Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Törökországról vélemények?...

Törökországról vélemények? Milyen volt ott nyaralni? Megérte?

Figyelt kérdés
olyan írjon kérem szépen aki tényleg volt ott:)
2011. ápr. 11. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó volt, árusokkal vigyázni kell, behívogatnak, kínálnak teával, süteménnyel, van amelyik hajlamos kirabolni is (adj neki pénzt felváltani, és nem adja vissza).


Limlomokat reptéren vásárolj, ugyanaz van alig drágábban és jobb minőségben, mint a bazárban. És jó szállodát válassz, mert ott kicsit más számít luxusnak. A 3 csillagosokat eleve felejtsd el.

2011. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, hallod, a reptéren vásárlásról nekem teljesen más véleményem van.. 2800 Ft volt átszámítva egy kis zacskó csipsz, csak a viszonyítás kedvéért:) De persze, ha van rá pénz, tényleg megéri inkább ott vásárolni, kevés a bóvli.


Rendkívül kedves, közvetlen emberek, de a közvetlenség gyakran átcsap tolakodásba. Én azt figyeltem meg, hogy jobban megéri boltban vásárolni, mint bazárokban, mert, míg a bazárban szabadulni sem tudtunk sehonnan (ránéztünk egy ajándéktárgyra, egyből hármat nyomtak a kezünkbe, és mutatták, mi van még, és ingyen megtanítottak minket török módra kendőt kötni, és szemet kihúzni....), a boltban pedig megkérdezték, ráérünk-e (ez a lényege a dolognak), aztán meghívtak minket hagyományos török kávéra, közben beszélgettünk az eladó családjával:) Persze mi nem tengerparton voltunk, hanem Kappadókiában, ahol az előbbihez képest picit kevesebb a turista. Nekem megérte, hihetetlen szép volt.

2011. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: kávézás közben nem raboltak ki, és a bazárral ellentétben garanciát is kaptunk a vásárolt termékre (vízipipa, ha már egyszer...:) )
2011. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a törökökkel. Igen, a piacokon szeretnek tukmálni, viszont ha tudsz alkudni, akkor van hogy harmadáron is odaadják azt, amit először jó borsos összegért akartak rád sózni.

Lehet kapni nagyon jó termékeket is (pl. bőr szandál, papucs, ruhák) :)

Szerintem nagyon megéri, mert a magyarok fejében valami olyan téves előítéletekkel teli kép él a törökökről, hogy jó dolog elmenni és megtapasztalni saját bőrön, hogy valójában mennyire máshogy is van minden, mint ahogy gondolná az ember! :)

2011. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En voltam ott, nagyon aranyosak es kedvesek, lehet alkudnı, jo mınosegu kırandulasok mıatt pedıg keressetek ot: pashafromalanya@hotmail.com Iroda haromszorosat kerı el ugyanazert... sot sokszor kevesebbet nyujt.
2012. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ádám0606 válasza:
Hello! Mi már másodszor voltunk Alanyában (egymást követő években). A feeling annyira megragadó, hogy nem kizárt, hogy jövőre is oda megyünk :) Itt tényleg mindent megtalálni, a gyönyörű táj, egy kis történelem (vár), bazárok, szép parkok, este nagyon nyüzsgő város, nagyon színvonalas szórakozóhelyek és persze nem utolsósorban a nagyon jófej török emberek. Csatlakoznék az előttem szólóhoz és én is nagyon tudom ajánlani Pasha Alanya nick néven futó utazásszervező srácot, aki legalább fél áron adja a fakultatív utakat (rafting, jeep szafari, Sapadere kanyon, Manavgati hajó kirándulás, Pamukale, delfin show, stb..), mint a magyar utazásiiroda, tényleg nagyon korrekt! Utazási irodáját a facebookon ezen a néven találjátok: Alanya excursions Eftalia tour. Szóval irány Alanya, szerintem ár / érték arányban az egyik legjobb választás!
2012. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!