Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Valaki járt már Ázsiában? És...

Valaki járt már Ázsiában? És ha igen hol, és mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék eljutni több helyre is Ázsiában, csak nem tudom megéri-e, és azért kérdezem meg, mert akik már megtapasztalták, azok tudnak mondani információkat, hogy mit (ne) csináljak az adott országban. (El szeretnék jutni pl Japánba is. Az egyik barátom Japán fan, és nekem is felkeltette az érdeklődésem.)

2023. júl. 17. 21:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Hű, hát ez így elég tág :)

Ázsiában vannak a Maldív szigetek is... kicsit konkrétabban mire lennél kívàncsi? :)

2023. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megeri. Sokban voltam.
2023. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Inkább Kelet-Ázsia. Japán, Dél-Korea, Thaiföld. Így ezek. (Észak-Kóreába biztos, hogy nem megyek. Ezért nem írtam.)
2023. júl. 17. 22:13
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Ázsia? Melyik része? Szibéria? Törökök? Kína? Japán? Üzbegisztán? India? Thaiföld? Szaúd-Arábia? Szingapúr? Izrael?


Vagy amúgy ezek közül bármelyik ország oké neked Ázsia címszó alatt vagy csak a keletibb országok?


És ezt most nem okoskodásból kérdem, hanem mert Törökországról vagy Jordániáról tudok mesélni, de nem hiszem, hogy te ezekre az országokra gondolsz "Ázsia" alatt.

2023. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Thaiföldön is voltam, de inkább turistás részen, Krabi térségben.

Ott szinte mindent lehet csinálni :)

A szárazföldi, parttól távolabbi területeken azért másabb a légkör, kollégámnak thai barátnője volt, ő mesélt dolgokat, csak pontos sztorira nem emlékszem már.

A majmok viszont tuti lopnak, mint minden más hasonló helyen, vigyázni kell velük 😀

Én nagyon szeretem a trópusi helyeket, főleg ha nem csak tengerpart van, hanem egyéb programokat is lehet szervezni. Ebből a szempontból Thaiföld is megfelelt az igényeinknek, de több helyen megfordultunk, ami jobban tetszett.

Ár-érték arányban viszont nagyon jó volt, de nagyon olcsó repjegyet fogtunk ki (katari embargó idején), és olcsó kis faházat béreltünk.

Az biztos, hogy az 1000ft/éj hosteltől az 5* luxusszállodáig minden van, lehet válogatni igénynek és pénztárcának megfelelőt. :)

2023. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4 előtted írtam le, hogy hova.

#5 1000ft/éj? Azta k*rva, hát az jó olcsó. Nem tudom, hogy hogy fogtátok ki, de gratulálok. Amúgy milyenek voltak ott az emberek. Voltak rosszindulatúak, vagy a legtöbbjük kedves volt?

2023. júl. 17. 22:37
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol van rosszindulatú ember, így szerintem ezt nem lehet országok lakóira egyetemes jellemzésként hasznàlni.

Itt barátságosak voltak, de egyrészt mi adtuk nekik a pénzünket, tehát anyagi megfontolàsból is haverkodnak, másrészt mi valahogy mindig összebarátkozunk helyiekkel, itt sem volt ez másképp :)

Pl. a törzshelyünkön épp elkapott minket egy nagyon durva zápor, olyan igazi trópusi, nagyon kemény volt. Beszélgettünk a laza pultus sráccal (aki a tulaj is volt), rajtunk kívül páran voltak csak. Ittunk töményet, amit mindig kólával kísértünk, de pont akkor elfogyott. Nem csináltunk belőle problémát, ittuk szódával. Aztán csak azt láttuk, mikor csendesedett az eső, hogy biciklire pattan és eltűnik a parti úton. Mint kiderült, elment nekünk kóláért :)

Nyilván ő a boltjából él, de szerintem aranyos volt, hisz a kóla nélkül is jó bőven hagytunk volna ott pénzt. De már második este nyújtogatta a telefonját is, hogy youtube-ról csináljunk olyan zenét, amit szeretnénk (nyilván profi hangosítással), szóval elég közvetlen volt, ez általános arrafelé.

2023. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Indiaban, Japanban es Del-Koreaban jartam.

Indiaban fogadtam fel egy ottani utazasi irodat, adtak sofort es egy idegenvezetot. Igy teljesen jo volt minden. Az aranyharomszog + Amritsar volt. Ez utobbu helyre repolovel mentem, vissza pedig vonattal.

Nagyon kellemes elmeny volt minden.


A masik ket orszagban nem kellett mellem idegen vezeto es sofor. A helyi tomegkozlekedest nyugodtan lehet hasznalni, bar Japanban taxi is kellett, amikor nagyon keso ejszaka mentem vissza a szallasra.


A japan furdo (onsen) kihagyhatatlan! Koreaban is van hasonlo, de eg es fold a kulonbseg. Japanban sokkal jobb

2023. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat💗! Ment a zöld pipa✅!
2023. júl. 17. 23:20
 10/22 anonim ***** válasza:
Jartam Jordaniban, Iranban, Indiaban (2x), Sri Lankan, Nepalban, Kinaban, Laoszban, Myanmarban, Kambodzsaban, Thaifoldon, Vietnamban, Malajziaban, es Indoneziaban. Mind bizronsagos es mind nagyon jo de mindegyik masert. Az egyeni preferenciad alpjan valaasz.
2023. júl. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!