Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen atveresekkel lehet...

Moha- kérdése:

Milyen atveresekkel lehet szamolni Thaifoldon?

Figyelt kérdés

Ezek leginkapp Bankogban, Phuketen es a turistak altal leginkabb preferalt helyeken fordulnak elo? (jetsky berleses atveres,taxy...)

Azert nincs ok a bizalmatlansagra ugye? Ezek kevesbe gyakoriak mint pl. szeretett hazankban.

Mire kell vigyazni?



2012. nov. 21. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Minden Ázsiai ország koszos. Ilyen a benszülöttek habitusa.


De amit feljebb írtak Thaiföldről az nem igaz. Nagyon szép ország és messze nem a térség legalja (ajánlom Indiát, Ceylont például és mindjárt átértékeled mi "koszos" és "fejletlen").


Phuketi rész túristáknak abszolut biztonságos, akár egyedül is bóklászhatsz a "nem túristáknak fenntartott" helyeken, bántani nem fognak. Persze azért ne lógjon ki 500$ a zsebedből, de csak úgy megtámadni nem fognak.


Mi direkt kerültük a "mű" turista helyeket Phuketen, motort béreltünk és barangoltunk a szigeten, el is vegyültünk a helyiekkel! Egy szájhúzást sem tapasztaltunk, csak mosolyt. Kirabolni / átverni soha nem akart senki.


Az meg, hogy alkudni kell - igen, ott így intézik a pénzügyeket. Ha azt mondják 1000 Bath akkor mondd, hogy 500. Ellentétben az EU-val NEM LESZ BELŐLE SÉRTŐDÉS, sőt, ott az a furcsa ha azt mondanád rá, hogy OK. Meg fogtok egyezni 600-ban és mindenki boldog.

2012. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Dzsetszkinél figyelni érdemes, hogy milyen az alja és oldala. Ha át akarnak verni vele, akkor általában utólag "veszik észre" a kis horpadásokat, sérüléseket, amiket persze nyilván te okoztál :)

Videók is vannak a neten ilyen esetekről. Szerintem nagyobb a kockázata annak, ha motort bérelsz. Megbüntetnek könnyen sok dologért, bár eleve nem hiszem, hogy jó ötlet balos közlekedésnél részt venni a közlekedésben sofőrként annak, aki a jobboshoz szokott.

Rossz sztorikat általában olyanok szoktak mesélni, akik idiótán viselkednek és aztán emiatt pórul járnak. Mit képzelnek pl azok, akik bangkoki külvárosban dörzsölt helyi kisgengszterekkel pókereznek és azok - még ilyet! - simán lehúzzák...?

Mit képzelhetnek azok, akik a trópusra se képesek úgy elutazni, hogy ne legyen rajtuk félkilós ladavezérműlánc aranyozva a nyakukban?

Mit képzelnek azok, akik a helyiekkel szemtelenek, főleg nőkkel...?

Ha normálisan viselkedsz, öltözködsz és beszélgetsz az emberekkel és nincsenek gyanús bizniszeid, akkor nem lesz gondod.

Mindig újra és újra bepróbálkozhatnak, kis trükkökkel, de erre mi magyarok azért remekül tudunk reagálni :)

Pl szállodában: kis recepciós hölgy a kulccsal együtt a kezedbe ad egy kis papírt, ami egy számla azokról a plusz szolgáltatásokról (mosoda, szobaszervíz, akármi), amiket nem vettél igénybe. Félrészeg nyugati turista inkább kifizet egy párezer Ft-os tételt és nem kezd el a thaiglish-t beszélő nővel csacsogni arról, hogy ez most mi.

Arra kell figyelni, hogy a "hirtelen előjövő" fizetnivalók esetén inkább legyünk kellemetlenek, inkább tűnjön el a thai mosoly, de ne hagyjuk magunkat lehúzni. Ne legyünk oroszok!

Velem a híres bangkoki reptéren játszotta el a kis hölgyike, hogy miután a csomagomat föltettem a szalagra és már bent is volt, útlevél stb.... közölte, hogy mivel két géppel, átszállással megyek haza, ezért felárat kell fizetni, kereken száz dollárt :D

Nagyon határozott volt, de persze én meg nem hülye vagyok, hanem magyar. Folyamatosan röhögtem az arcába, ahogy beszélt a telefonba a "felettesével", aki nyilván nem létezett ott a vonal végén. Thaiul megbeszélte saját magával, hogy a magyar srácot nem sikerült lehúznia :D

Majd letette a telefont és közölte, hogy "tényleg ezúttal nem kell fizetnem" :D

Szerintem megalázó lehetett a hangos röhögésem, mert utána megkérdeztem, hogy "Are you sure?" :)))))

De amúgy Thaiföld szép hely és egykét ilyen eset miatt nem szabad korán ítélkezni, a nagy többség azért nem így csinálja.

Valutaváltást a megfelelő helyen kell csinálni... olyan étterembe nem szabad bemenni, ahová berángatnak... taxissal mindig ELŐRE kell közölni, mennyibe fog kerülni a fuvar és arra mennyi van, ez nagyon fontos!

2012. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Megbüntetnek könnyen sok dologért,"


Ez abszolut butaság. Sisak nélkül motoroztunk, megállított a rendőr és csak annyit mondott, hogy itt a városon kívül oké, de a városba azért vegyük fel, mert veszélyes.... Aztán jó utat kívánt, továbbmentünk sisak nélkül...


"nem kezd el a thaiglish-t beszélő nővel csacsogni arról, hogy ez most mi. "

Ilyet még nem is hallottam, pedig voltunk már thaiföldön párszor.. Ez valami legenda. Egyrészt a thaiok nagyon jól beszélnek angolul, másrészt szállodában ilyen nem fordul elő.

2012. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

Kedves utolsó,

ez a hely a kérdésekre van kitalálva, meg az ARRA adott válaszokra, nem arról szól itt a dolog, hogy MI nekiállunk vitázni. Ha te úgy gondolod, hogy HAZUDOK, akkor gondold azt nyugodtan magadban, végül is mindenki magából indul ki. Én nem szoktam hazudozni. Márpedig IGEN kisember, egy hotelben történt ez és képzeld el, létezik olyan, hogy a thai recepciós is rettentően beszél angolul, a nagy szókészlete ellenére sajnos semmit nem lehet érteni belőle. Beszélgettem életemben kb 15-20 olyan recepcióssal, aki thai volt, a nagy részük tényleg kifogástalanul beszélt, de akiről a sztori szól, az épp nem.


Azt javaslom barátom, hogy szorítkozz a kérdező kérdésére és az arra adandó leghasznosabb válaszra. Amit, majd ha hamisnak fogunk gondolni, akkor majd azt magunkban elkönyveljük és nem kezdjük itt keverni virtuálisan a krumplistésztát. Na csókollak.

2012. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Taxissal fix arat erdemes kialkudni, vagy taximeterhez kell ragaszkodni. Sokan mondjak, hogy a legolcsobb a taximeteres megoldas.
2013. jan. 17. 03:38
 16/17 anonim ***** válasza:

# 14


Már ne is haragudj, de ha valaki egyértelmű baromságot ír azt bizony ki kell javítani, hogy ne vezesse a válaszod félre a kérdezőt.


Kérdező:

Mi mindig előre megbeszéltük a fuvardíjat. Annál tisztább nincs. Ugye tuktuknál egyértelmű, mert abba nincs óra. Taxinál meg szerintem érdemes, mert akkor nem érhet semmi meglepetés.

2013. jan. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Visszatertem Thaifoldrol. A taxisok es a tuktukosok 90%-ban megprobalnak lehuzni. A tuktukot senkinek nem javaslom. A taxisokat meg kell kerdezni a meterrol, ha nem akarja bekapcsolni, hatarozottan rajuk kell szolni. Elofordul, hogy alkalmi suketsegbe burkoloznak ilyenkor. En addig tapogattam a vallat, amig szidkozodva ugyan, de bekapcsolta az orat. Volt olyan, is, a Bangkoki hotelbol indultunk a repterre, hogy tovabb repulhessunk delre, es a ket nagy borond nem akart beferni a csomagtartoba (hatalmas gaztartaly van szerintem az osszes taxi csomagtartojaban), igy betette az egyiket az anyosulestre es racsapta az ajtot. Az ajto beso muanyag burkolata megserult. Mutatta, de akkor nem volt gond. Erkezeskor azonban mar komoly problema volt es ki akarta fizettetni a javitast, plusz a "sok csomagos felarat". Mosolyogtam, de legszivesebben leteptem volna a fejet. Kis alkudozas utan 500 Forintnak megfelelo felarral meg mindig olcsobban jott ki, mint az indulaskor ajanlott taximeter nelkuli felar.

Alapszabaly, hogy ragaszkodjunk a meter hasznalatahoz.

Amugy kellemesen csalodtam, mert semmi egyeb problema nem volt, sot: mindig minden helyzetben igyekeztek a legtobbet megtenni az elegedett turistakert.

Barhol fizettem, mindig hangosan (jol lathatoan szamoltak), a borravalot nem vartak el sehol.

Turaknal a nap vegen korbemennek egy kis tip boxal, amibe nem kotelezoen lehet borravalot adni a turat lebonyolito csapat szamara. 100 bathot mindig adtunk, mert mindenhol elegedettek voltunk mindennel.

Ugyes huzasok vannak, de lehuzasok nem jellemzoek. Ilyen peldaul amikor egy kis Dzsungelbeli faluba utaztunk, es az elefantogolas utan olcso csecsebecseket ajanlanak fel, hogy ezzel tamogassuk a falut.

Volt olyan turaszervezo ceg aki "elfelejtett" felvenni minket a hotelunkbol. Masnap visszakaptuk a teljes befizetett osszeget, plusz ajanlottak egy ingyenes turat.

Tripadvisort meleg szivvel ajanlom mindenkinek! Kincset er!

Thaifold egy foldi paradicsom, ahova keves angol es keves penz kell...

Eletre szolo kaland!

2014. jan. 19. 23:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!