Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyire igaz az, hogy Vietnam...

Mennyire igaz az, hogy Vietnam, Laosz, Kambodzsában 500-1000 forint körüli hostelek vannak? Bookingon ilyeneket találtam, de nagyon gyanús.

Figyelt kérdés

Van értelme így 700-800 ezer forintól elmenni ezekbe az országokba hónapokra?

Néztem, hogy a repülőjegy 100-120 ezer egy irányba, szóval az kb 250ezer oda-vissza. Ezeket az országokat járnám be: Vietnam, Laosz, Kambodzsa, 2-3 hónapra. Ilyen árak mellett beleférhet (a legolcsóbb hosztelekben) az én 800 ezres keretembe?


2021. ápr. 28. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vietnamra reális, így gondolom a többire is, de azért az értékeléseket olvasgasd. Szerintem beleférhetsz a keretbe, de persze ez sok mindentől függ.
2021. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyáron mennék, most fejeztem az egyetemet és munkakezdés előtt. Addig már nincs lehetőségem plusz bevételre szert tennem, csak a spórolt pénzem van,
2021. ápr. 28. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokágyas hálótermek kerülnek ennyibe, de igen, vannak ennyiért is. Azért 500Ft kevesebb, mint 2$, az már ott is nagyon ritka/lepusztult. 5-7 dodóért viszont simán találsz mindenhol ágyat. Ne feledd a Booking.com szentírását: ami 8 pont alatti értékelésű az egy messziről kerülendő szarfészek.


Retúr repjegy Bangkokba akciósan 160e körül már van, onnan buszozhatsz Kambodzsába, vagy elcsípsz egy olcsó Air Asia/más régiós fapados járatot Vietnámba, hogy visszafelé gyere szárazföldön. Két egyirányú jegy vásárlása garantáltan a legdrágább megoldás, ne úgy csináld. Nézd bécsi indulással is és döntsd el, hogy a különbözet megéri-e neked a plusz busz/vonatutat. HCMC, Hanoi nem nagyon vannak 200 alatt, de néha akciókban ki lehet valami jót fogni. Vientiane, Phnom Penh felejtős, oda állandóan drága minden jegy.


Ha a hostelek ára is meglepő infó volt, nagyon erősen javaslom egy útikönyv beszerzését. A legklasszikusabb a Lonely Planet "sárga bibliája", a Southeast Asia on a shoestring c. könyv. Ha pesti vagy, a Villányi úti Budai Térképboltnak világbajnok útikönyv kínálata van, de a Cartographia is szuper, mindkettőnél megtalálod kb. 9 ezres áron, minden számodra szükséges infó szépen átgondoltan, kategorizálva megvan benne.


A repjegynek is bele kéne férnie a keretbe? Ha igen, akkor inkább 2, mint 3 hónapra tervezz, de minden attól függ, hogy mennyi látnivalót, aktivitást szeretnél belezsúfolni az útba.


Ha simán lábad lógatnál 1 hétig egy helyen Kambodzsában, Laoszban némi vicces turmix társaságában, az a legolcsóbb. Pontról pontra rohanni és mindent megnézni meg nyilván drágább. Napi 30-35 dollár csak az előbbit fedezi. Természetesen egy csomó szép helyet láthatsz így is, csak írd a napi kiadásaid.


A pénzt ne centizd ki, hagyj magadnak kb. 20% vésztartalékot, aztán ha az utolsó hetekben már látod, hogy jól kijössz, kicsit többet költhetsz.


Ha Kambodzsába eljutsz és egy szigeten szeretnél csak hesszelni, zseniális hely a Mad Monkey Koh Rong Samloem, 4-5 napra minimum kötelező! Luang Prabangban pedig az Apple Guesthouse volt aranyos és tök jó. Mi azért privát szobákban szálltunk meg.


Ha érdekelnek a még Vietnámban is különlegesnek számító ételek, nézd meg a Best Ever Food Review Show pár videóját. Amikor nem utazik, a srác HCMC-ben lakik és minden videó alá beírja a meglátogatott helyek pontos címét. Vannak piszok olcsó utcai étkezdék is közte.

2021. ápr. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell naivnak lenned, sokszor közel se olyanok azok a szállások, mint ahogy előadják. Ahogy előttem írták valószínűleg ennyiért ágyat kapnál.

A nyaralást meg most felejtsd el szerintem. Járvány van, nem nagyon fogják neked engedni, hogy az egyik országból repkedj a másikba Ázsiában. Lehet mindenhol karanténban kellene lenned.

2021. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es válaszoló túloz, de nagyon fel kell készülnöd, hogy melyik országban milyenek a feltételek. Az tény, hogy nagyon olcsó szállásokat lehet kifogni, de légy óvatos azért, mert előfordul, hogy jobbnak mutatnak helyeket mint igazából.
2021. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Miért túloznék? Ott is ugyanúgy tombol a járvány, emiatt nem nagyon engednék, hogy csak úgy repkedjen egyik országból a másikba.
2021. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os: pontosan emiatt írtam, hogy meg kell nézni a feltételeket alaposan. Vagy ez talán ellentmond annak, amit te írtál? Amúgy nem, csak nem sikerült értelmezni :)
2021. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!