Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nepálban tényleg elfogadják...

Nepálban tényleg elfogadják az indiai rúpiát mindenhol?

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Miért fogadnák el? Nálunk elfogadják a cseh koronát mindenhol?
2020. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, elfogadjak de csak a kisebb cimleteket.
2020. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
@1 Látszik, hogy nem jártál még fejlődő országban, eléggé mások a játékszabályok. Elfogadják mindenhol az indiai rúpiát is, még államközi megállapodás is van erről. Annyi a taktika lényege, mint Indiában is: maximum 500-as legyen nálad, próbálj mindig azokkal fizetni és begyűjteni az összes százast, mert rengetegszer csak abból tudnak visszaadni.
2020. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem jártam fejlődő országban :DD

India, Srí Lanka, Uganda és a többi ahol jártam ezek szerint fejlett ország. Jó tudni, köszi! :)

De valóban, ma tanultam egy újat, miszerint minden fejlődő országban elfogadják az indiai rúpiát :)

2020. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
@4 Nepálban mindenhol elfogadják, te meg csípőből hülyének nézted a kérdezőt. Van egy csomó fejlődő ország, amelyik ilyen-olyan okokból használ másodlagos valutát, legyen az valamelyik környékbeli nagytesó pénze (pl a dél-afrikai rand Namíbiában) vagy a helyi pénz mellett USD-t (pl Kambodzsa). Még Európában sem ilyen egyszerű a helyzet, Boszniában például simán elfogadják bárhol az eurót, mert úgyis ahhoz van kötve a KM.
2020. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, van maradék rúpiánk, de akkor inkább odaadom barátomnak, aki megy Nepálba, nagyon rosszul váltanák vissza.
2020. máj. 6. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy nem fogadják el, mert jártam Indiában és tudom, hogy tilos kivinni az országból rúpiát. Persze ezt nem tudják ellenőrzni, de ettől függetlenül tilos.


Az euró hasonlat eléggé sántít, mert az nem EGY ország fizetőeszköze.

2020. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!