Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Maldív szigetek nászút?

Maldív szigetek nászút?

Figyelt kérdés
Ázsianeked utazási tanácsadó oldallal vagy utazási irodával járnak jobban?

dec. 29. 17:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a 2között?
dec. 29. 17:17
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Úgy járnál a legjobban, ha lefoglalnád magadnak, mert nem húznának le rólad egy valag pénzt.
dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfőbb különbség, hogy az utazási irodák általában fix utazási csomagokat árulnak (amiket az utazásszervező megszervez egy-egy átlagos utazócsoport igényeire szabva).

Ez az utazási tanácsadó pedig személyre szabott utazásokat szervez, egyéni preferenciák alapján. Tehát olyan, mintha mondjuk én segítenék nektek egy saját szervezésű utat összeállítani, csak kérnék érte valamennyi pénzt.

Igazából semmi vesztenivalótok nincs, ha mindkettőtől kértek ajánlatot.

Az utazási irodánál is lehet jobb ajánlatot kifogni, mivel ott az utazásszervező kaphat kedvezményt pl. a szállásadótól, ha megvesz x helyet fixen, és remélhetőleg a kedvezményt a saját áraiba is beépíti, nem zsebbe megy az egész.

De a Maldív-szigeteken nincs olyan nagy variálásra lehetőség, szinte minden resort sziget ugyanolyan, a szálloda csillagai meg esetleg az atollok elhelyezkedése alapján ki kell választani valami szimpatikusat és olyanra kérni ajánlatot.

Fakultatív programok közül sincs nagy választék, a vízi sportokra úgyis helyben kell befizetni, más meg nem nagyon van 🙂

Tehát tapasztalatom alapján nem igényelne óriási szervezőkészséget összedobni egy ilyen utat, mert a programok terén nem kell segítség (mivel nem nagyon vannak ugye), ergo kb. repjegy+szállás (+transzfer, ha a szálláshoz nem jár automatikusan), és kész is.

Ja, és a biztosítás nagyon fontos minden esetben!

Még azt nem tudom, hogy ez az utazási tanácsadó miért vállal felelősséget, ezt nem olvastam végig, de érdemes lenne utánanéznetek, ha nagyon kezdők utaznak, akkor lehet jobb egy "bolondbiztos" irodai foglalás.


Mi Lankanfinolhu szigeten voltunk amúgy 2015-ben, utazási irodával, mert akkor még nem voltunk nagy utazók, eszembe sem jutott magunknak szervezni. Mai fejjel már nyilván megoldanám közvetítő nélkül (kivéve, ha nem lenne fix az időpont, és lenne esély valami last minute akcióba belefutni irodánál).

Mindenesetre gyönyörű hely, nászútra szerintem ideális (a parasailing pedig kötelező 🙂).

dec. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem mondjátok, hogy nászút, akkor valószínűleg olcsóbbat ajánlanak, ami lehet ugyanolyan jó. Persze jól körül kell nézni.
dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
0%

Szerintem itthon menjetek el nászútra.

Sokkal olcsóbb.

Együtt lenni, bárhol jó.

jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"Sokkal olcsóbb."


Gondolom fel sem merül, hogy másnak nem az lebeg a szeme előtt, hogy minél olcsóbb legyen.

jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Aloha8 ***** válasza:
82%
Egyik sem. Ti megszervezitek, az a legjobb. Repjegyet lefoglalni inerneten, a szallast ugyszinten, pl. a booking.com-on keresztül. Ehhez nem kell utazasi iroda. Mi mindig magunknak szervezünk ilyen jellegü utakat. Van ahova kell utazasi iroda, körutakra, pl. Oman, Japan, de tengerparthoz nem.
jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Mi a Maldívra az Amazon Travelel mentünk és a Bandos szigetet választottuk. Mi is Nászúton voltunk, meg voltunk elégedve mindennel, életünk nyaralása volt.
jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha már itt is az occsóságot nézed, az a fő szempont, akkor szerintem nem a Maldív szigetek való neked, illetve a pénztárcádnak.
jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!