Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mi miatt éri meg Indiába és...

Mi miatt éri meg Indiába és Kínába (de főleg Indiába, Kína egyértelműbb) egy-két hónapra elutazni? Vagy mi miatt érte meg a vírus előtt, illetve (remélhetőleg elmúlik egyszer majd, és akkor ismét) mi miatt ajánlanád Indiát?

Figyelt kérdés

2020. aug. 10. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Indiába biztosan nem mennék (úgy sem mentem, hogy fizettek volna érte), Kínába viszont szívesen, főleg a kulturális különbségek miatt.
2020. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettoben voltam sajnos keveset es mindkettobe szeretnek visszamenni. India fantasztikus hely,sokszinu erdekes, nagyon diverz valtozatos tajakkal. Nem veletlen hogy mindketto egy szubkontinens.
2020. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Indiába? Szerintem ez is a legegyértelműbb válaszok között van. A Himalájától sivatagokon és esőerdőkön át ezredéves történelmű nagyvárosokig minden van. A világ egyik legjobb konyhája, olcsó, majdnem mindenki jól beszél angolul, kiváló tengerpartjaik vannak, az afrikai árak töredékéért lehet szafarizni. Fél évig nyugodtan lehet úgy utazni, hogy tempósan haladsz és nem mész két hasonló helyre.
2020. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első, te magad nem azt láttad a kiírásban, hogy mi miatt nem. :))


Második, illetve a többiek akik majd (feltehetően sokan) írnak: kifejtenéd azért bővebben is? :)


Konkrétan amiatt írtam ki a kérdést, hogy én magam is szívesen elutaznék hónapokra, akár többször is Indiába, de a nagy jó hírével ellentétben mind magyar, mind angol nyelvű úti videókban csupán a mérhetetlen nyomor, kilátástalanság, szegény emberek és jóformán csak a kosz/por látható.

Az a híres évezredes jóhír valahogy csupán csak nyomokban fedezhető fel bennük...

2020. aug. 10. 10:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Harmadik: köszönöm!
2020. aug. 10. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

No... hát ez egy igen .... tájékozatlan? megválaszolhatatlan? kérdés.


Lefordítom neked ismerősebb tájakra: Mi miatt éri meg elutazni az Európai Unióba, mi miatt ajánlanád az Európai Uniót? India 3.3 millió km2, az EU 4.5M miközben a népesség 1.3 milliárd vs 0.5milliárd tehát az összehasonlítás nem is akkora túlzás. Ahogy az Európai Uniónak is számtalan országa és kultúrája van, úgy van Indiának is. Amikor a Brit Birodalom kivonult Indiából kevesebb, mint száz éve, 565 hercegséget ismertek el (ezek között persze voltak igen aprók is de 120 ún. salute state volt tehát komolyabb darab) és ez csak a terület 40%-a volt a lakosság negyedével. Szóval, könyvet lehet írni (ahogy írtak is) a látnivalókról, se vége, se hossza. Valahol ott kezdődik, hogy bár Harappa, és Mohenjo-daro ma Pakisztán területére esik, azért Indiában is van bőven az Indus Völgyi civilizáció maradványaiból: Rakhigarhi, Dholavir, Kalibangan, Rupnagar, Lothal... ezek olyan 3-5000 évvel ezelőtt voltak lakottak, ha időrendben mész és csak a legnagyobbakat nézed meg, akkor is évekbe fog kerülni mire eljutsz napjainkig.


De ha nem az ősi dolgok érdekelnek, hát Mumbaiban mire csak a legjobb éttermekkel végzel, egy hónap már el is telt...

2020. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmi kimerítő válaszra számítottam. Köszönöm a fáradozást, hogy bepötyögted! Azok alapján amit írtál, el is kezdek "nyomozni", hogy bővebben elmerüljek a szubkontinens múltjában. Azt hiszem eddig talán még a felszínét sem kapargattam India szó szerinti egészének. Lesz mit pótolni.
2020. aug. 10. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig menj amíg nem ugrik meg hirtelen a gazdaságuk és válik megfizethetetlenné. Ez megtörtént Kínában az elmúlt 15 évben, kevésbé drasztikusan de Indiában is várható. Egy kínai nagyváros egy magyarnak már drága.
2020. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!