Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » India/Indonézia? E kettőből...

India/Indonézia? E kettőből melyik úgymond "ajánlhatóbb" egy Ázsiában még nem járt, többnyire szóló turistának (F/35)? Van annyira biztonságos (gondolok városi utcákon, vagy kis falvakban ért véletlenszerű kifosztásokra), mint Törökország? Egyikük?

Figyelt kérdés

Mert annyira egyiket sem javasolja igazából senki (ahogy eddig olvastam a netes cikkeket/hozzászólásokat) úticélnak, főleg első ázsiai úticélnak nem, de még egy másik (számomra) személyes kedvencemről, Madagaszkár szigetéről sincsenek egységes vélemények, pedig az (feltételezem) rosszabb egy fehér bőrszínű európai turistára nézve. Ez utóbbi országnál is írnak "vigyázz nagyon", illetve "Tanában előbb-utóbb ki fognak rabolni" mondatokat, ugyanakkor mások pedig "betartva az íratlan szabályokat, nem lesz Madagaszkárral különösebb gond". Akármit is jelentsenek náluk az íratlan szabályok.


India és Indonézia viszont AKKORA államok, hogy ezeknél (szerintem) nem lehet elmondani egységesen hol veszélyesebb, hol javasolhatóbb az egyedül történő (nálam a szokásos) barangolás.


Tudom, olvasom - ahogy fent írtam - nem a legjobb kezdésnek egyik sem, de engem ez a két úticél vonz.


Például a szép, de nagyon steril Japánba, Dél-Koreába én valamiért (nem tudom nektek megmagyarázni miért) nem vágyom. Ahogy a Fülöp-Szigetekre sem. India bizonyos részei annál inkább vonzanak, Indonéziáról meg az égvilágon semmit nem tudok. A nemrég híradóban elhangzott, "hoztak egy megosztó, durva törvényt" incidensen kívül, de az engem nem érint.


Ajánlható valamelyik e kettőből nagyrészt szólóban utazó európai turistának, hogy X és Y dolgokat elkerülve - valószínűsíthetően - nem fog érni rablás/leütés?


.

.

.


Netalán mely szavakkal induljak neki valamely kereső-óriással a (lehetőleg) magyar cikkekben/fórumokban esetlegesen ecsetelt fenti témakör utánajárásának?



2023. ápr. 20. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
En ketszer voltam Indiaban (masodszor harom honapja) es egyszer Indoneziaba (ket teljes honapot). Mindketto kb egyforman biztonsagos, es mindketto sokkal biztonsagosabb mint szinte barmely nyugat europai orszag, egyik helyen sem lesz semmi bajod, mindketto meseorszag a maga szepsegevel es erdekesegevel. Egyiket sem lehet megnezni rendesen mert egy elet sem eleg ra. A latnivalok mindket orszagban felsorolhatatlanok es elkepesztoek. Mindket orszag minden egyes resze total biztonsagos foleg egy ferfi szamara. Mindkettot latni kell igy en nem tudok egyik vagy masik mellett donteni.
2023. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
3#-as vagyok. Indiát is kerulje. Indonesia jó valasztas akkor. 1. Nap után döntse el , hogy marad vagy atmegy a szomszédba.
2023. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Az gonosz és nem muszlim.
2023. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem hát, ezért hívják muszlimnak, mert nem muszlim. Logikus.
2023. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ázsiában mondja mindenhol , hogy magyar és biztos lész helyi őslakos aki leall beszélgetni önnel.Sokan beszologatnak magyarul,de Indonéziát én nem ismerem. Meg majd úgy fogadják mint tesó. Ne politizáljon.
2023. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
8: igazi utazási szakértő vagy :D
2023. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy egyetlen válasz sem érkezett a kiírásra, ellenben valami (teljességgel) értelmezhetetlen humor (féleség) annál több.


Érdemes volt kiírni. Thumbs up!


Drága aranyos elsőke, máskor (ha egyszer már ott van) végigolvashatnád a szöveget, akkor magad is látnád, hogy hazugságokat felesleges volt leírnod.


Önmagadról egy nem éppen kitartó, igen könnyen ellustuló, könnyelmű személyiség képét mutatod a világnak.

2023. ápr. 22. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

10: egyértelműen csak kivetítesz magadból.


De ne nagyon foglalkozz a jellememmel a téma helyet, mert az szabályszegés itt. A temával foglalkozz. Én már éveket töltöttem ezeken a helyeken. Neked elég lesz pár perc Ázsiában, hogy helyretegye a hozzáállásodat. Jó utat, sok bajod lesz. XD

2023. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Indonézia, de én abban a helyzetben vagyok, hogy India jobban fog jönni!
2023. ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!