Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dubai utazásra ennyi költőpénz...

Dubai utazásra ennyi költőpénzt vinni nevetséges 5 napra, 1 főnek?

Figyelt kérdés

Repjegy és szállást nem bele számolva.


Étkezés (nem a legdrágább éttermekre gondoltam), strandolás, vásárolni is szeretnék ha megtetszik valami (főleg ruhát, táskát, smink, stb. ilyeneket szoktam), tevegelés, illetve taxi/tömegközlekedésre gondolok (vagy gondoltam..) kb. 5-6000 dirhamot. Én leginkább bankkártyával fizetek mindenhol.


Csak kicsit elbizonytalanodtam, mert itt olvasok olyanról hogy valaki Horvátországban is 1 milliót költött, meg számolgatták hogy 70 ezer/fő/nap. :S



2023. febr. 12. 18:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
hogy a viharba ne lenne elég másfél millió?
2023. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Troll!
2023. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Lehet én néztem rosszul, de nekem 5000 UAE 493 ezer forint
2023. febr. 12. 18:49
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

valóban, bocsánat, félrekattinthattam google-ban


fél millió is bőven elég...

2023. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Dubaj egyáltalán nem drága hely. Dugig van a város olcsó és jó éttermekkel. Egész napos sivatagi túrák vannak 20k körül, enni 2-3k körül lehet, a szupermarketek nagyjából magyar árakon vannak. Három dolog drágább: a luxus, az újonnan gyártott szórakoztatóközpontok (pl. tropicarium) és az alkohol. A szabadstrandok remekül felszereltek, sok van belőlük, szállásból a legalsó kategórián kívül minden van. 5 napra 150k körüli pénz szerintem elég 250-ből semmit nem kell számolgatni, ha nem egyből a luxusüzletek fele veszed az irányt. 1 dirhamért lehet hajózni például.
2023. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

Kiscsillag! Ha neked lenne 6000 dirhamod, akkor nem a gyakorin tennéd fel az ostoba kérdést, hogy mennyi költőpénzt vigyél Dubaiba.

Horvátországban 70 ezet/fő/nap? Nyilván igényektől függ, a balatonon is el lehet költeni ennyit. De ebből látszik, hogy te még az országhatárt sem lépted át.

Egy újabb fejben utazó írta ki kérdését.

2023. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6000 AED megfelel kb. 1500 Dollarnak. Ha a szallast, es a repülöjegyet mar kifizetted, akkor költöpenznek ennyire nincs szükseged 5 naprat, ez rettenetesen sok. A hotelt felteszem, hogy reggelivel foglaltad, nos az etkezes kb. 150 USD 5 napra, reggeli mar kifizetve, gondolom fel akarsz menni a Burj Khalifara, az 76 AED, kb. 20 USD, a Monorail oda-vissza a Palm kezdetetöl 30 AED, a taxi nagyon olcso, 1,82 AED/km. Nekünk fejenkent 5 nap "költöpenz" kb. 260 USD, koszttal, taxival, egy-ket nevezetesseggel ruhavasarlas nelkül. Te ennek az ötszöröset kerdezted.
2023. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
UI. Ha meg kreditkartyaval fizetsz, akkor meg csak a taxira kell kezpenzt felvenni, mert a taxi nem fogad el kreditkartyat. A repteren keresd a "Money exchange" vagy "Exchange office" feliratot, ott vehetsz fel penzt.
2023. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De minek a készpénzzel szarakodni? Viszed a bankkártyádat, azon nyilván van fedezet, ahol lehet azzal fizetsz, ahol nem, arra veszel ki valamennyit ATMből, miközben igyekszel ésszerűen költekezni úgy, hogy közben jól érezd magad. Nem költöd el az összes pénzed, mert nem vagy retardált. Ha viszont nincs pénzed a kártyád mögötti számlán, akkor nem mész sehova, maradsz ittgon fejben utazó.

Mi ez a költőpénz mizéria egyébként? Utoljára a 80-as években számolgattuk a zsetont így, hogy elég lesz-e a bolgár tengerparton

2023. febr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én most voltam Ázsiában én is ennyit költöltem 5 napra.Utcai kajára. Voltam az araboknal is 2000 nel kezdődött a kaja. Nehogy elunduljon annyi pénzel! Én otthon napi 2000-bol vettem kajat. Kis ásványvíz 500-1000ft.Pohar kóla 1000ft.Nem dubiiba. Ott az ex munkatarsam ivott 8000ft-ért égy kávét 7 évvel ezelőtt.
2023. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!