Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ennyi magas kalóriat...

Miért van ennyi magas kalóriatartalmú étel a boltokban, éttermekben, kifőzdékben, árusoknál, úton-útfélen?

Figyelt kérdés
Persze, nem kell megvenni, megenni, de miért ez dől az ember elé?
2018. szept. 8. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a vendéglátósok úgy látják, tapasztalják, hogy ebből lesz nekik a legnagyobb bevétel.
2018. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ezek a dolgok miért etetik magukat?

Miért kívánják az emberek?

2018. szept. 8. 22:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az édeset, hanem akár perec, sült krumpli, rántott hús, lángos stb.
2018. szept. 8. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez olcsó, illetve van rá kereslet. Ha én jól akarok lakni, én magam is magas kalóriatartalmú ételt keresek (főleg, ha fogyni akarok, mert az laktat, de amúgyis azért is eszem, hogy megadjam a testemnek a tápanyagokat, nem egy kis semmit akarok enni, amiből fél mázsa kell, hogy jóllakasson. ez elég drága lenne, ha nem én csinálom extrém olcsó alapanyagokból). Attól még nekem az ilyen helyek ételei nem megfelelőek.

Nem zavar, hogy ilyenek, nem veszem meg, csak saját ételt eszem.


Ez van, akinek más kell, az mehet étterembe vagy boltba. nyilván nem ok nélkül alakult ez így. Az átlagember egy ehető (jó, valakinek biztos finom) ételt akar, amivel jóllakik és olcsó.


Akinek egy könnyed valami is elég, az könnyen tud vinni magának valamit vagy vesz zöldséget és joghurtot a boltban vagy valami. Bár egy büfében is van saláta.

Ha ennél azért komolyabbra gondolsz, de azért nem zsíros cuccot akarsz, nos, úgy látszik, még nincs rá elég kereslet, hogy annyira gyakori legyen úton-útfélen...? Bár azért de, lehet kapni mindenféle cuccot. Max. drágán, de sokan megfizetik...

2018. szept. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A későbbi kérdésedre: Nem tudom, hogy érted, a sült krumpli roppant finom és poénos (jó, nekem csak a saját készítésű, az ilyen amerikait nem szeretem, nem ropog eléggé) és a lángos is vonzó tud lenni... Csak mert neked nem, másnak tetszhet. Ízlésről pedig nincs mit mondani. Ha én kánikulában (amikor számomra fura módon sokan különösen lightos dolgokra vágynak) éhesen 100 gramm zsírt tartalmazó ebédre vágyom, azon nincs mit magyarázni. Ezt érzem, a szervezetem pedig ezt igényli és kész.

Sokan pedig másra is vágynak, mint ami nekik jó (velem is megtörténik s néha finoman engedek ennek is. néha pedig nem finoman, de az nagyon ritka :)).

2018. szept. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"És ezek a dolgok miért etetik magukat?

Miért kívánják az emberek?"


Mert az ember úgy van összerakva, hogy ösztönösen a magas kalóriatartalmú ételeket válassza, hiszen azok tovább életben tudják tartani őt, mint az alacsony kalóriatartalmúak. Ez évmilliókon keresztül alakult így, az, hogy az utóbbi pár száz évben már nem (annyira) szokás éhenhalni, nem jelent semmit az ösztönök szempontjából, azok még mindig a régiek.

2018. szept. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!