Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan tudnék Japánban élni?

Hogyan tudnék Japánban élni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül maradnék ott örökre, de egy évre kimennék oda, Tokioba.


Tehát...


- Hogyan kapom meg a tartózkodási engedélyt?


- Mennyi pénzzel érdemes kimenni, mondjuk egy millió?


- Milyen munkával érdemes odamenni? Szeretnék ott is dolgozoni.


- a japán nyelvtudásnak milyen szinten kell lenni?


2020. jún. 22. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Tehát


Minden kérdésedre a neten megtalálod a választ.

2020. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
38%
Ha nem találod meg ,akkor az meg annak a jele,hogy neked kár is ezen agyalnod........
2020. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De miért baj az, ha valaki leírja a lényeget pár mondatban, és kapok a temáról egy összefoglalást? Aztán a részleteket, majd megkeresem.
2020. jún. 22. 18:26
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
49%
Tehat csak simán lusta vagy........na ez a legrosszabb komment amit ide irhattál........
2020. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez nem lustaság. Ez az oldal arra van, hogy kérdezzenek. Aki nem akar segíteni, az ne írjon ide. Azért tettem fel a kérdést, mert egy csokorban szeretnem látni a lényeget. Legyen egy rálátásom a temára.


Akarok egy atfogó képet.


Szóval aki ebben nem segít, az ne írjon. Nem kell kioktatni. Kösz.

2020. jún. 22. 18:49
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

2 évig éltem Japánban.

- Hogyan kapom meg a tartózkodási engedélyt?

Pontrendszer van, kemény elvárások. Mivel Japán túlzsúfolt, megvan, hogy évente mennyi tartozkodási és munkavállalási engedélyt adnak ki. Nagyon kevés.

- Mennyi pénzzel érdemes kimenni, mondjuk egy millió?

1 millió ft az ma 346646,45 yen

Így utána tudsz nézni, hogy mennyi a lakásbérlés, és a mindennapi élet. Most mondom: Drágább az élet mint otthon Magyarországon. Én ANgliából mentem oda, és az angol fonthoz képes is drága Japán.

- Milyen munkával érdemes odamenni? Szeretnék ott is dolgozoni.

Írtam munkavállalási engedélyt évente fix embernek adnak. Nagyon jó tudású szakmádnak, és anyanyelvű szintű nyelvtudásnak kell lenni, hogy esélyes legyél

- - a japán nyelvtudásnak milyen szinten kell lenni?

Nagyon jónak, mert legtöbben nem tudnak más nyelven csak japánul

Most leírom, én hogy tudtam 2 évig kint élni. Férjem japán. Együtt mentünk ki. Én nem kaptam letelepedési engedélyt, de férjem ráván kaptam tartozkodási engedélyt. Munkát nem kaptam, hiába tudok jól angolul, és kicsit japánul. Végül családi vállalkozásban dolgoztam, így kaptam munkavállalási engedélyt 3 évre. Apósoméknak vállalkozása van.

2 év után úgy döntöttünk, hogy visszamegyünk Angliába. Japán csodálatos ország, de nehezen befogadóak.

2020. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért kell ideköpni egy bunkó választ, de jelentve mindenesetre.


Na szóval:


"de egy évre kimennék "


- Working holiday a legjobb megoldás neked szerintem. Ez pont egy év, hogy milyen nyelvi szint az elvárás az talán munkától is függ. A japán követség honlapján tájékozódhatsz ennek a menetéről.


"- Mennyi pénzzel érdemes kimenni, mondjuk egy millió?"

Attól függ, ha dolgozni mész, akkor úgyis lesz kereseted. Ha tehát a kezdőtőkéről beszélünk, akkor egymillió YEN nem rossz. De mostani árfolyamon egy millió forintért kb. 330ezer yent kapsz, ami városban is talán kitart 2-2,5 hónapig, ha nem naponta éttermezel. (És szállás nélkül természetesen). Szóval úgy mondanám, ez a 330e yen a mindennapi kiadásokra kezdésnek jó, de arra édeskevés, hogy biztosítást, szállást, stb. fedezz belőle hosszú távon.


"- a japán nyelvtudásnak milyen szinten kell lenni?"

Munkától függ gondolom, de a mindennapokhoz azért kéne egy alap nyelvtudás. N4 nem árt, ha ez mond neked valamit.


"- Milyen munkával érdemes odamenni? Szeretnék ott is dolgozoni."

Nyelvtudás nélkül és working holidayyel sanszos, hogy valami éttermi vagy ilyesmi munkát tudsz csak kifogni. Még nyelvtudással sem biztos, hogy jobban jársz, mivel a japánok szeretnek hosszú távra tervezni, főleg a munka terén, így egyetlen évre csak nagyon szájhúzogatva alkalmaznak bárkit.


"- Hogyan kapom meg a tartózkodási engedélyt?"

Követségen keresztül megy minden papírmunka, először ott kell érdeklődnöd.

2020. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! NAGYON KÖSZÖNÖM az értelmes válaszokat.


Egy kérdésem lenne még.


Folytatni fogom a tanulmányaimat, és benne van a pakliban, hogy szoftverfejlesztő leszek. Vajon ha emellé jól beszélek japánul, meg van az esély arra, hogy olyan nagy Japán cég mint a Capcom alkalmaz, európaiként?

2020. jún. 22. 19:12
 9/11 A kérdező kommentje:

Erről beszélek:


[link]

2020. jún. 22. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem annyira ezen múlik. Szerintem elképzelhetőbb forgatókönyv, ha valahogy gyakornokként bekerülsz a céghez és onnan később felvesznek. Csak így "elküldöm a CV-m" alapon nem hiszem, hogy felvesznek, hacsak nem vagy kiemelkedően jó. (Ami lehetsz, én nem tudom látatlanban :))


De ha mondod, hogy folytatod a tanulmányaidat, inkább próbálj meg egyetemről valami csereprogrammal vagy ösztöndíjjal kimenni. Sokkal jobban jársz és lehetőséged is több lesz kint.

2020. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!