Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ilyen nem igazán turistás/isme...

Ilyen nem igazán turistás/ismert országokba ismerőseid miért mentek/mennének el? (Vagy akár te ha voltál miért voltál ott?) Mit érdemes megtekinteni az alábbi államokban? Mik a látnivalók és mik a nem látható, hanem csupán tapasztalható érdekességek?

Figyelt kérdés

Kazahsztán, Kirgizisztán, Üzbegisztán, esetleg még Irán, vagy Mongólia.


Feltételezem ezek közül Irán és talán Kazahsztán a legdrágábbak.


Debrecen/Miskolc/Eger áraihoz viszonyítva mennyivel olcsóbbak? (Szállás, napi étterem/cukrászda látogatás, belső utazások, belépőjegyek tekintetében?)


Európaiakkal szemben milyen a viselkedésük?



2021. febr. 11. 01:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kazahok kipcsak (így hívnak minket) testvéreikkel kifejezetten barátságosak, meg igazából amúgy is vendégszerető népség.


A többi népről nincs tapasztalatom, de az biztos, hogy pont a globális turizmus gócpontjaitól távol a legérdekesebb számomra az utazás. Akkor is, ha nincs minden sarkon egy címlapra illő látványosság. Engem úgyis sokkal jobban szokott érdekelni a helyi emberek élete, kötődésük a kulturális hagyományaikhoz, a gasztronómiájuk, szóval sok minden, amihez nem feltétlenül kell Unesco lista meg külön Lonely Planet díszkiadás.


Mondjuk Irán említésén meglepődtem kicsit, az tele van hagyományos értelemben vett látnivalóval, csak sok nyugati ember ódzkodik az országtól annak politikai-vallási berendezkedése miatt, holott néhány egyszerű szabályt betartva nagy bajod nem eshet.

2021. febr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Irán kivételével jártam ezekben az országokban. Árszínvonalban hasonlóak, Kazahsztánban max akkor költesz többet, ha sokat lógsz a nyugati olajmérnökökre beárazott kocsmákban meg éttermekben. Árban valami olyasmi lest turistaként átlagban, mint a vidéki Magyarország. Lehet sokkal olcsóbban is létezni, de akkor sokszor mondasz le olcsó luxusról azért, hogy spórolj néhány százast.


Az európaiakkal szembeni viszony a három Sztánban elég egyszerű: egy évszázada élnek együtt oroszokkal, ki sem lóg az ember a tömegből a nagyon kieső falvakat leszámítva. Iránban meg Mongóliában szerintem egyaránt vendégszeretőek, de csak az utóbbit tapasztaltam.


Látnivalók szempontjából is tök különböző helyeket soroltál fel: Irán a világ egyik legősibb kultúrájával büszkélkedhet, Üzbegisztán dugig van épített környezeti csodákkal, míg Mongólia vagy Kirgizisztán leginkább a természet és a nomád kultúrák miatt izgalmas.

2021. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak Iranban jartam ezek kozul. Az egyik legerdekesebb hely a Foldon, a vilag egyik legkedvesebb, segitokeszebb embereivel. Filleres orszag, minden olcso. Szuper biztonsagos.
2021. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: a városok közti (leírások alapján feltételezem) irgalmatlan nagy és a változatlan táj miatt esetlegesen monoton(?) utazásokat hogyan lehet (hirtelen nem tudom jobban megfogalmazni, lehet nem a megfelelő szót használom) kibírni? Mások is azt írták fantasztikusan a perzsa városok, de a köztük lévő táj, illetve maga az utazás emiatt szinte már rémálom.


Feltételezem Kazahsztán/Mongólia úgyszint. Remélem téved(n)ek!

2021. febr. 11. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kazahsztánban felülsz egy éjszakai vonatra, vodkázol egyet a helyiekkel, alszol egy nagyot, aztán már ott is vagy. Hiába nagyok a távolságok, ha a vasúti rendszer amúgy kiváló.
2021. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom volt Iránban, egyáltalán nem drága, bár a többi felsorolt helyen nem volt, így nincs összehasonlítási alap az árakkal.

Egy nagyon érdekes kultúra, hatalmas történelemmel. Ha nem lenne rossz Európában a PR-ja, akkor simán lehetne olyan népszerű célpont, mint Egyiptom vagy Jordánia. Persepolis romjait mindenképp érdemes megnézni, illetve Shirázt és Isfahant, csodálatos a kertkultúrájuk is.

Elmondása alapján barátságosak és érdeklődők az emberek, a második kérdés kb. az, hogy Európában mi a híre Iránnak? :)) Persze, vannak szabályok, de nem akarnak fenékbe lőni, mert nem vagy muszlim.

2021. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
W varosok kozotti tavolsag valoban nagy de a taj nem mindenhol monoton. Amugy ejszakai buszok, olyan kenyelmesek amiket meg nem is lattal es fillerekbe kerulnek. Amugy meg siman lehet sorrendben haladni es akkor nem nagyok a tavolsagok. Erdemes a buszon elol ulni es akkor egyutt teaztok a soforrel es a segedjevel. Lehet repulni is az sem draga.
2021. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6.-s azert europaban nem rosszb a PR-ja. Sok europai es sok magyar megy Iranba. Az meg foleg pozitiv hogy az idiota amerikaiakat nem engedik be. Ott valoban rossz a PR-ja, szerencsere.
2021. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még nem voltam de azért mennék mert pont az ilyen kevésbé ismert kevésbé népszerű helyek általában a legérdekesebbek, sok egyedi dologgal.
2021. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kk.blog.hu, az első pár hónap pont a közép-ázsiai turistáskodásról szól.


10 éves infók, nyilván ott is volt fejlődés, de az alaphangulat nem sokat változhatott.

2021. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!