Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Lehet egymást átfedően két...

Lehet egymást átfedően két tádzsik single-entry e-vízumod?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nagyon niche kérdés, viszont talán valaki akad a fórumon, aki csinált már ilyet. Ha lesz végre oltás szeretnék visszamenni Tádzsikisztánba, mert a Pamírban alig volt időm, amikor két éve ott jártam. Viszont. Szeretnék bejutni Afganisztán egyetlen többé-kevésbé biztonságos részére. Maga az út nem is akkora történet, szakaszolva max 10 órákat kell buszozni, meg a táj is szép, tudom, hogy Khorogból kell afgán vízumot szerezni majd Eshkashemig kéne eljutni és ott átmenni a határon. A leírások alapján ezzel nincs semmi probléma, nyilván figyelem, hogy van-e épp tálib balhé, ha van, akkor nem megyek és kész.


Amire a kérdés főleg vonatkozna, az az hogy a tádzsik e-vízum single-entry, viszont nekem visszafele is Tádzsikisztán fele kéne mennem, mert máshol tényleg lelőnek. Amiről jó lenne, ha lenne infója valakinek, hogy lehet-e igényelni egy másik single-entry e-vízumot Afganisztán felőli belépéssel, miután megkaptam az elsőt. Elég egymásnak ellentmondó dolgok vannak az interneten, a követségen érthető okokból nem kérdeznék és nem szívesen ragadnék Afganisztánban egy érvénytelen tádzsik vízum miatt. A másik opció meg egy rohadt drága hagyományos vízum, amiért Bécsig kell menni és senki nem garantálja, hogy meg is kapom.


2020. nov. 5. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Wow, ez aztán érdekes trip lesz. Ha van blogod vagy valami érdekelne, privátban, akár itt.


Alapvetően én úgy képzelném, hogy a vízum szabályozás minden országban kicsit egyéni, van ahol egy vízummal bárhányszor léphetsz be egy időtartam alatt, van amikor egyszer és van, amikor kétszer. Nem értem miért kapnál Bécsben más vízumot, mint itt? Itt nincsen nagykövetség? Miért nem hívod fel őket? Én nem értem az érthető okokat... én pont, hogy a követségeket hívogatnám több EU-s országban, nem egyben és ha ugyanazt az infót kapom több helyen, akkor hinném el.

2020. nov. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, meg az érdeklődést. Elég tapasztalt utazó vagyok, a különböző vízumtípusokkal képben vagyok. A tádzsikoknak Magyarországon nincs követsége, ez amúgy elég sok országra igaz, Bécs még a szerencsésebb eset, van olyan ország amelynek a legközelebbi nagykövetsége Tajvanon van. Multi-entry-t csak nagykövetségen adnak, az e-vízum meg szigorúan single-entry. Követségeknél azért nem érdeklődöm, mert a vízumszabályzat esetleges kijátszásáról érdeklőnék egy rendkívül korrupt posztszovjet diktatúrában, ami nem egy kimondottan jó ötlet.
2020. nov. 6. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos evisa oldalon van kontakt lehetőség, ott nem tudod feltenni a kérdést? Megnéztem ott a gyakori kérdéseket, nem volt benne sajnos, de pl. Oroszországban az a gyakorlat, hogy nem lehet két érvényes vízumod, Üzbegisztánban is mintha ez rémlene, amikor még kellett, így elég gyanús a dolog.

A bécsi követség az egyszerűbb evisa mellett a visa.gov.tj oldalra is visz, itt lehet multiple-t is kérni, itt nézted már?

2020. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
@3 Köszi szépen, a másik oldalt ismerem, viszont ez a követségre járkálós változat, sajnos. Hivatalos oldalon azért nem akarom feltenni, mert nyilván nem teljesen legális, a kérdés leginkább az, hogy ez érdekelt-e valaha egy tádzsik határőrt valahol a világ vége mögött 600km-rel.
2020. nov. 6. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak most láttam ezt a kérdést. Sikerült végül eljutnod oda még a tálib hatalomátvétel előtt?
2021. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
@5 Sajnos nem, egyelőre jegelem, ha kicsit tisztul a kép, majd akkor elindulok.
2021. okt. 25. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!