Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Bevàllalható-e 9 hónapos...

Bevàllalható-e 9 hónapos kisbabával egy 3 hetes utazás Indiába?

Figyelt kérdés

A párom indiai, családlátogatás és vízumügyintézés miatt hazautazna 3 hétre a falujukba. Azt kèri, hogy én és a 9 hónapos kisbabánk is vele utazzunk.

Megjegyzés: az usa-ban lakunk, az út 22 óra repülôvel Indiába, egy átszállással. És a landolástól számítva még 6 óra autóút, mire a falujukba érnénk. Pro: Klassz lenne ha a kisfiunk talàlkozna a dèdnagyszüleivel (ritkaságnak tartom hogy valakinek a dèdnagyija mèg életben van), és alkalmunk nyílna egy egyhetes vakációra is egy kókuszpálmás meseszép nyaralóhelyen.

Con: fogalmam sincs mennyire viselné meg a picit a sok utazás, félek a helyi kórokozóktól és mivel nagy a rokonság, rengeteg uj arccal kellene találkoznia a kicsinek.



2023. szept. 27. 04:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Biztos nagyon kellemes lenne a repulogepen veled utazo utasoknak ha a gyereked egesz uton visitana.
2023. szept. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én ami miatt aggódnék, az az étkezés. Ott annyira màs kajákat esznek, hogy még az onnan elköltözött indiai kollégáim is fosni szoktak, amikor hazamennek. Ez egy 9 hónaposra veszélyes lehet.
2023. szept. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Éppenséggel be lehet vállalni. Valaki pici babaval csinalja meg pl az el caminot.


A többi rajtatok múlik. Közel 30 óra út mindenkinek sok. A kaja meg necces.

2023. szept. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon át kell gondolni, ha bevállaljátok.

Én nemrég tettem fel egy kérdés, egy kb. 2,5 órás utat terveztem az egy éves babámmal, engem is sokan rémisztgettek, hogy az összes utas repülését tönkrevágjuk majd, ehelyett a baba abszolút jól bírta, egy mukkja nem volt, sőt, rajta kívül volt vagy 20 baba a gépen, kisebbek is, és ők is jól viselték, ha előtte a terminálban nem tűnik fel az a sok babakocsi, akkor el se hittem volna, hogy tele a gép picikkel. De ez csak egy része.

A fő probléma a higiénia, minden téren. Ha még szopik, akkor az a jobbik eset, ha felpakoltok itthoni bébiétellel, akkor az, tejjel kiegészítve még éppen jó lehet, vihettek itthoni babakekszet és hasonlókat is. A baj akkor van, ha valami olyan fertőzést, bacit szedsz össze, ami a tejbe is átjut... ráadásul én ott még az ásványvizet is forralnám :)

Nem tudom, hogy mennyire "putris" részre mennétek a családhoz, mennyire van megbízható orvos a közelben, sürgősségi és sima házi gyerekorvosi ellátásnak is elérhetőnek kellene lennie.

Összességében én sem ajánlanám az utat, inkább várnék, míg nő egy picit a baba.

Egyébként máshová utaztatok már? Azt hogy bírta a baba? Milyen gyakran alszik máshol?

Mert nálunk érdekes módon minden pöpecül ment, semmi baja nem volt a kisfiamnak, mindent élvezett, sétákat, tengert, éttermezest stb., a délutáni szundit is békében letudta a kocsiban vagy a strandon, kivéve az esti elalvást. Mivel nem a megszokott szoba és kiságy volt, mindig eltörött nála a mécses, pedig ugyanúgy cicin próbáltam altatni, tehát a rutint igyekeztem tartani. Így végül örültem, hogy csak 3 napos kiruccanást terveztem, így tudom, mit kell majd "gyakorolni" a következő út előtt 😀

2023. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vállalnám be.

Amikor te magyarként, ő indiaiként az USA-ba költöztetek, pontosan tudtátok, hogy nagy messzeségbe kerültök a családotoktól. Vagyis a születendő gyereketek sokkal nehezebben, ritkábban és nagyobb anyagi teher árán láthatja a nagyszüleit és egyéb rokonait.

Ha az a szempont, hogy láthassa a gyereke a dédnagymamáját, akkor költözött volna a férjed a szomszéd faluba, nem másik földrészre.

2023. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, az 5-ös válaszoló vélemenyét annyiban osztom, hogy ha a dédik és a többi rokon szeretné látni a babát, akkor jöjjenek ők (tudom, az USA sem egyszerű ilyen téren), vagy várjanak, míg akkora lesz, hogy biztonságban utazhat.

A babának pedig igazán mindegy még ilyenkor, hogy az egyszer sem látott dédnagymamával találkozik vagy random nénivel az utcáról...

Ettől függetlenül megértem a dilemmádat a rokonlátogatóstól függetlenül is, mert én meg imádom a trópusokat, és nagyon hívogató lenne a levezető "nyaralás" is, de szerintem 1,5-2 évet várjatok ezzel, addigra nagyon sokat fejlődik az immunrendszere, sokat lesz közösségben is, több dolgon átesik, valószínűleg már az sokat segít, ha csak a szülők szokják, ha esetleg megbetegszik a gyerek, nem esnek pánikba pl. egy magas láztól. Ha most mennétek, akkor is plusz költség lenne a ti részetek (repjegy, kaják stb.) és gondolom a kókuszpálmás nyaralás egésze is, tehát csak a férjed repjegye lenne ilyen szempontból spórolás, ha úgyis megy más okból. Gondolom az Usában azért két év alatt össze tudtok rá spórolni újra, és addig a picit is jobban fel tudjátok készíteni, tudtok mesélni neki a mamákról, többi rokonról, így neki is élmény lehet :)


4.

2023. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
28%
Igen. A többi ember meg majd tűr.
2023. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért tolunk kérded? Te tudod, hogy mit bír a saját gyereked.


Én személy szerint nem ajánlom még, 4-5 éves korában vinném először ilyen hosszú útra, de ugye ez a te döntésed :)

2023. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi még Magyarországon belül se vittük el messzebbre még a 9 hónapost, főleg nem ott aludni.
2023. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha igaz lenne, nem itt tolnad a kerdest.
2023. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!