Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Melyik országot ajánljátok...

Melyik országot ajánljátok egyedül utazó 19 évesnek? Ti hol jártatok először egyedül?

Figyelt kérdés

Sztori: legidősebb unokaöcsém legalább olyan szenvedélyes utazó (lesz), mint én. Rengeteget beszélgettünk, elvittem több rövid hétvégére (Prágába, Krakkóba, Milánóba), bevezettem a hátizsákos utazásba, vettem neki is útikönyveket, sőt egy komplett felszerelést (keresztfiam is egyben, még most kényeztethetem aztán pár év és már a saját lábán áll).


Együtt mentünk volna Egyiptomba, de a covid közbeszólt, aztán munkát váltottam ezért most én nem tudok elutazni. Mondtam neki, hogy szerintem készen áll egy szóló útra, mire a nagynéném (az édesanyja) úgy kiakadt, hogy szóba se állunk. Szerinte rossz hatással vagyok rá, csavargónak nevelem :D


Mivel már 18+ így sokat nem tud tenni ellene, de ne legyen már emiatt családi konfliktus. Abban megállapodtuk, hogy ha túl lesz a szóbeliken (gyönyörűen érettségizett), akkor én állom a repülőjegyét, de a többit magának kell megkeresnie. Ez meg is történt.


Én Thaiföldön jártam először egyedül és kitartok mellette, hogy az egyik "legkönnyebb terep" kezdésnek. De jöttek az ellenérvek, hogy kupleráj meg HIV stb. Felmerült még Vietnám, esetleg India.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Próbálok minél több érvet gyűjteni. Ti hol jártatok először egyedül? Illetve, ha nem Ázsiában, hanem máshol (USA kivételével), akkor várom a további tippeket. Szerintem Kanada is megfontolandó lehet, csak annak az árából jobban kijön egy ázsiai desztináció.



2022. jún. 5. 10:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
1%

Uncsi a vasárnap délelőtt,ugye?

Lecke már kész anyudnak nincs semmi segítenivaló üres óráidban meg jöttél minket fárasztani?

Fejbenutazó melyik szinten állsz?

2022. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
India elsőre lehet hogy sok lenne. Egy Tájföld, Vietnám, esetleg Sri Lanka jó lehet. De csak akkor ha nem teljesen életképtelen.
2022. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm az értékes hozzászólást, anyukám már nem szorul segítségre, én pedig a fejben utazásnak azon a szintjén állok, hogy szépen megélek belőle ;) Bár papír szerint gyermekjogász vagyok, most épp két útinaplót is írok.


#2 Srí Lanka tök jó ötlet, nem is gondoltam rá. (Amúgy nem életképtelen, ezen akkorát nevettem most, köszi :D )

2022. jún. 5. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

Újabb FUK* történet alakul? 😁


* Fejben Utazók Klubja

2022. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Anyu olyannak hangzik, aki szerint a szomszéd falut is nagyon veszélyes népek lakják.


Amúgy nyilván menjen Vietnámba. Olcsó, biztonságos, változatos, kedvesek az emberek, mi kell még.

2022. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


A nagynéném egy igazi Karen, aki szerint a nyaralás = hotelgettó. Városlakókkal vegyülni? JÉZUSOM, ott kosz van. Pedig ő Csepelen nőtt fel, a Puli sétányon rágta a vasat, meg horgászni jártak a nagyszüleimmel. A férje mellett lett ilyen sznob. Én azért imádom. :D


Illetve jegyzem a pontot Vietnámra!

2022. jún. 5. 14:44
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Dél-Korea?
2022. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Az anyuka hasonló lehet mint a családom, akik szerint külföld az egy nagyon veszélyes hely 😬
2022. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7


Az drága. Abból a pénzből, amiből egy hetet ott van máshol kifér 2.5 hét is. Egyébként az ötlet jó.

2022. jún. 5. 16:53
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Grúzia, Azerbajdzsán?
2022. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!