Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Volt esetleg valaki önkéntes...

Volt esetleg valaki önkéntes az Aiesec-nél? Nagyon szeretnék segíteni másokon, valamint szeretném megtapasztalni, milyen egy szegényebb országban élni. Ezt a szervezetet találtam, viszont pár dolgot nem találtam meg az oldalukon. Lenne pár kérdésem!

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Itthon is van bőven olyan szegényebb régió, ahol önkénteskedhetsz...

Elég felülni a borsodi vonatra.

Olyat is láthatsz, amit elképzelni se tudtál volna...

2021. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Az AIESEC nem segélyszervezet, leginkább gazdasági, pénzügyi területen tanuló egyetemisták diákszervezete, ami a nemzetközi cseregyakorlati programjáról híres.


Ha kínálnak is önkéntesmunkát, az valószínűleg sok értéket nem képvisel, mert egy semmihez nem értő 19 éves fehérember pont annyira nem tud értékes, szakmai munkát végezni, mint egy ugyanolyan képzettségű helyi. Cserébe legalább el is veszi a lehetőséget egy állást kereső helyitől, akit így nem kell megfizetni. Külföldi önkénteskedésre csak olyan embernek érdemes mennie, akinek már egy olyan meglévő szaktudása van, amit helyben biztosan nem tudnának betölteni.


Egy osztálynyi harmadikos kisdiák elé kiállni angolul beszélni nem épp ez a szint.

2021. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Harmadéves áok-s vagyok, de köszönöm nektek!
2021. ápr. 20. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Orvostanhallgatóknak az IFMSA van, mint "szakmai" diákszervezet, velük is mehetsz fejlődő országokba és még az éves gyakorlatot is letudhatod.
2021. ápr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
95%

Szia!

Én nem vettem igénybe a programot ugyan, de több ismerősöm igen. Alapvetően van egy önkéntes (pár hetes) és egy gyakornoki (általában hosszabb, akár 1 éves) program, illetve most egy harmadik, tanítással foglalkozó. Az ismerőseim az önkéntes programon voltak, szegényebb ország ezekből Srí Lanka volt. A COVID miatt ez most eléggé be van fagyasztva.

Van egy portál, ami arra van, hogy szétnézz a lehetőségek között, ott megnézheted, hogy passzolnak-e hozzád vagy sem, megfelel-e a célodnak. Illetve ha megkeresed őket, akkor segítenek ezekben a dolgokban, ami azért jó, mert országonként eltérő tud lenni a szolgáltatás minősége, ők meg azért már jártasak ebben.

COVID helyzet miatt gondolom inkább hosszabb távon gondolkodsz.

2021. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!