Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Cipruson ezekből a fakultatív...

Cipruson ezekből a fakultatív programokból melyikre érdemes elmenni?

Figyelt kérdés

[link]


Program menü alatt.

Köszönöm a válaszokat.



2022. aug. 26. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Amennyiben az anyagi helyzetetek engedi, én javaslom, hogy mindegyik fakultatív lehetőséget használjátok ki. Hisz lehet egyszer vagytok ott az életben, jobb minél több mindent átélni az adott helyből. Mi úgy szoktuk. Amennyiben korlátozottak a pénzbeli lehetőségek, akkor a hajózást választanám.
2022. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a 2. és 4. napot hagytam ki. Ott úgy gondoltam, azt a 2 napot a tengernél töltöm, mert nem akartam 5-ből 5 napot kirándulni. És gondoltam 2 napot pihizek a tengerparton is.
2022. aug. 26. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hm, én biztos nem azt számolgatnám, visszatérek-e még valaha. Lehet azért, mert ezer esztendeje sorra olyan többnapos programon voltam, ahol hulla fáradt lettem, és semmire nem emlékeztem már a végén, mert a helyi idegenvezető annyira lelkes volt, hogy a kifizetett programokon túl más dolgokat is megmutatott.

Néztem, milyen lehetőségek vannak. Egyik sem rossz. Az árakkal nem foglalkoztam (azzal nem szoktam, mert az csak elrontja a hangulatot).

Annyira menjél, amennyire úgy érzed, nem válik nyűggé.

Mindig csak menni, menni, menni, mert ki tudja… ennél rosszabb döntés szerintem nincs.

2022. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem tudom mennyire fárasztó, mivel csoporttal most utazom első alkalommal. Eddig mindig magunk mentünk, de most úgy alakult, hogy egyedül megyek. Mennyire fárasztó?
2022. aug. 26. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

3 Ez is emberfüggő. Nekem például az ideális nyaralás az, ha felkelek reggel, megreggelizek, utána pedig túrázok/városnézek/mászkálok estig. Miután lejártam a lábam, egy helyi vendéglőben megvacsorázok, aztán kidőlök és másnap kezdem elölről. Pihenni, tengerpartozi, lazulni gyűlölök, 2 órát bírok belőle maximum. Ez teljesen szubjekív, ki mit élvez. Én szeretek fizikailag teljesen leharcolva, de mentálisan, élményektől felfrissülve hazamenni, de talán pont azért, mert egyébként egész nap csak ülök a monitor előtt a munkámban.

Kérdező a hajókázás jó programnak tűnik, szerintem Nicosia megér egy látogatást, de egy nap nem elég rá, főleg ha aznap még Larnaca is a program része. Akkor már inkább az észak-ciprusi kirándulást választanám, nagyon érdekes látni a különbséget a sziget két része között.

2022. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Engem is Észak-Ciprus érdekelne, a két rész közt úgy tudom, nagy a kontraszt. Úgy látom, ez nem csak a 4., hanem a 3. nap programjában is benne van, és abban a lárnakai óváros is, én ezt választanám.

Szerintem egy egész napos hajózás kevésbé érdekes, mint egy városnézés, szóval az nem érdekelne annyira. A 3. nap után, ha nagyon megfogott Észak-Ciprus, akkor oda mennék még egyszer, ha nem, akkor az 5. napon Troodosba.

2022. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a fontossági sorrend így nézne ki:

1. Nicosia és Lárnaka

2. Tróodosz-hegység és Kikkosz-kolostor

3. Észak-Ciprus

4. hajókázás


Az első egyrészt azért, mert mégis csak a főváros van benne a nemzeti múzeummal, főszékesegyházzal stb. Ráadásul a városnézés a török oldalra is kiterjed, szóval valamennyire össze is hasonlíthatod kapásból a két részt. De még Lárnaka is benne van, mi arra egy külön napot szántunk, amikor Cipruson voltunk. Az is nagyon szép és érdekes a promenáddal, várral, Szent Lázár-templommal, a város melletti sóstóval stb.


A második azért, mert a sziget belső, szárazföldi része hangulatában egészen más a mindenki által sokkal inkább ismert tengerparti városoktól. Plusz itt találhatók a sziget legszebb és legfontosabb kulturális örökségei: a világörökség közé tartozó festett templomok és a Kükkosz-kolostor.


Észak-Cipruson mi Famagusztában voltunk, a sziget északi partján már nem, ahova ez a fakultatív kirándulás megy. Az is nagyon érdekes, látni a kontrasztot, de azért én mindenképpen a görög rész megismerése után mennék csak át ide. Meg hát amit ott látsz, az nem feltétlenül szívderítő mindig, például a tengerpart a szögesdrótokkal és az elhagyott, omladozó épületekkel kimondottan katasztrófaturistás jellegű.


És a végére hagytam a hajókázást. Nekem az adná a legkevesebbet, mert egyrészt hosszú és unalmas, én menni szeretek inkább, minél több mindent látni, ha már egyszer külföldön vagyok. Másrészt a történelmi, kulturális örökség általában jobban érdekel a természeti képződményeknél. De persze ízlés kérdése.

2022. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!