Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Lehet ételt bevinni Dél-Koreába?

Lehet ételt bevinni Dél-Koreába?

Figyelt kérdés
Ősszel utazok Dél-Koreába, és kíváncsi vagyok, lehet-e szuvenírként pl. téliszalámit, pirospaprikát bevinni az országba. Az ételek bevitelét sok országban elég szigorúan kezelik (karantén stb.), elvileg itt is. Tényleg ennyire rugalmatlanok szoktak lenni, hogy ilyesmit sem lehet bevinni? Ha esetleg mégis megpróbálom, de "lebukok", azon kívül lehet bajom, hogy elkobozzák a "tiltott árut"?
2011. júl. 18. 21:50
 1/10 anonim válasza:
100%

Úristen, de irigyellek most :) Nekem jó ideje az a vágyam, hogy eljussak Dél Koreában.(Seoul,Sukwon,Jeju szigete)És én is pont ősszel akarnék menni mert lesz egy fesztivál ami érdekelne belinkelem,hátha téged is

[link]

csak hát egyedül menni ... :(

ui:bocsi,hogy nm a kérdésre válaszoltam,de ezt szerettem volna leírni.

2011. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A másik témában is írtam, hogy igen Je Ju kihagyhatatlan. :)

Én anno a haveroknak szak szeszt vittem (pálinka, Unicum), azzal nem volt baj. Szerintem a szalámi nem olyan nagy szám amit érdemes vinni hacsak nem kérték.


Haza én szintén piát, ginzeng gyökeret és zacskós tészta levest hoztam akkor azzal nem volt baj.


Ha kell úti tipp csak kérdezz nyugodtan.

Itt egy régebbi út leírás is:

[link]

2011. júl. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Kedves Első! Tényleg tök jónak tűnik a linkelt fesztivál, teljesen kedvet kaptam hozzá, de sajnos én csak később, október 16-án megyek.


Kedves Második! Csak nem a saját útinaplód a linkelt blog? Olvastam ám korábban :) Egyébként főleg természetjárás, gyönyörű tájak meglátogatása érdekel (bár nem vagyok azért hardcore túrázó). Lonely Planet útikönyvvel edzek, de nagyon szívesen fogadok tippeket! :) (Illetve egy gyakorlati kérdés: a csapvíz fenntartások nélkül iható Koreában? Több, egymásnak ellentmondó véleménnyel találkoztam már).

2011. júl. 19. 21:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony saját. :)


A csapvízt a mi barátain nem ajánlották így végig ásványvizeztünk, de nem tudom, hogy tényleg nagyon gáz-e, de főzni azért főztek vele.

2011. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nézegetem újra a blogodat. Meg tudnád, kérlek, mondani, hogy az Október 10. – vasárnapi bejegyzésben szereplő kép (tengerparti sétány közelében, "Magányos szikla") pontosan hol készült? Gyönyörű hely, én is szívesen elnéznék oda :)
2011. júl. 28. 00:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a kép még fele annyira se adja vissza.

Egy gyönyörű, jól kiépített, de kissé eldugott sétány a tengerpart mellett.


Je-ju szigetén volt, Seogwipo városában.

Ha lemész a kikötőbe akkor ott van egy tengeralattjáró túra is. Ha ott vagy és hátad mögött van a vulkán akkor jobbra kell keresni, de egy helyi biztos tud segíteni majd.


JeJu amúgy önmagában volt olyan jó hely, mint Korea több része együttvéve.

2011. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nagyszerű hír, mert Seogwipo-ba amúgy is menni akartam, más csodás helyeket is találtam már arrafelé! Szuper!

2011. júl. 28. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott a déli részen van egy hatalmas botanikus kert egy másik településen, azt nagyon érdemes megnézni.

Van egy elég eldugott ösvény ami szintén a természeten vezet át és jól kiépített, azon érdemes végig menni. Az a piros hidas kép is ott készült.

2011. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De nem is tudom minek írom, amikor olvastad a naplót. :)
2011. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Szeretnék még valamit kérdezni. A naplódban többször írod, hogy a buszállomásról elindulva általában tök hamar sikerült mindig valamilyen jó kis szállást találni.

Ez hogyan történt a valóságban? Útikönyvben megadott szálláshelyeket kerestél fel? Vagy csak a véletlenre bíztad magad? Ha az utóbbi, hogyan találtál szállást? Van valamilyen speciális tényező, amiről könnyen felismerhetők? Elsősorban olcsóbb szállások érdekelnének!


Nagyon köszönöm a segítséget előre is :)

2011. szept. 30. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!