Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Akik szerettek volna, vagy...

Akik szerettek volna, vagy szeretnének Japánba, vagy Kínába eljutni, esetleg ott élni: mi miatt Japán inkább, vagy mi miatt Kína a kedvenced?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen a vírus előtti, vagy majd utáni kiutazásra gondolok, még mielőtt valami gondolkodni is teljességgel képtelen, rém "intelligens" drágaság a semmibe belekötne.

2020. jún. 7. 20:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem mi zavar bennük?


A hozzáállás az ujgurokhoz, amit velük és a tibetiek kell csinálnak?


Vagy a mocsok és az érdekes illatok, amik a vidéket beterítik, netalán más?

2020. jún. 20. 12:58
 12/14 anonim ***** válasza:

Minél többet megtudtam róluk, minél több kínait megismertem személyesen, annál inkább elment a kedvem tőlük.


Kutya barátként ami legjobban felháborít a Kutyahús fesztivál. Ha egy tartományban van, ha nem, akkoris. Ha legalább kíméletesen és gyorsan megölnék őket, akkor nem viselne meg annyira, de a kínaiak megkínozzák, élve megfőzik, megnyúzzák a kutyákat, mert a kíntól állítólag finomabb a húsuk. Messziről hallani szerencsétlen állatok sírását. Mondjuk ez sok kínait is kiborít, nem minden tartomány ilyen aberált.


Az is undorító, ahogy a nőkhöz álltak és vidéken még mindig állnak. Tavaly mondta nekem egy férfi, hogy szerencsére fia van, mert előbb tartana disznót, mint leányt. Tudom, hogy ők a lányt gyakorlatilag egy másik családnak nevelik ki és a fiúból van hasznuk, de akkor sem kéne így bánniuk velük. De legalább már kiveszett a kislányok lábelkötésének barbár hagyománya. Nincs is gusztusom leírni ennek menetét. Mondjuk a nagyobb városokban kedvesebbek a lányokkal, de vidéken hallottam olyan esetről, hogy falhoz csapták a lányt, mert nem kell. Sokan a kórházból sem voltak hajlandóak hazavinni a lányt. Főleg az egyke politika idején. Rengeteg nő hiányzik kínából, sokkal nagyobb a férfiak aránya.


És valóban, amit Tibettel és Ujgurisztánnal művelnek, arról nehéz a jó ízlésen belül nyilatkozni. Még annál is erőszakosabb asszimiláció folyik ott, mint ami Erdélyben van. Az ujgur, tibeti és egyéb megszállt nép csak akkor kap rendes munkát, ha kínaival házasodik. A nemzetiségi oktatást felszámolják, a mandarint erőltetik. Az ő területeik közelében próbálják ki a biológiai fegyvereket. Ha fel mernek lázadni, akkor terrorizmus vádjával minimum börtön jár. A kínaiak előszeretettel lopták már el régebben is más népek vívmányait és sajátjukként adták elő. Pl. a kínai orvoslás, öt elem tana, nyomtatás, kungfu. Dehát ma is ezt csinálják, nem meglepő.

2020. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

utolso? es ahogy nalunk falun olok a disznot, kessel torokvagas, meg el mar perzseli, ludak kacsak gepi tomese hogy a hulladek jo kis majat egyen. Ezek mennyivel jobbak? Nekem is van kutyam es tenyleg iszonyu amit csinalnak de ne legyunk alszentek.


Tibet es Ujgurok eseteben igazad van bar ilyen is van sok mas helyen


a lopassal viszont nem eryek egyett, a kinai tudomany tobb evezredes, amugy most mit lopnak?



en ugyan turistakent voltam egy honapot de pozitiv csalodas volt a kinaiak rendkivul segitokeszek es baratsagosak holott mielott mentem pont az ellekezojet gondoltam

2020. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lopnak azok mindent, amit érnek. A nyugati technológiát, a márkaneveket (Adidos és társai) munkahelyeket, mindent. Én is utálom őket mint a szart.
2020. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!