Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Januárban mely délkelet-ázsai...

Januárban mely délkelet-ázsai országot ajánljátok?

Figyelt kérdés

Ahol lehetőleg nem monsoon időszak van.


Thaiföld?



nov. 10. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Délkelet-ázsia egy földrajzi terület, azonos időjárással, nem teljesen tudom, hogy miről beszélsz.


A jó hírem az, hogy ott Januárban meleg-száraz időszak van, ami ilyen 20 és 30 fok közötti hőmérségletett jelent, relatíve kevés esővel.


Emiatt, bármelyik délkelet-ázsiai ország szóba jöhet, VISZONT! A jó időjárás miatt, ez ott kint turista szezon, az árak drágább lesznek, az emberek pedig többen. Én inkább off-season-ben szeretek menni helyekre, de biztos lehet ebben az időszakban is élvezni a délkelet-ázsiai országokat.

nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem egészen, mert ott is eltérő az időjárás, mint európán belül is.. például balin monszun időszak van amikor thaiföldön már száraz időszak.
nov. 10. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Veszélyes az egész Ázsiá. Ne itt ügynököskosjon. Egyébbként 6000mm eső esik már Thaiföldön. De hamarosan lakatlan lesz.
nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Thaiföldön voltam már januárban, brutális forróság volt :)

Egyszer elkapott egy nagy eső este, de amúgy szikrázó napsütés volt.

Srí Lankának is van olyan része (talán a déli, délnyugati), ahol jó az idő ilyenkor, úgy emlékszem, hogy inkább az északi partokat ajánlják "nyári nyaralásra" :)

A Maldív-szigeteken is a mi telünk a főszezon.

nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra Vietnam volt az abszolút top, mivel a helyiek ott a legnormálisabbak Délkelet-Ázsiában, igaz a strandok ott a legrosszabbak, de én nem vagyok nagy fürdős, inkább városban mászkálós vagy kirándulós.

Thaiföldön még nem jártam, Kambodzsában, Laoszban, Indonéziában, a Fülöp szigeteken, viszont Malajziában igen.

nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5, tudsz esetleg egy sorrendet felállítani, hogy melyik tetszett legjobban (vietnám) illetve legkevésbé?
nov. 11. 06:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Indonézia nagyobbik részén kívül bármelyik ország jó a térségben. Amúgy ott is könnyű kifogni szép időt. Ahol eddig jártam, ez lenne a lista:


1. Vietnám

2. Mianmar

3. Indonézia

4. Malajzia

5. Kambodzsa


Kambodzsával sincs semmi baj, Angkort nem szabad kihagyni, az egész régió fantasztikus, nem véletlenül mennek oda sokan.

nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hali, én az 5-ös vagyok, számomra picit más a rangsor, mint a 7-nél, de teljesen megértem az ő listáját is egyébként.


Nekem:

1) Vietnám: természet, városok, emberek (biztonságérzet, segítőkészség, hangulat)

2) Kambodzsa: szerencsétlen ország, de Angkor csoda, egyszer az életben látni kell, ha van rá lehetőség, van saját reptere (Siem Reap), megoldható, hogy egy vietnámi trip-et kezdesz vagy zársz le vele

3) Fülöp szigetek: A turistás részein van ifractuktúra, és a tenger csodás, főleg, ha könnyűbúvárodnál is

4) Indonézia: ez picit érdekes, egy évig voltak indonéz lakótársaim, ismerek sok indonézt, tömören szigete válogatja, a hindu szigetek, mint pl Bali jók, mondjuk már nagyon turistás

5) Laosz-Malajzia

nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!