Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Tajvan (szállodák, éttermek,...

Tajvan (szállodák, éttermek, belépőjegyek, közlekedés tekintetében) mennyire olcsó/drága szigetország? Kínához, Japánhoz, Indiához képest?

Figyelt kérdés

Ugyanitt: Indiába a vírus után mernétek menni (vagy előtte mert valaki oda utazni mostanában) hölgy utazótárssal?


Egyszerre hallani róla jó/hétköznapi utazási élményeket mind magyar, mind angol nyelven...


...és hátborzongató, már-már félelmetes, indokolatlanul bebörtönzős, mindenüket elvesztős, kleptomán story-kat.


Por/bűz nem számít.


De a többi...



2020. júl. 8. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Voltam elotte hoogy utitarssal ketten egyenileg es fogok menni utanna is szinten holgy utitarssal kettesben egyenileg. Ha megvan a jozan eszed nincs semmi gond Indiaval.
2020. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nemrég volt egy fószer valamelyik csatornán, mintha az ajánlóban azt említette volna, nem csak mindenét - neki is - elvették, de le is csukták. Remélem elég oda valóban a józan ész...
2020. júl. 8. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Tajvan olcsóbb, mint Japán, drágább, mint Kína java és sokkal drágább, mint India. India szerintem inkább türelmet igényel, semmint hogy valóban veszélyes volna, de ez nyilván erősen függ az országrésztől is. Kasmír veszélyes, Kerala vagy Goa meg halál biztonságos.
2020. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éve Taiwanon, Taipeiben élek.


Taiwan csodás hely, egyszerre a valódi Kína és egy japán sziget, az egyik legcivilizáltabb hely ahol valaha jártam. Barátnőm anyja Taipeiben nem zárja le a ház előtt a biciklit ha aznap még használja, mert úgyse viszi el senki. A robogókon rajta hagyják a bukót, de néha a kulcsot is, a járdáról pedig enni lehetne. Hihetetlen. Nem Európa...


Shanghaiban is éltem, ami Kínában talán a legdrágább hely, de Taiwan drágább. Egy éttermi/kifozdei étel 700 és 2500ft között mozog, a tej drága, 700-800-1500ft/liter.


A tömegközlekedés megfizethető. A busz 150ft, a metro 3-500ft, a gyorsvasút a sziget két vége között 10-15k.

A múzeum olcsó és sok van, 1000-2500 Ft. Ide hordták át a köztársasági pártiak a 4000 éves Kína majdnem összes műkincsét 49ben, a múzeumok tömve vannak, fantasztikus.

2020. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Furdal a kíváncsiság. :) Megkérdezhetem mit tevékenykedsz ott?


Köszönöm a bő információ-áradatot!


(Kínai vidéki részéről - ami engem érdekel Tajvan mellett - tudsz nagyjábóli árakat mondani? A numbeo azt vettem észre sokszor nagyon torzít/felületes.)

2020. júl. 10. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokú nyelvvizsgára készülök hogy fölvegyenek kínai nyelvű pénzügyi mesterre majd dolgozni :)


Kína vidéki részéről azért találsz ellentmondásos árakat mert Kínának két arca van, valójában az olcsó es a drága is igaz.

Kínában van egy hatalmas több száz milliós középosztály, a nagyvárosokban a magyarnál magasabb átlagbérrel, míg van egy szegény es elmaradott vidék. A turisztikai látványosságok, ahova első körben nyaralás alatt elvetődsz, az előbbi osztály igényeire van szabva, néha kimondottan drága tud lenni.

Az étel a szárazföldi Kínában... hát, érdekes... ehetsz olcsón 400-600 forintért is, de például nekem a gyomrom nem bírja, pedig Taiwanon vagy Hongkongban érdekes módon semmi ilyen nem volt. Kínában sajnos minél drágább annál jobb. Meg Európányi ország, biztos vannak eltérések, nem voltam sok helyen. A tömegközlekedés olcsó, de a belépők úgy érzem drágák és lehúzósak, több ezer forint és mindenért pénzt kérnek.

2020. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!