Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Egy jaipuri utazás esetén...

Egy jaipuri utazás esetén érdemes elmenni kirándulni a Tadzs Mahalhoz?

Figyelt kérdés
Mármint kirándulás alatt azt értem, hogy miután bejártad a Tadzs Mahal komplexum területét, visszamész a jaipuri szálláshelyedre. Agrába más miatt nem igazán látom értelmét sokat ott időzni, a Tadzs Mahal viszont akkora látnivaló, hogy ha csak ezt nézed meg, már megéri az indiai utazás, meghát nincs olyan messze Jaipurtól. Csak mert tervezgetem a jaipuri párnapos utazást, és közben egy kirándulásra elmennék a Tadzs Mahalhoz.

#Jaipur
2021. ápr. 10. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Day tripnek semmiképp. Oda-vissza 12-14 óra el fog menni és akkor még ott is szét kéne nézni. Meg mivel mennél? Vonat? Bérelt autó? Egyik sem túl vidám dolog.
2021. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Oda-vissza 12-14 óra" Ott tartózkodással igen. A vonatút 4 óra, oda-vissza 8 + elmenni a Taj Mahalhoz és vissza mondjuk 2 óra elég. Nem olyan nagy szám az. Kívülről tudod megnézni csak, a benti rész pár négyzetméteres. A vonattal meg semmi gond I. és II. osztályon.

Ha neked megéri a 8-9 órás vonatozást, akkor menj. Szerintem nem éri meg, de ugye ízlések és pofonok.

2021. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
5-6 ha minden jól megy de nincs hajnali volnat meg nincs esti visszafelé szóval totál bukta.
2021. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogom bogarászni az indiai vasutak menetrendjét, de a gugli szerint van több vonat oda is és vissza is ha ugyanoda akar visszamenni.

Pl. Jaipur-Agra 8:10-12:15

Agra Jaipur 17:25-22:20

2021. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy gugliban nézegeted. A valóság kicsit bonyolultabb.
2021. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
A gugli a valóságból veszi a menetrendet... Tudom, hogy vannak olyan vonatok, amiken nincs I.osztály, de a fentiek menetidejéből is látszik, hogy ezek expresszek, azaz van rajtuk. Van egy rakás vonat a két város között.
2021. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném szerintem túl sok küzdelem túl kevés eredményért, de te tudod.
2021. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Én például ezt csináltam, simán megoldható.
2021. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Minek mesz par napra Jaipurba? Azert van ott egy Agra Fort is ami szinten megeri
2021. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bár jobban belegondolva, lehet, hogy érdemes lenne inkább Agrával kezdenem, azon belül a Tadzs Mahal komplexum meglátogatásával, besétálásával (mivel Indiában egy ekkora képeslap-látványosságot kár kihagyni, nagyon szép építmény), onnan viszont autóval elmennék Jaipurba, az ottani szálláshelyemre (Indiában engem leginkább ez a város vonz, szép maga a város is, nem csak a látnivalók, szerintem többet tud adni, mint pl. Delhi). így csak egy autóutat kellene megtennem. Valahogy ha lehet, Jaipurt egyszerűen szeretném kombinálni a Tadzs Mahal meglátogatásával. Szerintetek így megérné?
2021. ápr. 11. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!