Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Van valaki, aki 2024-ben...

Van valaki, aki 2024-ben szervez társasutazást Japánba? (Leírás)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék elutazni Japánba, annyi szép hely van ott és a kultúrája is nagyon tetszik.


Viszont egyénileg nem hiszem, hogy eltudnánk menni, mert repülővel kell menni, és még sosem utaztunk vele ezelőtt.

+ Egy társasutazásban megvan a terv (hogy mikor hova megyünk) előre, nekünk meg kicsit komplikáltabb lenne megtervezni.


Ismer valakit? Ha igen, leírná kérlek? (Tegeződnék szívesen, de az oldal szabályai miatt nem merem 😂)

Köszönöm!



#Ázsia #utazás #Japán #társasutazás #Társasutazás Japánba
2023. máj. 13. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Mi 3 éve voltunk Japánban. Hatalmas élmény volt, így tervezzük, hogy újra elmegyünk. Mindig van látnivaló. Nem tudom miért gondolod, hogy egyénileg nem menne, hiszen mi is úgy voltunk. A férjem intézett mindent. Repülőjegyeket, szállást stb. Amit nem érdemes előre elintézni az a kaja. Ott helyben a helyiektől sokkal olcsóbb, és finomabb kajákat lehet enni. Vonatjegyeket is helyben intéztük. Nem én terveztem az utat, hanem a férjem, de emlékszem itthon előre megnézte mi az amit látni szeretnénk. Tokió volt az első állomás. Szállás elég drága ,bár lehet csak nekünk, mert mi már a hosteles, kanapészörfös megoldásokra nem megyünk. Ami a lényeg. Sok szállás van ahová nő nem mehet. PL: én nőként szívesen kipróbáltam volna a kapszulás szállást, de oda csak üzletemberek, férfiak mehetnek. (legalábbis mi nem találtunk olyat ahová nő is mehetett volna) De vannak nagyon jó kis szállások. Vonat is drága ( voltaképpen majdnem angliai árakkal mennek) de megéri. Tiszta, gyors, és nagyon kedves utazók vannak rajta.
2023. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Elsőt annyival egészítenèm ki, hogy bizony vannak kapszulahotelek, amik fogadnak nőket, általában külön emeleten. :) De olyan is van köztük, ami eleve csak nőket enged be.

Amúgy én is magamnak szerveztem az utat, minden infót megtaláltam neten. Tapasztalatot viszont a szervezésen kívül nem szereztem, mert pont jött a covid és a lezárások, így végül nem tudtam elutazni. :(

2023. máj. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy milyen nyelvet lehetne használni ott?

Nagyon alapszinten tudok japánul, viszont angolból perfect vagyok.

Gondolom, mivel az angol világnyelv, ezért az biztos játszik, de Ti milyen nyelven beszéltetek?

2023. máj. 14. 05:39
 4/9 Narsil ***** válasza:
100%

Nagyon sok japan beszel angolul (valamilyen szinten), inkabb csak nem szeretnek megszolalni rajta, ha nem erzik biztosnak a tudasukat. Nyilvan a vendeglatasban dolgozok tobbsege magabiztosabb az angol nyelvhasznalattal mint az atlag. A perfect angolt inkabb vedd takarekra es hasznalj olyan egyszeru szerkezeteket, amit csak lehet, azt jobban megertik. Aztan majd ugyis latod, hogy az aktualis beszelgeto partner milyen szinten van es lehet annak megfeleloen szinezni a valasztekossagot.


Itt amugy meg szamit az is, hogy milyen melyen mesz be a japan videkbe: A nagyvarosokban, turistak altal latogatott helyeken sokkal nagyobb esellyel talalsz valakit, aki beszel angolul, mint valahol, ahol csak rizsfoldek vannak.


Az utolso olimpia kapcsan eleg sokat foglalkoztak azzal, hogy angolul is ki legyenek irva a dolgok, de itt is megint csak az van, hogy minel tavolabb mesz a frekventalt helyektol, annal kevesbe.


Meg egy gondolat az alapfoku japan tudas kapcsan. Mint mindenhol, japanban is orulnek ha az utazo legalabb megprobal valamit vartyogni a nyelvukon, de ne lepodj meg, ha nem erted a valaszt, japan eleg nagy orszag, sok dialektussal. Esetleg erdemes lehet a keszletbe beilleszteni egy mondatot arra vonatkozolag, hogy 'bocsi, de nem tul jo a japan tudasom, kerlek beszelj kicsit lassan, tagoltan, mert ugy jobban megertem'.

2023. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez most nagyon sokat segített, köszönöm szépen! :D
2023. máj. 14. 08:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Angolul elég jól boldogultunk. Reptéren, szállodában semmi gond nem volt az angol nyelvvel. Múzeumokban, és egyéb turisztikai helyeken is jó volt az angol nyelv.Bár mindenhol ki volt írva angolul is. (metron be is mondják angolul az állomások nevét) De a helyi ( nem turisztikai) piacokon, nem turisztikai helyeken sétálva a kézzel- lábbal mutogatás, vagy az angol- magyar- japán (vagy kínai nyelv amit egy japán tudott beszélni) elég jól összehoztuk , és megértettük egymást. Mindenestre mindig azt a kaját kaptuk amit mutogatva kértünk, mert sok japán még mindig nem tud angolul, de ez nem is baj, nálunk Magyarországon sem tud mindenki angolul. A férjem tanult japánul, de neki is ahogy mondani szokták "konyhanyelven" tudja csak. Amikor japánul köszönt, vagy kért levest, nagy mosollyal ( és dupla adag hússal) adtak neki az ételből. Nagyon kedvesek. Mi szeretünk (sőt kimondottan úgy megyünk), hogy ne csak turisztikai látványosságokat lássunk, hanem a valódi életet. Voltunk egy éjszakai piacon vidéken, ahol nem jellemző a sok turista. Mégis kedvesek voltak velünk, és amikor meghallották, hogy magyarul beszélgetünk, odaültek hozzánk, kérték, hogy mondjuk el magyarul amire rámutattak. Pl: ők mondták, hogy mi japánul a lazac vagy szék, vagy sapka, mi meg magyarul. Volt egy japán fiú aki segített fordítani, és nevetve mondta angolul, hogy olyan a nyelvünk, mint ha mekegnénk..:) ( mondjuk ezt az angol kollégáink is mondták már) Szóval ha tudsz angolul az jó segítség. Ha semmilyen nyelven nem tudsz csak magyarul akkor is tudsz boldogulni, csak kicsit nehezebben. Csak megjegyzem: Sok olyan turista van akik nem beszélnek angolul ( Pl. oroszok, kínaiak ) mégis boldogulnak a nagy világban.

2023. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os, köszi ezt a sok infót!

Most még jobban megtetszett Japán, milyen jó, hogy létezik még ilyen kedves ország.


Lenne még valami, Ti mennyi időre mentetek? Illetve így a szállás, repülőjegy nagyon drága volt? Úgy kb.

2023. máj. 14. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En voltam Japanban egy nemet csoporttal, vezetövel. Japan az egyik legdragabb orszagok köze tartozik. Mi kb. 10 napot voltunk ott. En mindenkeppen a csoportos utat valasztom, a feliratok miatt. Nagyon szereny, visszafogott emberek, angolul kevesen tudnak, meg Tokioban is egy jo hotelban alig tudtak angolul. Az etteremben a kirakatban ki van rakva a müanyagbol elkeszitett etel, a szama, es igy latod, hogy nez ki valosagban. A WC-k hasznalati utasitasat erdemes elolvasni a hotelokban. Be lehet programmozni, hogy hany orakor kezdje el melegiteni a WC ülest. Ha raülsz el kezd zenelni, ki lehet valasztani, mit zeneljen. Különbözö hangokat utanozhat. WC-papirt nem kell hasznalnod, mert megmos, stb. Egy tea ceremonia megtekintese igen erdekes program.

A vonatközlekedesük allitolag olyan szuper, vagy meg jobb, mint Svajcban, a Shinkantan. Mi nem vonatoztunk. Szoval mindenkeppen egy csoporttal, vagy privat guide-val menjetek, en azt ajanlom.

2023. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

12 napot voltunk, és igencsak drága Japán. Mondom ezt úgy, hogy Angliában élünk, dolgozunk. Így mi az angol fizetésünket számoltuk mindig át. Mondjuk sokat számít egy nyaralásnál, hogy kinek milyen igényei vannak, repülés, szállás, és egyéb dolgokban. Az árakra már nem emlékszem, csak pár dologra. Pl: Mi többször voltunk Thaiföldön, és a repülőjegy ára olcsóbb volt a thaival még úgyis, hogy nem turista, hanem premium economy jegyet vettünk. ( ami most márciusban olyan 3000 fontba került) A japán úton turistával mentünk. Szállás is elég drága volt, de mint írtam mi nem megyünk hostelekbe, apartmanokba. Ehhez már nem vagyok fiatal, és ez a kis luxus amit megengedünk magunknak) Vonatjegyek nagyjából egyárasak az angol jegy árakkal ami szintén nem olcsó ( 1 jegy 1 személynek csak egyírányba olyan 40-100 gbp között van) A kaja a legolcsóbb. Egyéb belépőjegyek nem vészesek. Thaiföld a másik álomországom, nem hiába odamentünk többször is, hiszen jelentősen olcsóbb ország mint Japán. De Japán varázslatosan szép, az ember ha megszereti visszavágyik, mert tudja, hogy nagyon sok mindent meg kell még néznie. De oda még mi sem tudunk évente elmenni, nekünk is gyűjtögetni kell rá.

2023. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!