Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Tájföldön mennyibe kerül egy...

Tájföldön mennyibe kerül egy kis tengerparti bungaló bérlése?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy elég olcsón lehet bérelni (30.000Ft körül/hó), de a neten csak szállodákat találtam. Ha ismer valaki ilyen oldalt belinkelné nekem? Az se baj, ha valami eldugottabb helyen van, sőt inkább előny :)

Nem kell semmi luxus, csak egy kis faház a tengerparton, persze azért legyen tiszta, kulturáltan berendezve stb.


2012. okt. 27. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Az ország neve: Thaiföld


100-120 €-ért már vannak nagyon jó kis bungalók, de ezek általában nincsenek fenn a neten, mert oda csak a turistáknak szánt, magasabb kategóriájú lakások szerepelnek.

2012. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Tájföldön ez thaiegységenként változik, a felkapottabb helyek nyilván drágábbak. A neten nem fogsz igazán olcsó helyeket találni, el kell menni, és ott helyben keresgélni.
2012. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a tengerparton 30 ezerert nem fogsz talani bungalot ami tiszta es rendezett az ilyen 70 ezertol kezdodik

ja es ha ide jossz legalabb tanuld meg , h kell irni az orszag nevet

2012. okt. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen elcse*ztem a nevét, remélem erre a 4. hozzászóló is felhívja a figyelmemet. Amúgy pont ezt nézegettem azért írtam így: [link] de ahogy kiírtam én is rájöttem, csak nem lehet javítani... Mielőtt kimegyek ígérem, hogy legalább 1000x leírom az ország nevét helyesen...

Lehetőleg az írjon aki bérelt már ilyet, vagy van valami linkje, mert mindenhol megoszlanak a vélemények, valaki állítja, hogy lehet ennyiért bérelni, más meg az ellenkezőjét, ahogy itt is.

2012. okt. 28. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
elcseszted az ország nevét
2012. nov. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ekeke ***** válasza:
Há végülis nem csesszintette el, mert a nem latin betűs nyelvek átírásánál magyar fonetikus leírást KELL alkalmazni: Tájföld. Más kérdés, hogy az anglicizmus miatt megszoktuk. Vietnám (amit meg Việt Nam-nak kéne írni:) mert latin betűs:), Laosz, Kambodzsa, Algéria, Marokkó, stb. A kérdésre nem tudok válaszolni:))))
2012. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

De nagyon szeretem ezt a sok okost.... akik bejönnek magyarázni, hogy "hogy kell írni Tájföldet" hát körberöhögöm az összes ilyen okoskát.


Számít szerintetek, hogy Thai Bacht-ot írsz, vagy a kényelmesebbet, azt, hogy táj bát? Merthogy ők eleve teljesen máshogy ejtik és írják, innentől lényegtelen. Csak az amerika-fanatikus kismajmoknak fontos, hogy minden úgy nézzen ki leírva és kimondva, ahogy az amcsik írják és mondják. Így lesz "Beijing", ami nem tudom, miért nem jó úgy, hogy Peking, főleg, hogy így is kell pont ejteni, a kínaiak így ejtik....

De ugyanezek az okoskák mondják juszt is Mianmart "Burmának", mikor pedig Burma eredetileg Mianmar volt, ráadásul már több, mint 20 éve igazán meg lehetne szokni... csak hát, ha egyszer az amcsi kormány "nem ismeri el" a dolgot, akkor kell itt Európában is pár birka, aki követi az usákokat, hátha föltűnik odaát, hogy pár magyar mekkora jenki tud lenni, miközben persze pont az ilyenek nem beszélnek egy tisztességes mondatot se angolul. (Ja és ki se mozdulnak a gépük elől sehová, a kerületet se hagyják el, tipikus...)


Bocs.



A kérdezőnek írom, hogy lehet találni 10ezer bát alatt (hőőőő okos fiúk, gyorsan írjátok le, hogy nem elég angolkompatibilis a BÁT, hátha érdekel), de két dologgal számolnod kell: az alkudozásnál figyelik, hogy mennyire vagy rutinos, ha falfehér vagy, látszik, hogy most szálltál le a repülőről és először jársz az országban, akkor sokkal inkább ki akarnak majd fosztani. A másik, hogy attól tud olcsóbb lenni egy bungaló, ha hiányoznak belőle dolgok. A melegvíz nem probléma, ez egyértelmű, de ha nincs hűtőd, az már gond lehet. A légkondi (nekem) nem probléma, ha nincs, de ha az ember kicsit pórul jár egy kórokozóval és fölmegy a láz 39-40 fölé, akkor azért jól jön, ha nem csak egy pörgettyű alatt várod, hogy elmúljon a hányinger :)

Ha az számít, hogy tényleg OLCSÓ legyen, mert neked csak a part kell, a tenger, a nap.... akkor talán másik ország kellene. A szomszédban van pár lehetőség, bármelyik olcsóbb. Csak azok meg nem olyan fejlettek, így éjszaka nemn ajánlatos kimászkálni. Valamit valamiért.

2013. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!