Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Csecsenya, Ujgurisztán és...

Csecsenya, Ujgurisztán és Kuba közül hova utaznátok el?

Figyelt kérdés

Kettős állampolgár vagyok, így két útlevéllel is rendelkezem: magyar és szerb.

Szinte minden esetben a magyar sokkal erősebb, mint a szerb. Viszont van 3 ország, ahol ez pont fordítva van, ahova magyar útlevéllel kell vízum, viszont szerbbel nem, ezek a következők:

- Oroszország

- Kína (kivéve Hong Kongot és Makaót, mert oda magyar útlevéllel sem kell vízum)

- Kuba


Oroszországban Csecsenföld vonz a legjobban, de elmennék Burjátföldre és Tuvára is.

Kínában az ujgurok földje vonz a leginkább (innen persze nem nehéz kitalálni, hogy én liberális szemszögből nézve "ősmagyarkodó" vagyok, így nyilván az uticéljaim is ehhez hasonlók).

Kuba viszont nem olyan nagy, így ott kb mindegy melyik része. De lehetőleg olyan rész, ahol kevés a turista.


Ti ezek közül melyiket választanátok?



dec. 30. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Csecsenya 🇷🇺
Ujgurisztán 🇨🇳
Kuba 🇨🇺
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Trollkodsz, trollkodsz?
dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Tényleg rendelkezem szerb útlevéllel is. Mi ebben a hihetetlen?

dec. 30. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Az a hihetetlen, hogy ilyen lepratelepekre óhajtasz elutazni.

Annyira vonzó Kadirov kvázi iszlamista maffiahomokozója?

Vagy annyira vonzó az az Ujguria, ahol Micimackó elvtárs kőkemény kézzel csapott szét a helyi lakosság körében? (Van egy olyan érzésem, hogy külföldieket nem nagyon engednek be oda mostanában.)

Kuba. Na jó, az még talán elviselhető.

dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, akkor a TikTokon láthatsz kubai városokból élő közvetítést...elgondolkodtató, már-már hihetetlen a nyomor...de...békesség van.
dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Mert szimpatikusak a csecsenek számomra. Amikor Afrikában éltem, akkor amikor küzdősport edzésekre jártam, akkor volt egy csecsen edzőtársam.

Ujguria meg azért, mert mégiscsak talán a legnagyobb türk nép önálló állam nélkül, és miután megnéztem a "Vadászok vadászai" (Kekexili) című filmet, már akkor elgondolkodtam rajta, hogy ezeket a vidékeket szeretném élőben is látni.


Kubának elsősorban a keleti része érdekel, mert ott magasabb az afro-kubaiak aránya.

dec. 30. 23:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírom a hideget meg a muszlimok se a kedvenceim, Csecsenföldön és Ujgurban pedig többségben azok vannak. Kubába mennék az időjárás, szép színes retro verdák és a jó csajok miatt.
dec. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csecsenföld, meg az egész orosz Kaukázus annyira nem izgalmas, Burjátföld már sokkal inkább. Előbbi régióban szerintem ezerszer jobban jársz Grúziával: szebb, olcsóbb, biztonságosabb. Burjátföld viszont elképesztő hely, nyilván a Bajkál-tó a fő attrakció, de az egész régió lenyűgözött.


Ujgurföldre most aránytalanul szívás utazni, én nem erőltetném.


Kuba remek, szép, nyugodt, biztonságos, lehet olcsón karibkodni.

dec. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csecsenfold mar eleg regota az oroszok alatt van, ok voltak, akiket Putyin elsonek annektalt 1999-ben. De, mivel a csecsenek egy csoro, alacsonyan kepzett nep es meg olajuk sincs, ezert a vilagon senkit sem erdekelt a csecsen haboru.

Jobb, ha nem maszkalsz arrafele.

dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

#8

Csecsenföld az Orosz Föderáció része volt, úgyhogy nem annektálhatták az oroszok, csak éppen nem engedték őket elszakadni. Mellesleg a csecsenek az összes kaukázusi népség közül a legnagyobb gengszterek és szarkavarók voltak mindig is, nem ártatlan báránykák.

dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak közül én Kubába, vagy a Bajkál-vidékre. Csecsenföld nem biztos, hogy egy életbiztosítás, Ujgurisztán meg kérdéses, egyáltalán külföldi bemehet-e oda? Az egy politikailag kényes terület, mint Tibet, még ha nincs is akkora média visszhangja (nem jó az ujgurok marketingje). Kínában én a Gyöngy-folyó torkolatvidékét járnám be, érdekes lehet az a városkomplexum, amit felhúztak.
dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!