettséget, akkor Malajzia gazdagabb részei.

Azt is el kell dönteni, hogy városokat vagy tájakat akarsz nézegetni, valahol lehetséges mindkettő, de pl Laoszban az épített környezet nem különösebben izgalmas.

2020. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló elég jól összefoglalta a lényeget viszonylag röviden. Én nagyon szeretem a térséget, gyakorlatilag minden országot és vidéket, a felsoroltak közül többen jártam már személyesen is szerencsére. Mindazonáltal kezdésnek én mindenképpen valami fejlettebb részre mennék, szóval mondjuk egy kínai nagyvárosba (Peking, Sanghaj, Kanton), és nem a kambodzsai vagy a laoszi dzsungelbe. A kultúrsokk így is elég nagy lesz, de azért az európai minőségű biztonságot, tisztaságot és kényelmet nem kell nélkülöznöd. :)


(Nem kötekedésképpen, csak megjegyzem, hogy Dél-Ázsiának abszolút mást neveznek, oda inkább India, Banglades, Burma és környéke esik. Az általad felsorolt országok Délkelet-Ázsiába és Kelet-Ázsiába tartoznak.)

2020. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

India, rengeteg a látnivaló, de a teljes Indokínai-félsziget (Délkelet-Ázsia) az indonéz szigetvilággal gazdag kulturális örökséggel bír.

Kihagyható: Brunei, Banglades (utóbbi elég strapás), Laosz (szép hely, de világraszóló látnivalók nélkül, az emberek miatt viszont ez is érdekes).

2020. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bhután nagyon szuper,csak ajánlani tudom C:

Bár a napi 250usd vízum kicsit túlzás :D

2020. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

@9 Bhután nagyon külön kategória az egész világ turizmusában, viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy a napidíjért cserébe nagyjából all-inclusive a dolog.


@8 Banglades strapás, de nagyon megéri, viszont csak olyanoknak ajánlott, akik kipróbálták Indiát és nem őrültek bele. :)

2020. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!