Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyit, hogyan és miben...

Mennyit, hogyan és miben változott Dél-Korea az ott élők, vagy rendszeresen odalátogatók szemével az elmúlt kb. 15 évben?

Figyelt kérdés

1999 és 2006 közt Dél-Koreában éltem és dolgoztam (Szöul és agglomerációja), most úgy tűnik, néhány évre újra odaköltöznénk. Milyen változásokra kellene felkészülnünk?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. aug. 27. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nincs olyan nagy változás talán az igények és az erkölcs lett lejjebb... bizonyos körökben a tetko Meg az intim testrész mutogatás az menő... gazdaságilag fejlődött gondolok itt a kőz eszközökre pl villamos busz szállitás rendelés stb

Politikailag is enyhült... ugye bár csökkent a heti Munka ido most mar nem 60 meg 58 hanem csak 52 asszem 😅

Jött egy két új szabály is... pl a közelmúltban mar nem lehet kutyát levágni... persze ettől meg Kínából be lehet hozatni a húsát azt el adni...

2020. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Ami változott az szerintem az hogy az emberek még prudebbek lettek mint valaha...
2020. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dél-Koreáról nem azt tartják angol nyelvű site-ok fórumain, hogy (főleg a hölgyek) elképesztő mértékben anyagiasak lettek az elmúlt években? Még az normál erkölcsöket is felülírja, ha valaki valóban tehetős?

Én mintha rendre ezt olvasnám angol nyelvű fórumok hozzászólásaiban.

2023. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nő vagyok, de már mikor ott éltem, akkor is felfoghatatlan volt számomra, hogy a férfiak egy jelentős része nem udvarolni akart, hanem megvásárolni, a nők egy jelentős része pedig nem barátkozni akart, hanem kihasználni. Én nagyon nem ilyen ember vagyok, így annak ellenére, hogy hét évig éltem ott, alig maradt koreai, akivel ott ismerkedtem meg és a mai napig tartom a kapcsolatot az udvariassági körökön túl.
2023. jan. 14. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha te nő vagy, hogyan akartak (vagy precízebben fogalmazva hogyan próbáltak volna) koreai nők Téged kihasználni? Mit kellene érteni ezalatt?


Mindenesetre tényleg durva, hogy ilyen az a nép (legalábbis egy része).

2023. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kihasználás nem feltétlenül szexuális jellegű, a nők esetében természetesen inkább anyagi, illetve kapcsolatépítési szempontokról volt szó.


A nők, akiket említettem, nagyrészt azért szerettek volna velem "barátkozni", hogy gyakorolják a nyelvet, ingyen tanítsam a gyerekeiket, bemutassam őket egyedülálló nyugatiaknak, akik talán feleségül veszik őket, hogy ahányszor külföldre utazom, hozzak nekik mindenfélét, bejuttassam őket rendezvényekre és ehhez hasonló dolgok.


Természetesen nagyon kedves, szimpatikus koreaiakkal is találkoztam, de alapvetően jóval érdekorientáltabb volt a legtöbb, mint én.

2023. jan. 15. 22:20
 7/9 anonim ***** válasza:

:) Ez jó:


"Bemutassam őket egyedülálló nyugatiaknak, akik talán feleségül veszik őket."


Ha (egyesek) érdek asszonyok voltak, az nem volt számukra világos, hogy nem minden egyedülálló nyugati pénzember? :)


De ez is aranyos:


"Hogy ahányszor külföldre utazom, hozzak nekik mindenfélét." :)


Természetesen köszönöm az eddigi válaszaidat!

2023. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A házassági terveknél nem a pénz volt az elsődleges szempont, hanem inkább az, hogy szívesebben éltek volna pl. az Egyesült Államokban mint Koreában, és még inkább, hogy 20-25 éve még 30 feletti nőknek nagyon nehéz volt helyben férjet találniuk, így aki "kicsúszott" az időből, annak B-tervnek még ott voltak a külföldiek, akik ebből a szempontból jóval rugalmasabbak voltak.
2023. jan. 15. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaaaa...


Hogy CSAK az Államokbeli férfi a férfi (volt akkoriban) nekik...


Már megint a "vagy az Egyesült Államok, vagy semmi" lemez. Korea egy az egyben tiszta Japán (vagy Kína). "Remek".


Nem igaz, hogy nem létezik ázsiaiak számára millió más célország. Nekem ez (bocsánat ezért, de így gondolom, hogy meglehetősen) érthetetlen.

2023. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!