Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Olaszországba megyünk nyaralni...

Olaszországba megyünk nyaralni. Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Például olyanokra gondolok ,hogy mire érdemes figyelni,a tengerpartra miket vigyünk magunkkal,meg ilyenek. De érdekel minden ,esetleg ha valaki járt már ott, leirhatná hogy melyik a legszebb tengerparti rész,ami aránylag közel van Ausztriához , milyen tiszta a tengerviz stb..

2012. júl. 14. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éve jártam a Pálma riviérán,Grottammare-n.Gyönyörű hely.

Tapasztalatom alapján a legjobb az,ha felkészültök,hogy az olaszok többsége csak olaszul tud,ezért nem árt,ha tudtok egy-két alapkifejezést.

A tengerparta napernyő mindenképpen szükséges (ha csak a hotel szolgáltatásaiban nincs benne),a homokos part miatt a víz nem a legtisztább volt,de egyáltalán nem nevezhető piszkosank sem.És mivel homokos a part semmiképpen sem a legdrágább és legértékesebb öltözetet ajánlom :) A tengerparta amugy ugyanazok amik a strandra:naptej,sapka,törölköző,stb.

ja és mi a homokba lepedőt terítettünk,de a gyékény is jó választás.

A Pálma riviére nincs túl közel Ausztriához,viszont szerintem mindenképpen érdemes ellátogatni oda,vagy az Abruzzo nevű részt is ajánlom.

Talán Lido di Jesolo,Bibione,Lido di Cavallino,és esetleg még Lignano azok,amik Ausztriához közelebb vannak,ezek közül Lignano és Bibione a személyes kedvenceim :)

+ fakultatív kirándulások terén eljutottunk Rómába és Velencébe,mindkettőt ajánlom :)

Remélem segítettem :)

2012. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha értem.Köszönöm a választ! És még egy kérdés..Olaszország összes homokos tengerpartján olyan a viz?:) Mert az lenne a legjobb ha lelátnák az aljáig,félek hogy rálépek egy tengeri sünre vagy akármire :/ Gondolom Sziciliába meg a déli helyeken olyan ,de odáig sajnos nem tudunk elmenni:(
2012. júl. 17. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: Azokon a helyeken,ahol én jártam mindenhol olyan a víz.De vannak helyek (pl.Grottammare is ilyen),amelyek megkapták azt a bizonyos kék zászlót a víz tisztaságáért,és bár nem olyan tiszta a víz,mint Horvátországban,valamennyire azért lelátni az aljára.Tengerisünnel pedig nem találkoztam :)Szép nyaralást!
2012. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és még az jutott eszembe,hogy ha félsz a tengeri sünöktől,akkor vigyél vizipapucsot.Ilyen deichmann-szerű üzletekben vagy akár szupermarketekben is találsz :)
2012. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi szépen:)
2012. júl. 20. 13:45
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Én is voltam Olaszországban.

A Garda-tó gyönyörű hely, tiszta a vize és meleg van. De tengert kértél inkább azt írom.

Lido di Jesoloban is voltunk kétszer. Én a tengerért nem vagyok oda mert nem jó benne fürdeni mert sós víz belemegy a számba meg ne olyan szép tiszta a vize(mint a fent említett Garda-tónál).Mi egy tengerparti szállodában voltunk, de én inkább az ottani medencében töltöttem a napot. Velencébe mi is elmentünk, onnan nagyon közel van. Olaszul mi is csak annyit tudtunk amit egy étteremben tudni kell (rendeléshez). Nagyon meleg van, ha velencébe mentek vigyetek kalapot meg kendőket ha be szeretnétek menni valamilyen templomba.. Estére egy lenge nyári ruha jó napközben meg bikini:D Lido di Jesoloban van azt hiszem az Aqualandia ahol voltunk és az nagyon jó a gyerekeknek vízitánctól kezdve a Pán Péteres bemutatóig minden van. amúgy itt a tengerparton ha jól emlékszem végig napozóágyak vannak letéve amire letudtuk teríteni a törölközőt. Olaszországot nagyon szeretem végképp este amikor beülünk valami kávézóba és az olasz pasik énekelnek:DD

2012. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!