Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ázsiában mennyire veszélyes...

Ázsiában mennyire veszélyes kifőzdékben enni?

Figyelt kérdés
Videókban szoktam figyelni, hogy pl. Pakisztánban, Indiában milyen jól néznek ki ezek az utcai kifőzdék, meg ahol ott helyben kézzel készítik el az ételt (pl. a paratha-t). Mennyire lehet veszélyes ott beülni egy ilyen helyre? Itthon is volt egyszer, hogy a barátommal elmentünk venni egy gyros-t és ment utána a gyomrunk. Ott mennyire lehet bízni abban, hogy az ilyen helyeken azért rendesen takarítanak, kezet mosnak stb? Aki volt már kint, mi a tapasztalata?

2023. ápr. 1. 01:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha jó az immunrendszer, akkor nemgond
2023. ápr. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nos, ha egy uniós tagállamban, ahol egész komolyan veszik a HACCP normák betartatását és bármikor lakat kerülhet egy helyre súlyos szabálytalanság esetén és egészen enyhe kihágásért is hatjegyű bünti jár…te elmész a giroszoshoz és utána befosol, akkor mire számítasz egy olyan országban , ahol nincs érdemi közegészségügyi ellenőrzés a kifőzdék felett? Arról nem is beszélve, hogy a kórokozók sem teljesen azonosak, különböző variánsokkal kellene megküzdened, mint itthon.


És a gond ritkán maga az étel belül, inkább a szennyezett kézzel és vízzel érintett étel és evőeszközök , tányér okozzák a gondot.


De hát mint tudjuk, nincsen büdös hús, csak túl kevés fűszer.

2023. ápr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Semmennyire nem lehet bízni benne, ismerősömék voltak egy hetes indiai úton, mesélték, hogy olyan mocskot még életükben nem láttak. Te is látod a videókon szerintem, hogy totál b*sznak a higéniára, kézzel nyúlkálnak az italokba, a jeget a járdán törik össze, majd kézzel összenyomkodják szörppel, így készül a jegkrém. Csak palackozott, dobozos vagy felforralt italokat, frissen sülteket egyetek, mást nem mernék ott enni.
2023. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Ami meg van sütve az nem vész. Azzal kell vigyázni hogy semmi olyat ne egyél igyál amibe csapvizet tesznek és nincs felforralva. Pl ha iszol egy kólát jeget ne kérj bele mert az is csapvíz.
2023. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Meg arra figyelj nagyon, hogy ha valamit a kezeddel eszel (sok ilyen kaja van), elotte alaposan moss kezet vagy fertotlenitsd gellel!
2023. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
76%
Eléggé. Ismerve a higiéniai viszonyokat.
2023. ápr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Mi sokszor eszunk utcai arusnal, most Indiaban is, soha semmi bajunk nem volt. Arra kell figyelni hogy olyan helyen egyel ahova sokan jarnak es nem amrad meg az etel. Illetve mindig forro legyen a kaja amikor megkapod.
2023. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődtem, egyelőre nem utazom, ha megyek is, az sajnos nem mostanában lesz.
2023. ápr. 1. 15:25
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Kell valamennyi rutin, egy idő után azért ráérez az ember arra, hogy mit bír, meg mi lehet problémásabb. A legutóbbi indiai utamon egyszer sem volt bajom, máskor meg ott gyűjtöttem be életem legrosszabb ételmérgezését. Félni még így sem érdemes tőle, az utcai kajáldák annyira szerves részei az élménynek, hogy szerintem nagy butaság teljesen lemondani róluk.
2023. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Vannak fosós ázsiai országok, pl. Kína.

Vannak nem fosósak, pl. Indonézia.

2023. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!