Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japán esetén, mennyire működik...

Japán esetén, mennyire működik ez a "trükk"?

Figyelt kérdés

Ismerős családtól "loptam", ők Thaiföldön élnek így vagy 4 éve.


Sima, alap, mezei turistaként megérkezel. Ott élsz, amíg tart a vízum. Majd az utolsó nap, ahogy előírja a törvény, elhagyod Japánt. Mondjuk... átmész Kínába, vagy Dél-Koreába. Ott vagy 1-2 napot, amennyit kell, majd visszamész japánba, újra indítva a sima turista vízumodat, 100% legálisan.


Van szabály, hogy egy személy, évi hányszor kérhet alap, turista vízumot?

És hány napig kell távol lenni?



2023. okt. 21. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Visa run-na hívják, erre kell rákeresni a neten, tuti lesz végtelen leírás, sajnos nem tudom, hogy mi a státusz Japánban 23-ban. Rengetegen csinálják Kelet-Ázsiában, én főleg Tajvanon találkoztam ilyen arcokkal.

Bejelentett munkád, helyi bankszámlád, normális helyi biztosításod, sok esetben gépjárműved nem lehet, sokan nem fognak neked lakást kiadni


Működik, és tényleg ott lehetsz, de nem tudom milyen élet az, kvázi félillegalitásban élsz, leginkább életművész fiatalok és nyugati white trash élt így, akinek volt legalább egy tisztességes szakmája az kapott vízumot, vagy akinek 90 fölötti IQ-ja, az megoldja legálisan, pl nyitsz egy céget HK-ban, vagy Szingapúrban, és annak a cégnek a helyi képviselete leszel az adott országban, pár nap papírmunka, tényleg semmi, és cserébe sokkal normálisabb életed lesz.

2023. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.


- Meló nem kell.

- Számla elég a nemzetközi kártya.

- Egészségügyre is van nemzetközi, ráadásul ott több szintes a biztosítás, így még dolgozóknak is sok minden fizetős.

- Kocsi nem kell. Idehaza sincs.

- Az ilyen céges-kamuképviselősről hallottam, de én semmit nem akarok csalni.

- Lakásban sajátban gondolkodunk.


Nyugdíjas vagyok.

2023. okt. 21. 17:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Thaifoldon ez mar csak ugy mukodik hogy repulovel mesz vissza. Regen atmentel Laoszba vagy Kambodzsaba majd masnap vissza es mukodott, igy mar nem megy.
2023. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Különösen érdekes kérdés így, nyugdíjasként teljesen más szempontok is előjönnek, ami nekem fiatal felnőttként eszembe sem jutna, de továbbra is tartom, hogy a visa-run nem élet, és alapvetően mindenkit lebeszélek arról, hogy erre alapozzon bármit 1 év fölötti időtávlatban.

Eleve bármikor módosíthatják ezt a szabályozást (mint az a Covid alatt történt pl), és akkor lehet nézni dermedt arccal az exodus-t a repülőtéren. Amikor a covid alatt leállt ez a Visa run téma pl, Facebook csoportokban olvastam olyan történetekről, hogy családok szakadtak szét ideiglenesen, és egzisztencia omlottak össze, mert úgy voltak vele, hogy mi baj történhet, ha csak ezzel a 90 napos landing Visa-val tartózkodnak az országban. Nyilván voltak, akiket egyénileg nem érintett, és egy nyugdíjas pl, aki vígan szarik a világba ilyen, de ez egyedi, és bármi megtörténhet.


Nyugdíjasként feltételezem munkajövedelem nélkül valóban sokkal könnyebben el lehet zsonglőrködni kp-val és random nemzetközi kártyákkal, illetve lehet arra apellálni, hogy nem bukik le az ember a biztosítónál (ismerek olyat, aki lebukott). A nemzetközi egészségügy egyébként drága, csak ez nem szokott előjönni, mert manapság már néha alap bankkártyák is adnak biztosítást. Egyébként én is használtam évekig magyar kártyát Ázsiában, és tényleg nem volt gondom, de pl volt egy szintén magyar haverom akinek volt valami gond a debitkártyájával, és csak akkor tudta rendezni, amikor hazajött, addig anyagi nehézségei voltak. Ez nem lenne kérdés pl helyi kártyával.


Tényleg nagyon sok apróság van az életben, ami előjöhet, és ezek a digital nomád youtuberek meg hasonló emberek akik ezt az életet választották csak a naposabb oldalát fogják hangsúlyozni, és hogy mekkora istencsászárok ezzel a trükkel.


"Az ilyen céges-kamuképviselősről hallottam, de én semmit nem akarok csalni."

Szerintem a Visa-run komolyabb csalás :D

2023. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4.


""Az ilyen céges-kamuképviselősről hallottam, de én semmit nem akarok csalni."


Szerintem a Visa-run komolyabb csalás :D"


De jogilag nem.

2023. okt. 21. 18:02
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Japánban ez nem működik mert két belépés között 6 hónapnak el kell telnie.
2023. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Japánba nem kell turista vízum. Csak ha dolgozni vagy letelepedni akarsz
2023. okt. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha te vagy a magyarok kedvenc gazszereloje, akkor az anyagiak nem szamitanak neked. De, ha az atlag magyar nyugdijjal rendelkezel, es van mondjuk valamennyi, a magyar atlagnak megfelelo megtakaritasod, akkor kb egy, max ket evig lesz eleg a penzed (lakhatas, etkezes, kozlekedes, ilyen-olyan szolgaltatasok, mint tv, internet es hasonlok, es akkor most ne beszeljunk a nyugdijas evekben felmerulo egeszsegugyi kerdesekrol).

Egy nagyon fontos dolgot ne felejts el: a japanok NEM hulyek, nem korruptak, es megvalogatjak, hogy kit engednek itt elni.

2023. okt. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nyugdíjasként, innen utalt összeggel vannak olyan helyek, ahol nagyszerűen meg lehet élni, mint ahogy pl. ide is jönnek a holland nyugdíjasok.

Japán drága, onnan még a saját nyugdíjasaik is elmennek pl. Brazíliába, ahol kellemes az idő, tengerpart, gyümölcsök, a nyugdíjukból meg vígan megélnek, és nem egy 20 nm-es lyukban eszik a méregdrága almát.

A spórolt pénzedből meg mehetsz Japánba turistának megnézni a szép helyeket, nem a bolt hátsó polcain vadászod olcsóbb kajákat.

Jól hangzik ott lakni, de ott lakni már nem feltétlen olyan jó.

2023. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A japán szabályozást nem ismerem, de nézd meg, hogy mit írnak róla a japánok.


Amerikában pl. kimondottan kihangsúlyozzák, hogy a turista vízum időtartamába az is beleszámít, ha elhagyod az országot rövidebb időkre, (Magyarország esetén nem vízum, hanem egyszerűsített ESTA adminisztráció van), vagyis a vízum nem indul azonnal újra, ha elhagyod az országot egy rövidebb időre. Sőt az amcsik konkrétan nem is szabályozzák, hogy mennyi időt kell külföldön töltened hozzá, hogy újrainduljon. Egyedileg bírálják el, hogy életvitelszerű kint élésnek tekintik, amit csak egy kis kiruccanással megszakítottál, vagy tényleg turistának tekintenek.

2023. okt. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!