Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Van itt, aki mind az öt kínai...

Van itt, aki mind az öt kínai nyelvű országban (Kína, Tajvan, Szingapúr, Makaó, Hongkong) járt?

Figyelt kérdés
Melyik volt a legjobb?

2023. jún. 17. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Jelen :)


Más mind. Hongkong a legfantasztikusabb és leghangulatosabb város ahol valaha jártam, Szingapúr pedig mintha egy másik bolygó lenne. Makaó nem jött be, az olyan kínaiasan gagyi, Kína meg hát egy kontinensnyi civilizáció, nem lehet általánosítani, de Magyarként az észak kínai városokban szerintem otthonosan tudjuk érezni magunkat, Pekinget az életben egyszer látni kell a történelmi városrész miatt.

Tajvan pedig egy csoda... Áthatolhatatlan trópusi dzsungel köré épült emberi léptékű, japán mintájú tiszta városok telis tele apró kínai templomokkal, olyan közbiztonsággal, hogy az emberek nem lakatolják le a biciklit és benne hagyják a robogóban a kulcsot, az utcán mindenhol kifőzdék a világ legjobb fúziós ételeivel. Taipei-ben olyan tiszták az utcák, hogy akár mezítláb is sétálhatnál...

2023. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyugat-Kína, kedves #1? 🙂


[link]

2023. jún. 17. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez jó, ezt a fogalmat nem ismertem. Xi'an volt egyébként a legbeljebb, ahol jártam.
2023. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!