Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Megvámolják az árut amit hong...

Megvámolják az árut amit hong kongból rendelek?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom súlyfüggő, de mégis mennyi.....
2011. márc. 7. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már sokszor kaptam csomagot Hong Kongból, de még egyszer sem vámolták meg, igaz, egyik sem volt 65 dollár feletti. Inkább értékfüggő, amennyire én tudom, 70-100 dolcsi körül már rezeg a léc...
2011. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is rendeltem már ezt-azt Hongkongból, soha nem vámoltak meg semmit. Mondjuk nem ólomtömböket rendeltem, úgyhogy nem tudom mennyire függ a súlytól. :/
2011. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Többször rendeltem, de még nem vámolták meg DE ez a lehetőség nem kizárt sajna!

Az is sokat számított, hogy eddig mindig $20 írtak rá a papírokra értéknek, holott volt, hogy egy sporttáskányi fotós vakú szettet rendeltem állványostul.

Volt hogy kibontották a csomagot a vámosok, de sose kötöttek bele hogy az nem húsz dollár. :)


Bezzeg az amerikai ráírta az értéket és perkálnom is kellett rendesen. :(

2011. márc. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, és ahogy hsz-emből kiderült, egyáltalán nem súly hanem érték függő.

Ez sose volt másképp, nem is értem honnan vetted ezt, mert nem is logikus.

Ennyi erővel több millió dollár értékű gyémánt behozható lenne vámolás nélkül. :)


Amúgy a vámmentes érték határ országonként más, de valahol $25-$50 dollár között van az átlag

2011. márc. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. márc. 8. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Az hagyján, hogy megvámolják (5%), de ÁFÁT IS KIFZETTETIK VELED (20%). Az a húzós.


A csomagokat általában bevallott érték alapján csekkolják (persze ha kapsz egy 3x2 méteres csomagot értékként 20$-árt megjelölve az gyanús...) és fizettetik ki a vámot és az áfát.

2011. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!