Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Isztambul városnézés, elég...

Isztambul városnézés, elég 2,5 nap?

Figyelt kérdés

Délre lennék a szálláshelyen isztambulban, és onnan még 2 egész nap. 4. nap reggel indulás haza.


Vagy érdemesebb még egy napot rászánni?



2023. máj. 5. 19:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

sziasztok, na ilyet foglaltam: 1. nap 7 órai Bp-i indulás, 5. nap 11 órai hazaindulás.


Tehát lesz 3,5 napom.

2023. máj. 7. 06:39
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
@11 Mindjárt más :)
2023. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget a normális válaszadóknak!
2023. máj. 7. 09:53
 14/22 anonim ***** válasza:

Menjetek át Ázsiába is, ha már ott vagytok, mégiscsak egy újabb földrész ahol "jártatok".

Ha jól tévedek akkor nem csak a Boszporusz feletti hídon lehet átmenni, hanem hajóval ill. metroval is.

2023. máj. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Tudom kicsit későn keveredtem ide, de muszáj megosztanom a véleményem a kérdezővel.


Ne foglalkozz azokkal, akik bármikor is arról akarnak lebeszélni, hogy egy országot, vagy várost megismerj. Két nap meg három nap alatt is érhet annyi impulzus, hogy később visszalátogass egy városba, országba hogy alaposabban megismerd. Van, hogy nem is érdemes hosszabb útra menni, inkább csak belekóstolni. Törökország gazdag történelmű ország, Isztambul meg különösen sok látnivalót kínál. Három nap alatt fel tudod térképezni, hogy mi az ami téged, mint utazót érdekel aztán később visszamész.


Kellemes utazást kívánok, biztos vagyok benne, hogy Isztambul téged is elvarázsol majd!

2023. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

Én imádtam Isztambult! Nem emlékszem már hány napot voltunk, de 2-3 éjszaka rémlik! Nekem egy kifejezett célom volt, megnézni a Jedikulát, azaz Héttornyot, ahol Török Bálint (és sok más magyar főúr) raboskodott haláláig. Nagy Egri csillagok funként:) Nyilván a többi rész is ámulatbaejtő volt. A kék mecset monumentális élőben, egészen elképesztőek a méretei. A szultáni palota is csodás volt. Ha visszamegyek még egyszer biztos, hogy a Herceg szigeteket megnézem. Menetrendszerinti hajó visz Kadiköy-ből.

Ami nekem nem annyira tetszett, hogy rettentő mocskosak. kosz és bűz mindenfelé, a tengerparthoz közelítve egyre inkább. Viszont az imaidőnek van egy borzongatóan gyönyörű miliője, mikor egyszerre szólal meg a minaretekben a Müezzin. Nekem személy szerint nagyon tetszett. Az építészetük érdekes, mert olyan, mintha építészeti osztály nem létezne náluk és mindent úgy építenek, ahogy épp nekik tetszik, egy plusz szintet húznak a meglévőre úgy, hogy az ember kétszer is meggondolja, hogy vajon betegye-e a lábát arra a szintre. A szállásunk is hasonló építészeti remekben volt, viszont kilátással és erkéllyel a Márvány-tengerre. A látvány valami csodás volt. Összességében nekem a "még visszamennék" fiókba került.

2023. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a jótanácsokat! Öröm olvasni, hogy nem csak megkeseredett , átlag magyar kommentelők vannak itt a gyakorin.



Ázsiában már jártam, igaz, a délkeleti részén :D De mindeképp tervezem megnézni az ázsiai oldalt is.

2023. máj. 8. 14:43
 18/22 anonim ***** válasza:

"Délre lennék a szálláshelyen isztambulban"


Ez mit jelent, melyik városrészt? Ázsiai vagy európai oldal? Üsküdar vagy Fatih? :)

2023. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Faith. Jó messze van a reptér a központtól, esetleg tudnátok valami tanácsot adni, hogy milyen tömegközlekedéssel bevállalni? Vagy hogy érdemesen eljutni a reptérről oda?
2023. máj. 9. 16:57
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A törököknél meglepő, de tömegközlekedés parádésan jó. Már 10 éve kártyás rendszer volt. Fillérekért lehet kártyát venni bármelyik trafikban, lehúzod és betömegelsz a városba. Az is kérdés, hogy melyik repülőtérre érkezel, mert Isztambulban 2 van a Sabiha Gökcen (én anno oda érkeztem), és az Istanbul Airport.
2023. máj. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!