Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mi olyan nagy szám Balin és a...

Mi olyan nagy szám Balin és a Maldív-szigeteken ?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évekeben nagyon nagy dívat lett oda járni. De mitől ?
ápr. 11. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

Próbáld ki és megtudod :-)

Balin még nem jártam, de Maldívon igen és leírhatatlan, eddig a legszebb hely, ahol jártunk, a vízi élovilág elképeszto. Meg érdekes volt, hogy saját kis házunk volt a parton saját medencével, félig nyitott furdoszobával. Mi egy nagyobb szigeten voltunk és egy percig sem unatkoztunk.

ápr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%

Egyik sem nagy szám! Főleg Maldív, túl van hypeolva. Nagyon messze van attól a látványtól, amik az utazási katalógusokba vannak Photoshopolva.

Maldívra főleg proli körökben lett divat utazni. Mert ez életének az értelme: az utazás maga. Nem ám az, hogy ott lehessen vagy bármit átéljen, csak hogy kipipálhassa, hogy kihirdethesse, hogy a felesleges-pózolós képeit közzétehesse. A "pizzai" ferde tornyot két kézzel tartjuk, a piramisokat tenyéren hordozzuk csücskét összecsippentjük, a fekete-erdei plasztiktehenkét megfejjük meg anyámkínja. Megosztjuk, örülünk, hogy mindenki irigykedik. Hazatérve diavetítés (most talán meg is nézzük, merre jártunk), szállás és utazások megbeszélése a többi prolival, kinek melyik a preferált desztinációja, hol lettünk betegek a kajától, és mennyi proli van, hogy tapsoltak a gépen.

ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%
Maldiv igen a prolik nyaralohelye, Bali pedig egy turistagetto, egyik sem er egy fabatkat sem.
ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%

Aki szerint ezek a helyek "prolik nyaralóhelyei", azok szerint mik a jó helyek?

Tényleg kíváncsi lennék...


Amúgy a Maldív-szigeteken nekem pont az jött be legjobban, hogy ugyanolyan, mint a képeken, pedig nem is gondoltam volna, hogy tényleg olyan :)

ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
4. pl Sri Lanka, Indonezia Raja Ampat, Vanuatu, Fidzsi stb
ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a lényeg, hogy rohadt messze legyen, és mindenképp egy fél ház ára legyen egy út két főre (kivéve Srí Lanka, nem is értem, hogy került a listára) hát igen, ezek tényleg nem proli helyek :)

Srí Lanka nekem is tervben van, de még képen sincsenek olyan gyönyörű partok, mint amit a Maldív-szigeteken láttam a valóságban.

Raja Ampat, Vanuatu stb. meg a világ vége Magyarországról indulva, én speciel sose szánnék annyi időt az odajutásra, annyit nem érne (pedig Raja Ampat is nagyon gyönyörű lehet) nekem.

Maximum ha egyszer Ausztrál proli leszek 😀

ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

#4


Szerintem Maldívot te is csak fotón láttad, ha ez a véleményed.


Ha már egy egyszerű targoncás/sormunkás/pénztáros is Maldívon pózol, (vajon ez az életműdíja, hogy Maldívon pózolhat egy Facebook fotón?) az igenis proli hely. Kb. annyira, mint Dubai, Tenerife vagy Gran Canaria. Ezek is felkapott proli helyek. Ott lehet aztán csak feszíteni a szabadkai piacos Gucciban az Insta fotón.

Apropó. Pont az imént felsorolt nyaralóhelyeket, hasonlítanám ezekhez a luxusnak mondott ruhamárkákhoz. Ki vesz manapság Gucci, Armani, Louis Vuitton termékeket? (Rosszabb esetben még replika is) Naná, hogy az alsó társadalmi réteg! De hol van pl. egy LV táska, egy Birkin-hez képest? Ja, hogy az nem olyan feltűnő, csicsás, nincs nagybettűkkel rajta a felirat és a márkalogó. S emiatt nem lehet úgy veretni vele a Facebookon.


Szóval amik nem proli helyek? Én pl. Azokat kedvelem, ahol nincs turistatömeg. Palau, Rarotonga. Ja, hogy neked szempont, hogy közel legyen. Nekem pl. Nagyon tetszett Dánia, Belgiumnak leginkább a nyugati része, Gent környéke, Erpe-Mere nagyon szép belga kisváros, csak úgy, mint Hognoul. Brugge is szép lenne, bár ott nagy a tömeg.

De ugyanilyen szép német kisváros, Altena, ami nekem a kedvencem. Vagy Franciaországban Annecy. Monacoban, La Turbie.

Ha kicsit távolabb nézzük, ahova mégse kell egy napig repülni, egyre népszerűbb Üzbegisztán. Ha valami -isztánra végződik, az átlagember a háborúval azonosítja. Még most érdemes megnézni, mert 10 éven belül, ott is turistatömeg lesz.

Vagy ha mindenképp tengerpart, akkor kicsit tovább megyünk a hurghadai turistatömegtől, Kenya, kb. 8 órás repülőút. Malandi beach vagy Diani beach, ott legalább nem az van, mint Male-ban, ahol leszállsz a gépről és rohadt sok magyar szót hallasz.

Szóval nekem rohadtul nem tetszett a Maldív szigetek, nagy csalódás volt. Csak azért mentem, mert reprezentációs út volt.

ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A meleget szeretem, a tengereket/óceánokat, így a 7. válaszban írt helyek egyáltalán nem vonzanak, és amúgy sem a Maldív alternatívái. Amúgy nem vagyok fenn egyetlen közösségi oldalon sem...

Nem azt mondtam, hogy a Maldív volt a legszuperebb hely, ahol jártam, de a víz (part+élővilág) ott volt a legszebb.

És nem szempont, hogy egy köpésre legyen, de amiket írtál, annyit nem töltenék utazással.

A Karib-térségben voltam már, azt a részt jobban kedvelem, az odajutás is bírható, de attól még tapasztalatom szerint sehol nem volt olyan a paradicsomi a táj, mint a Maldív-szigeteken. Tény, hogy alig voltak a szigeten, mert májusban voltunk, nem főszezonban, lehet szerencsénk volt (vagy neked nem volt).

ápr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kell egy helyet leprolizni vagy értetlenkedni hogy mitől olyan nagy szám. Mindenkinek más tetszik, máshova szeretne eljutni. Aki ilyen alpári módon nyilvánul meg, az maga is azzá válik, és magáról mutat egy szegénységi bizonyítványt.

Nemcsak az a nagyszám, ahol kevés a turista, vagy kevés magyar megy.


Engem Európából már csak a Schönbrunni kastély és a Hofburg érdekel, más nem. Voltam Horvátországban; Hollandiában és a bécsi karácsonyi vásárban még diákként.

Tavaly Dominikán voltunk. Viszont engem is nagyon megfogott a Karib-térség, úgyhogy következőleg majd Kubába szeretnék eljutni egy szervezett körúttal. Talán jövőre sikerül, ha minden jól megy.

Idén párom kívánságára egy ausztriai szervezett túrára megyünk.


Bali nem érdekel, Maldív-szigetekre nagyon szívesen elmennék, mert csodás a part és a vízi élővilág.


Afrikába, ha mennék, csak szervezett körúttal Egyiptom, Kairó, Királyok völgye lenne a piramisok és az egyiptomi kultúra miatt. Más abból a kontinensből nem érdekel.


Mindenki oda utazik, ahova akar, amit az anyagi helyzete megenged.

ápr. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Nekem pl. a tengerparti döglés egy teljes napig is unalmas, nem hogy napokon át. Persze a munkásosztály, a fizikai dolgozók a passzív pihenést kedvelik. A szellemi munkát végzők, inkább az aktívat.
ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!