Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Akik Japánban, Kínában, vagy...

Akik Japánban, Kínában, vagy Taiwanon éltek (több, mint fél évig). Mivel foglalkoztatok? Mindenki azt írja LEHETETLEN ott magyarnak elhelyezkedni. Akkor mégis nekik HOGY sikerült? Valamilyen vállalkozást alapítottak esetleg? Mire lehet igény keleten?

Figyelt kérdés

A legfontosabb:


Hogy kezdték/kezdtétek el?


Mik voltak a lépések már itthon, majd odakint?



2020. jún. 9. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy multinál melóztam nekik nyílt egy pozíciójuk Yokohamában és úgy jutottam ki.
2020. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Mi Thaiföldön élünk. Férjem diplomás emberként angol tanárként dolgozik ( műszaki diplomája van) Én otthoni munkát végzek. Tervezési grafikus vagyok.

Mi Angliűból mentünk Thaiföldre. Van egy barátunk aki kint él ( felesége thai, és ő is tanárként dolgozik, szintén nem tanári diplomával, de diplomás) Ő szólt nekünk, hogy kéne még valaki aki angolt tanítana. Gondoltuk miért ne próbálnánk meg. Munkavállalási engedélyt csak a férjem kapott de évente újítani kell. Állampolgárságot nem kapunk, még akkor sem ha 100 évig élnénk ott. ( nem nagyon adnak idegeneknek állampolgárságot) Én még mindig angol cégnek dolgozom otthonról, szóval így elvagyunk. Annyi csak, hogy félvente Angliába kell utaznom munkaügyben.

2020. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvoskent vagyok Japanban. Osztondijjal jottem ki. Nagy az orvoshiany, akarhol el tudok helyezkedni.
2020. jún. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Taiwanon tanulok.

Úgy gondolom, kínai nyelvtudással, mesterdiplomával, pár év releváns szakmai tapasztalattal nem lehetetlen a szakmádban elhelyezkedni.


Sok az angoltanár, de Kínában hivatalosan már csak angol anyanyelvű taníthat angolt iskolában teljes állásban, itt Taiwanon még bárki.


Sokféle magyarral találkoztam, vannak vállalkozók, szakácsok, művészek (meglepően sok), kitartott háziasszonyok, de fixen vannak IT-sek, mérnökök, közgazdászok is mivel olyan negyedben élek ahol sok az iroda és meglepően sok fehér irodistát látok,látszik rajtuk hogy itt dolgoznak nem csak átutazó üzletemberek.

2020. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Három évig nyelvet tanultam Tokióban. Diákmunkásként nem sok mindenből válogathattam, de heti 20 órában (többet nem engedélyeztek) angolt tanítottam egy tokiói angol nyelviskolában. A lényeg annyi volt, hogy tudjak angolul. Most nem tudom, hogy ez hogy van, de akkoriban nem kellett hozzá diákoknak papír, hogy angol nyelvtanár, vagy van nyelvvizsgája.
2020. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is diákként vagyok kint.
2020. jún. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kiegeszites az 5. valaszhoz. Aki diakkent van kint Japanban, annak tanulo vizuma van. A tanulo vizum mellett egy kulon engedellyel lehet dolgozni heti megszabott oraszamban. Ekkor olyan munkat vegez, amilyet akar es talal (bar vannak tiltott munkakorok), vagyis ha talal egy nyelvtanari munkat, amihez nem kernek nyelvvizsgat, csinalhatja nyugodtan.

Ugyanakkor ha direkt dolgozni megy ki valaki, akkor a celzott munkakornek megfelelo munkavizumot kell igenyelnie. Ekkor viszont, nyelvi munkak eseten, a vizumkovetelmenyek kozott szerepel a felsofoku nyelvtudas bizonyitasa, vagyis be kell mutatni egy felsofoku nyelvvizsgat, kulonben nem kap vizumot.

Vagyis nem arrol van szo, hogy nem lehet nyelvvizsga nelkul munkat talalni. Lehet. Viszont a bevandorlasi hivatal kerni fogja a nyelvvizsgat, ha ezzel akarsz vizumot igenyelni. Es elutasitjak a vizumkerelmet, ha nem tudsz valamit bemutatni, hiaba venne fel egy ceg nyelvvizsga nelkul is.

Nyelvvizsga nelkul akkor tudsz Japanban nyelvtanarkent dolgozni, ha anyanyelvu vagy (ekkor nem ker nyelvvizsgat a bevandorlasi hivatal), vagy ha mas olyan vizummal vagy kint, amely megengedi, hogy munkat is vegezz (pl. a tanulo vizum vagy a hazastarsi vizum).

2020. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki azt írja LEHETETLEN ott magyarnak elhelyezkedni. "


A három felsorolt ország közül melyikre gondolsz?

És az a "mindenki", aki ezt írja? Nem sokat tudhat ezeknek az országoknak a munkaügyi, demográfiai, politikai viszonyairól én úgy sejtem :)


Ahogy előttem is írják, diákként jó esély van "kinézni", főleg ha egyetemista vagy.


"Mire lehet igény keleten?"

Szerintem ne vegyünk "Keleten" mindent egy kalap alá, de Kínában és Japánban jó angol tanárra, illetve cégekhez angolul jól beszélő kollégára szükségük van. (Emellé nem árt persze a célország nyelvét is beszélni). Taiwanon úgy tudom, egész jó az angol oktatás, ott talán nem annyira igaz ez.

2020. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Az 5-ös vagyok. 7-es, én is ezeket akartam írni, csak mert igen, nem sok lehetőség volt. Amikor én kinn voltam, diákvízummal és külön engedéllyel elmehettél angolt tanítani, vagy takarítani, esetleg pincérnek étterembe.

Mindezt heti 20 órában, mert többet nem engedélyeztek.


Tiltott volt: szórólapozás, vagy bármilyen munka, amit utcán kellett végezni, túlóra, éjszakai munka. Tehát bárban nem dolgozhattál, ez alól a salátabár sem volt kivétel! Nagyon szigorúan ellenőrizték, hogy betartottad-e a dolgokat + hogy a munkaadód is betartja-e, amit ígért. Szabálytalanság esetén konkrétan ki is utasíthattak vagy öt évre. Nagyon kellett vigyázni.

De nekem szerencsém volt, mert a sulim olyan rendes volt, hogy ott megszervezték nekem az interjúkat. Ők tudták, hová lehet elhelyezkedni és pontosan milyen papírok kellenek. Konkrétan az interjún kívül (ami angol nyelven folyt) mindent elintéztek nekem.

2020. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!