Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indiával szemben Indonéziát...

Indiával szemben Indonéziát miért javasolják többen kezdésnek? Van két tippem, de nem akarok szólni, mert itt folyton mindenért szinte mindenkit elég aljas módon lehurrognak. Tisztelet természetesen a kevés kivételnek. Bocs ezért de le kellett írnom.

Figyelt kérdés

(Nyilván, ha majd csillapodik a jelenlegi helyzet a világban. Oltva háromszor vagyunk mindketten.)


Ha Te jártál már az Indonéz szigetvilágban (nem csupán Balin), vagy ha ismerőseid közül jártak már ott, kérlek kérdezd meg tőlük is a következőket:


1. A néhány helyen olvasott terrorizmus-veszély mit takar? (Elég néhány mondatban is.) Kikre lehetnek (és mely sziget mely részein) veszélyesek? Hogyan lehetne a "kik" csoportba tartozókra (nem tudom precízebben megfogalmazni) "legkevésbé hasonlítani"? (Vagyis, hogy minél kevésbé tűnjön a hátizsákos utazó célpontnak.)


2. A másik, sokkal szubjektívebb kérdésem Hozzád és/vagy Indonéziában járt ismerőseidhez: mik azok az épített/gyártott/készített és/vagy természeti szépségek (illetve akármi más, ami eszedbe jut), amik elnyerték tetszésedet, illetve az ő szimpátiájukat?


Ui.: Ráadás (fentiekkel szemben nem akkora prioritást élvező) kérdés: hogyan közlekedtél, vagy ők hogyan közlekedtek mind egy adott szigeten belül, mind a szigetek között - ha továbbra is "hátizsákos" turistaként érkeztél az országba, nem négy, vagy ötcsillagos hotelekben megszállóként?



2022. jan. 16. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Vasárnap délutáni szófo.sás

Nincs lecke holnapra,semmi melóra készülődés, vagy anyudnak valamit segíteni?

Valami agybanutazós fotelturista újabb kérdését láthattuk és olvashattuk.

2022. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Mindket orszagban voltam, Indoneziaban nem csak Balin.

1. ne olvasgasd a konzuli paranoid szolgalatok honlapjat

2. vegyel egy utikonyvet, errol mindket orszagban oldalakat lehetne irni.

Mindennel lehet kozlekedni, busz, vonat, hajo, repulo

2022. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a konzuli szolgálat honlapját olvastam - ráadásként még itt is írták.


Üdv, egy hol cimboràival, hol kedvesével agyban Európát majdnem teljesen körbeutazott, holnapra anyukájának csupán keveset segítő, munkanélküli, iskolalerülő, aranyifjú fotelturista.

2022. jan. 17. 07:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Indiaban nem voltam (nincs tervben), Indoban eltem negy evet.


1. Terrorizmus. Felejtos. A vilag negyedik legnepesebb orszagarol beszelunk. A UK ban tobb ilyen fordul elo, mint ott. Kozlekedesi baleset lehetoseget sokkal valoszinubb


2. Targyi kultura. Kezmuvessegben szuperek. Textilia, batik ingek, fabol keszult faragvanyok, ezust ekszerek.


Termeszet. Ez az, ami miatt erdemes oda utazni . Vizesesek, dzsungel, korall zatonyok, vulkanok.


Emberekrol nem kerdeztel, pedig szerintem ez a fo vonzero. Indiatol pedig ez taszit a legjobban. Indonézia tavoli teruletei nem szetutazottak, igy nincs lehuzas, atveres. Oszinte erdeklodes van es mosoly.

2022. ápr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez igen! Négy év, pláne egy szép helyen! :) Kiismerhetted alaposan (már amennyire egy két millió négyzetkilométeres országot ki lehet ismerni) Indonéziát. Hiába nem én voltam ott, mégis örülök neki, hogy ilyen hosszú időt sikerült ott eltöltened. :)


Arra azért kíváncsi lennék, miért lehet az, hogy Indonéziát, illetve annak Jakartától távolabb eső területeit és szigeteit nem annyira keresik fel?


Nem rossz vélemény miatt kérdezem, éppen ellenkezőleg, nekem is szimpatikus a hely, ezért csodálom, hogy nem annyira sokan keresik ezeket a részeket fel.


Megkérdezhetem, hogy ott tartózkodásod alatt home office-ban dolgoztál, vagy más (helyi/ottani) munkád volt?

2022. ápr. 17. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nem igaz hogy Szumatrat, Malukut, Sulawei-t stb nem keresik fel. Csak a szuklatokoru magyarok nem keresik fel, mert ok nme lattanak tovabb Balinal.
2022. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálam éppen Bali van kihúzva bármilyen listáról! :D


Igaz nálam Jakarta sincs sehol.


Celebesz/Sulawesi-vel és Szumátrával szimpatizálok - ha Indonézia.


Pápuákhoz nem tudom el merjek-e valaha is menni (nem a fentebb írt terrorizmus miatt :D )!

2022. ápr. 17. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!