Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyibe kerül mostanában 2...

Mennyibe kerül mostanában 2 főre egy indonéziai utazás (nem csak Bali) kb 14-16 napra?

Figyelt kérdés
Utazási irodával szeretnék és náluk nincs megadva pontos szám. Kíváncsi lennék, hogy mennyiben áll meg. Thaiföld érdekelne még, szeritetek melyikre lenne érdemesebb?

2023. júl. 21. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan utazási irodát keress, ahol írnak árat...

Pl.: [link]


Én Thaiföldön (Krabi, Railay Beach) voltam 2018-ban, saját szervezéssel, olcsó repjegyet (kb. 120e HUF/fő) fogtunk ki, szállás faházban 60e HUF volt két főre 6 napra, ilyen feltetelekkel teljesen megérte. Mostani árakon, utazási irodával már lehet nem érne nekem annyit. Esetleg mennék máshová a régióban (pl. Kambodzsa, Srí Lanka) olcsóbban, vagy mondjuk a Karib-térség maja területeire közel ugyanannyiért.

2023. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Del Kelet Azsiahoz es Indoneziahoz nem kell utazasi iroda. 70-80 USD-t szamolj naponta plusz a repjegy ami 200 korul van.
2023. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért jó utazási irodának kifizetni +40%-nyi pénzt?
2023. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as!

Sokan félnek tőle, pedig az anyagi oldalon túl az is a saját szervezés mellett szól, hogy sokkal jobban testreszabható (ehhez mondjuk az kell, hogy tudd, mi érdekel az adott desztinációban, ne csak a parton fetrengés legyen a cél).

Nekem az első saját szervezésem Mexikó volt, úgy, hogy előtte összesen kétszer voltam külföldön nyaralni... Nem mondom, hogy nem voltunk betojva, de nagyon jól sikerült, onnantól nem volt megállás 😀

2023. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es, az a repjegy sajnos már 300 körül van inkább átlagban
2023. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Meg a 14-16 nap is kevés.
2023. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézzük, egy drágább repjegy 300k (quatar airways), a neckermannos irodánál kiválasztottam ezt:


[link]



Fel a bookingra, megvan a hotel:


[link]


Napi 21ezer ft 2 főre a delux szoba reggelivel.


Ez 10 napra 210ezer ft.


Tehát ott vagyunk hogy 810ezer ft. Náluk ez a szuper ajánlat 1.4 millió forint. Amiben van ajándék 3 db fakultatív program, ami helyi árakon kb pár ezer ft-os részvételi díjat képez.

2023. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6, azért nem kell a ló túloldalára esni. Az átlag embernek nincs több hét szabija, örül, ha elengedi a főni 2 teljes hétre.


Nyilván kevés 2 hét bejárni az egész országot, de balin 10 nap azért elégséges a pihenésre - kikapcsolódásra.

2023. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utánanézek, hátha egyedül is meg tudom szervezni. Ázsiába, Afrikába nem nagyon szeretek saját szervezéssel, meg van 1-2 hely, ahova nem is éri meg. (Kiszámolva részletesen) Nem szeretek azok aggódni, hogy minden jó legyen, de itt azért tényleg nagy különbségek vannak az árakban.

Tudtok esetleg ajánlani olyan fb csoportokat vagy oldalakat, amik segíthetnek?

2023. júl. 22. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ezt nem értem. Így is úgy is neked kell eljutnod oda, az utazási iroda annyit csinál, hogy lefoglalja helyetted az utat. Van persze olyan desztináció is, ahol kikerülhetetlenek, pl Észak-Korea, de indonéziába, thaiföldre tök felesleges pénzkidobás. Inkább költsétek magatokra :)


Pl bali, rászánsz 2-3 órát a google segítségével és megnézed a legjobb helyeket/ami érdekel. Felmész a booking-ra vagy trivago-ra és megnézed milyen szállásra van igényed/pénzed.


Kötsz magadnak még egy biztosítást is online.


Elrepülsz az adott országba, reptéren fogsz egy lehúzós taxist vagy keresel egy helyi buszjáratot, ha van, eljutsz az adott célpontig, becsekkolsz, ennyi.



Fb csoportok vannak bőven amúgy, magyarok is, keress rá hgy utazás, ázsia, stb..

2023. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!