Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánhoz mennyi pénz kell ?

Japánhoz mennyi pénz kell ?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy 1 hét Japánban kb mennyibe kerülne Tokióban ? Repjegyet láttam Szeptemberben 160 körül oda vissza, meg találtam szállást 12 ezer/ éjszakáért. Ezen kívül kb mennyi költséggel kell számolni körülbelül ?

2020. aug. 20. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

pont azokkal kell szamolni mint mashol.


Kaja ugy 10k egy napra (egy jobb melegétel, ket etkezes supermarketbol, egy-egy fagyi vagy udito)

Belépők, egy egy nagyobb attrakciora (magas kilato, modern muzeum, egyeb nagy helyi attrakciok) 8-10e

Tomegkozlekedes koltsege 5-10e

Repteri transzfer kerdes hogy megy (5-20e)

Ha nyomsz daytripeket onnan valahova, annak utazasi koltsegei, vagy ha befizetett ut akkor jo 20-30k per nap

Random egyeb koltsegek (taxi, szuvenir, adapter, stb)


Osszessegeben egy hetet a fenti kiindulassal 500 korul uszol meg szerintem ha nem nyomorogsz. Ha igen, akkor mondjuk 400.

2020. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Japán egyelôre nem oldotta fel az EU-ból a beutazási tilalmat. A halaszthatatlan Japánba utazáshoz vízumot kell igényelni. A külföldrôl hazatérô japánoknak két hét otthoni karantén van elrendelve, így gondolom, hogy ha valami csoda folytán kapsz vízumot, a karantén beutazáskor ugyanúgy érvényes lesz. Vagyis 1-2 hétre nem is érdemes menni. A repülôjegy szeptemberre persze, hogy olcsó most, hogy konganak a járatok. Keress rá újra, majd ha tényleg utazni is lehet.
2020. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 szerintem nem mostani utra gondolt a kerdezo.

Altalanossagban a 160k nem irrealis. Bar Tokiot nem neztem, de mas azsiai nagyvarosokba 150 korul vannak mar retur jegyek főszezonban is.

2020. aug. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem most lenne az utazás csak előre tervezek igazából és érdeklődöm , hogy mennyi az annyi tehát, csak informálódok arról ha egyszer azon lesz a lehetőség akkor mennyivel érdemes számolni
2020. aug. 20. 09:49
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem 5 nap Tokió olyan 200e Ft-ba került mindenestül (repjegy kivételével).
2020. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

"találtam szállást 12 ezer/ éjszakáért."


Bocs, de az gyaníthatóan csak egy "kapszula" lesz annyiért.

2020. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
32%

1)egy hetre teljesen felesleges japanba menni.Semmire nem eleg meg mire egyaltalan magadhoz tersz a jetlag-bl indulhastz haza.

2)egy szoval ossze lehet foglalno mennyi penz kell:sok!!

2020. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

12-nél olcsóbban is vannak szállások, a nyugati hotelek és a tradicionális japán szállók nagyon drágák, de sokagyas hostel/kapszula olcsóbban kijön.

A tömegközlekedés drága, tájékozódni alapból borzasztó nehéz, merthogy utcanevek azok nincsenek (vegyél hordozható wifit; a reptéren lehet felvenni ha előre rendelsz).

Kajálni viszont lehet nem túl drágán. Isteni rizsszendvicsek, makitekercsek, egyéb hidegételek reggelire/vacsira kb. 400-500 jen, 1500 jenért már egy egyszerű beülős helyen is kaphatsz enni, de lehet olcsóbban is (nagyon spórolni nem érdemes, isteni a konyha). Gyümölcs-zöldség felejtős, nagyon drágák.

A nevezetességek közt sok ingyenes van, ezek amúgy sem vészesek, olcsóbb mint Nyugat-Európában (pl. Miraikan futurisztikus múzeum sincs 1000 jen, rengeteg ingyenes park és pagoda van, felhőkarcolók tetejére is felmehetsz ingyen, plusz alapból olyan “látványosságok” is vannak, mint a világ legforgalmasabb kereszteződése, Shibuya).

12 napot voltam, az egész kb. 480 ezer forint volt, de ebben nem csak Tokió volt (az csak 4 nap), hanem csomó vidéki városba is elmentünk pár napra vonattal, ami megdobja a büdzsét, mert a vonatjegyek húzósak. Csak Tokió kevesebből is megoldható.

2020. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Én két éve nyáron voltam 12 napot Tokióban (amiből egy nap Kamakura volt). A repülő 142 ezer volt, a szállás kb. 80 ezer. Smile Hotel volt a neve a szállásnak, teljesen elégedettek voltunk vele, még takarítást is kaptunk két naponta, pedig az árban nem volt benne. Költő pénznek már nem emlékszem pontosan mennyit vittem, de összesen kb. 300ezer forintba került a 12 nap japán kaland, repülővel együtt.
2020. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!