Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföldi utazáshoz érdemes...

Thaiföldi utazáshoz érdemes oltást beadatni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy nem kötelező, csak ajánlott a hepatitis A,B valamint a tetanusz oltás. Bangkok-Phuket-Krabi utazást tervezünk, szerintetek érdemes lenne felvennünk ezeket az oltásokat? Ti beadattátok magatoknak? Azt olvastam, hogy nagyobb az ijedtség, mint ami ott fog várni. Hozzáteszem, nem nagyon tervezek utcai árusoktól ételt vásárolni, a szállodai étkezést szeretném 90%-ban előnyben részesíteni.
2023. okt. 7. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem adattam be semmit, nem lett semmi bajom. Ez nem azt jelenti, hogy neked se lesz. Ajánlott beadatni, még a magyarországra látogató turistáknak is ajálnják a hepa a-b-t.


A lényeg, hogy jól, frissen átsütött dolgokat fogyassz.

2023. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Nem, sőt, biztosítást se köss, neked úgysem lehet bajod!
2023. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi sem adattunk be semmit, pedig Ázsiában és a Karib-térségben is többször voltunk.

Amiktől igazán tartottam (főleg szúnyog által terjesztett betegségek, pl. pont akkor "tombolt" a zika, mikor Mexikóban voltunk), azok ellen meg nem volt oltás...

2023. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1 és 3 köszönöm a válaszotokat, pláne, hogy tapasztalat alapján írtátok.

2: nem tudom mivel érdemeltem ki a flegmázásodat, de ha neked ez jól esik, akkor csak folytasd. :)

2023. okt. 7. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Hastífuszt meg Hepa A-B-t adass be. Eddig életem során összesen nagyjából 3 évet utaztam vegyesen Latin-Amerikában, Afrikában és Ázsiában. Mindig vannak a "kétszer voltam Vietnámban és semmi bajom nem lett" utazók, akik aztán két hét kórház meg két millió forint költség után sajnálták, hogy nem voltak képesek felnőtt emberek létére két szurit beadatni.


Az étkezést eszedbe ne jusson fehérekre szabott szállodai éttermekben bonyolítani, az Ázsia-élmény egy igen fontos komponense az utcai étkezés. Arról nem is beszélve, hogy Thaiföld egy fejlett ország, nagyjából annyira egzotikus, mint Horvátország, szóval egyáltalán nem kell tartani tőle. Csak beadatni azt a két adag oltást. Adasd be.

2023. okt. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséged!

Közben megnéztem, 2 db hepaB oltást kaptam 20 éven belül, ami ezáltal elvileg még hat, de meg fogom kérdezni a szakértőt.

Szintén köszönöm a tanácsot, hogy ne hagyjam ki az utcai étkezést. Azt hallottam, hogy gyomorrontás nélkül úgysem fogom megúszni az utat, hiába próbálok mindenre figyelni. Kíváncsi leszek, de egyben nagyon várom is.

2023. okt. 8. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
@6 Thaiföldön szerintem kimondottan lúzernek kell lenni ahhoz, hogy benyalj valamit. Egyél ott, ahol sok a helyi, vagy legalább sok és jó értékelése van mapsen, kezdőként ennyi is elég, kis rutinnal meg egyből ki lehet szúrni a turistákat lehúzó döghúscsárdákat.
2023. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!