Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínai körutazásról van valakin...

Kínai körutazásról van valakinek tapasztalata? Milyen volt? Mire figyeljünk oda? Mennyi költőpénzre van szükség?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 17:15
 1/5 kiflitolvaj ***** válasza:
Voltam egyszer-kétszer, az utolsóról éppen kedden értem haza:) Merre mentek, mennyi időre? Szervezett út, vagy egyénileg?
2012. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szervezett útra megyünk "Peking és a császári városok". Te hogy voltál kint?
2012. máj. 28. 15:18
 3/5 kiflitolvaj ***** válasza:
Én mindig egyedül mentem, csak az oda-vissza repülőutam szokott fix lenni, aztán mindig ott döntöm el, hogy merre induljak. Most két és fél hétig voltam, Shanghai és Xiamen környéke volt a cél. Még indulás előtt gondoltam Pekingre is, de Xiamen annyira megtetszett, hogy inkább ott maradtam tovább. Egyedül a kiutazás drága, bár tavaly 100 ezer Ft-ért sikerült jegyet vennem, mondjuk Moszkváig Malév vitt, ez ma már sajnos nem játszik. Kínában a belföldi közlekedés nagyon jó és nem drága, akár repülővel, akár vonattal utazik az ember. A városi tömegközlekedés is filléres, de a taxi is baromi olcsó. Szerintem bátran bele lehet vágni egyedül is, valószínűleg árban is sokkal jobb, mint egy szervezett, de a legnagyobb előnye, hogy nincs semmilyen kötöttség.
2012. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy beleoffolok, de mi is gondolkodunk Kínán egy ideje. Egyénileg. Számomra az az egyik fontos kérdés, mennyire lehet elboldogulni kínai nyelvtudás nélkül? Angolul jól tudunk, de vajon a kínaiak mennyire tudnak??
2012. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kínában még kínai nyelvtudással is kaland utazni, nemhogy kínaitudás nélkül. Kínában még kevesebben tudnak angolul, mint Magyarországon. Ha nincs egy kínai ismerös, aki állandóan segítsen tolmácsolni, tájékozódni, információval ellátni, akkor még vonatjegyet is csak kézzel-lábbal mutogatva fogtok venni. Plusz Kína baromi nagy, rengeteg ember van mindenütt, barátságosak, de vigyázni kell azért. A külföldiekben sokan látnak jó üzletet, nem árt megállapodni pl. ha motorriksával utaztok mennyi lesz a fuvardíj A-tól B-ig, nehogy utólag mondja be a soför, hogy 10 km-ért 200 jüan. A taxisoförök, stb. nagy része nem tud angolul, a szállodákban akad angolul beszélö személyzet a recepciókon, éttermekben változó. Ha baj van (baleset, büncselekmény) kínai nyelvtudás nélkül teljesen ki van szolgáltatva az ember. A kulturális különbségek sem elhanyagolhatóak.
2013. jún. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!