Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreában mennyi esélye...

Dél-Koreában mennyi esélye van egy angol tanárnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok de már most elterveztem, hogy egyetem után ki szeretnék költőzni.Azon is gondolkoztam h angol tanárnak tanulok de ha ezt a szakmát választom könnyen eltudok kit helyezkedni? Persze korei nyelvet szeptemberben kezdem tanulni és egyetemen is korea szakra szeretnék menni.
2012. ápr. 12. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Angol tanarnak altalaban angol anyanyelvueket szoktak felvenni kulfoldon, legalabbis amit eddig tapasztaltam. Lehet, hogy ha kimennel angliaba tanulni, es ott szereznel kepesitest akkor tobb eselyed lenne.

Kulfoldon dolgozom, egy 1200 fot foglalkoztato cegnel, es osszesen 3-an vagyunk magyarok, pedig van itt mindenfele nemzetisegu, de ebbol ketten nem magyarorszagrol jelentkeztunk eleve (epp akkor is kulfoldon dolgoztam amikor erre a munkara jelentkeztem, lehet, hogy ez is szamitott. A masik srac meg angliaban elt, es onnan jott ide).


Van itt sok maganiskola, de mindenhol angol anyanyelvuek az angoltanarok.

2012. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem és köszi:) de még gondolkoztam a turizmusban is mint pl: egy hotelban vagy esetleg idegenvezetőnek!
2012. ápr. 12. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A Koreaban elo amcsi, es kanadai angol tanarokkal nehez felvenni a versenyt egy magyarnak. Jo par eve konnyebb volt talalni tanitvanyokat, de mostanara mar rajottek az amcsik is, hogy itt jol kereso kenyelmes munka van, igy elarasztottak egesz orszagot. Ezert a koreaiak szigoritottak a dolgon is.

Most mar nem egyszeru se angol tanarnak lenni itt!!, mindenkepp olyan diplomat kell felmutatni ahol az angol nyelv oktasa szerepel. De ehhez se friss diplomasokat vesznek fel, ha legalabb 3 ev karriered van akkor esetleg. Turizmus es hotelen ne nagyon gondolkodj. Koreaban ezeket az allasokat koreaiak toltik be! Nokent meg amugy is nehezen talalnal munkat itt.

2012. ápr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hatsepszuth válasza:

Szia!

Könnyebben elhelyezkedhetsz magyar tanárként..:)

Ajánlom Manócska blogját:)

2012. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,és el fogom olvasni:)
2012. máj. 14. 00:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak japánnal kapcsolatban tudok irni, de itt egy jó angol nyelvtudású külföldi is kap munkát ha keres. Nem egy ilyet láttam már.
2012. máj. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Egy 15 éves lány vagyok, és ahogy a kérdésedet olvastam, mintha csak magamat olvastam volna!:)

Még a nyáron kezdődött az egész, amikor elhatároztam, hogy én Koreában szeretnék dolozni, meg minden, annyira szörnyen vonz az egész ország és a kultúrája!!! És ahogy telt az idő egyre inkább kialakult a fejemben, hogy mivel is szeretnék ott foglalkozni és egye komolyabban gondoltam az egészet. Azon töprengek mostanában, hogy vajon angol, vagy magyar tanárnak kéne-e mennem. És hogy milyen egyetemet kéne hozzá választanom. A koreai szakot, vagy a tanárit...

Egy másféle kérdésem az, hogy te ezt elmondtad-e a szüleidnek, vagy barátaidnak, vagy valakinek? És ha igen, akkor mit szóltak hozzá?:) Mert én úgy igazából senkinek nem merem elmondani, csak pár emberrel beszélem meg az efféle dolgaimat.

Állandóan ilyen témákról olvasok, például blogokat és a youtubeon nézek videókat. De még annyi kérdés van bennem és kétely is. De egyszerűen nem telik el nap, hogy ne törném a fejem ilyesmiken:D:D

2012. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!