Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Tényleg csak akkor juthatok...

Tényleg csak akkor juthatok el Mekkába, ha muszlim vagyok? Nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés
2021. máj. 24. 11:37
 1/4 anonim válasza:
100%

Igen. Viszont mentségedre szóljon, hogy sokat nem veszítesz vele.


Mekkának szinte 100%-a le van rombolva és szocreál paneldzsungelből áll, mert az iszlám wahhabita ága amit Szaud-Arábiában gyakorolnak bálványimádásnak tekinti a régi épületek őrizgetését. Ha olyan élményre számítanál, mint Jeruzsálem, a Vatikán, vagy akár Isztambul csalódni fogsz.

2021. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az egy zarándokhely iszlámhívőknek, ahova egy mohamedánnak legalább egyszer életében el kell mennie.
2021. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
84%

Egyet értek az Elsővel, szerintem jelenleg Isztambul a világ legtipikusabb muszlim nagyvárosa, annak van a legjobban ilyen "Aladdin-os" feelingje :)


100 éve még Bagdadot mondtam volna, sőt a 100 évvel ezelőtti Mekka is jellegzetesebb volt, de Irakban a háborús pusztítás, Szaudiban meg az épületromboló Vahhabizmus sokat elvett ezen városok történelmi emlékeiből.



Egyébként szerintem ha az Iszlám nem lenne ennyire helyhez kötve (ugye Mekkában van a Kába-kő), akkor simán Isztambul lenne a muszlim vallás központja Mekka helyett.

2021. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem veszítesz semmit.
2021. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!