Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Akik több pár cipővel utaztok,...

Narsil kérdése:

Akik több pár cipővel utaztok, amikor Japánban olyan szálláson vagytok, ahol a bejáratnál kell hagyni a cipőt, hogy oldod meg a cipőváltást? Van-e erre valami bevett szokás, hogy ne legyél tiszteletlen?

Figyelt kérdés
Például: már eleve kiteszed a váltás cipőt is mikor megérkezel és amikor elmész a szállásról igény szerint választasz, vagy éppen beviszed a szobádba a váltást és mikor legközelebb indulnál, előtte lemész a kijárathoz a váltáscipőddel és kicseréled őket?

2023. aug. 8. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Ömmm... Papucs? Azért kell levenni a cipőt, hogy felvegyél egy papucsot
2023. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem jártam arrafelé, de rengeteg videót néztem japán szállodákról, vonatokról, kompokról. A leírás szerint leggagyibb, legolcsóbb szálláshelyen, vonaton, kompon is jár mindenkinek papucs, pizsama, tisztálkodóeszközök. Mondom, olyant is sokat láttam, amelynek a leírásában az áll, hogy legolcsóbb kapszulahotel.
2023. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. folyt: ja és csak a szobákban volt a készítőkön papucs, a közösségi tereken nem.
2023. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-2# Úgy látszik félreérthető voltam. Nem az a kérdés, hogy adnak-e papucsot, vagy hogy miért kell levenni a cipőt, ezekkel semmi gond nincs, sőt épp az a lényeg, hogy megtudjam mi a szokás a lent - ezúttal - részletesebben felvázolt esetben:


Tegyük fel több pár cipővel utazol: mondjuk egy öltönyhöz illő alkalmi cipő munkavacsorához, vagy éppen színházba és egy pár kényelmes edzőcipő, amiben napközben járhatod a várost, vagy éppen egy könnyebb túrához is alkalmas viselet.

Megérkezel a szállásra a kényelmes cipődben, de tudod, hogy még aznap el kell menned üzleti vacsorára és a táskádban lapuló alkalmi cipőt kell majd viselned. Ilyen esetben hogy jársz el a táskádban lévő váltás cipővel: megérkezéskor kirakod azt is ott, ahol a kényelmes cipődet papucsra cseréled és mikor indulsz a vacsorára, akkor egyszerűen az alkalmit veszed fel, vagy nem illik ott több pár cipőt tárolni és ezért felviszed magaddal a szobába és mikor vacsorára indulsz, akkor leviszed magaddal a kijárathoz, ahol belebújhatsz?


Elsődlegesen olyanok válaszát várom, akik valóban tudják, hogy mi erre a vonatkozó szokás, nem csak azt írják le, hogy számukra mi a logikus.

2023. aug. 8. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!