Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Érdemes Thaiföldre költöznöm...

Érdemes Thaiföldre költöznöm és ott élnem?

Figyelt kérdés
Persze dolgozni nem tudnék ott, mert nem tudom a nyelvet és munkavállalási engedélyt sem adnak, így csak a felhalmozott pénzemből tudnék ott tovább élni. Viszont tudok jól angolul és kiszámoltam, hogy ottani árakkal, számladíjakkal 70-80 évig tudnék elélni munka nélkül, addig meg úgysem élek.

2013. márc. 18. 16:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Te ezek szerint nagyon tisztában vagy a helyzettel, úgy mondod itt az árakat, amik egyébként tényleg kedvezőek.

Mennyibe kerül egy egész lakás, vagy családi ház megvétele, ami ott átlagosnak számít?

Benzinárról is tudsz valamit?"


Igen, nagyjából ismerem a kinti helyzetet, árakat, évente pár hónapot én magam is kinn töltök. Emellett, mint írtam, van pár vállalkozó ismerősöm Bangkokban, tőlük is tudok infókat a dolgokról. A lakásárakról mindössze annyit tudok, amennyit a bérlésnél írtam, illetve még azt, hogy az egyik ismerősöm 2 szobás, 62 m2-es lakása cca.10.000.000 Ft volt.(1.290.000 baht)(A lakás átlagos környéken, légkondival, portaszolgálattal, zárt parkolóval együtt került ennyibe.) A benzin ára jelenleg kb. 319 Ft/liter(40 baht)

2013. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

A lakás jó áron van, a benzin nem annyira.

Egyébként hogy ismerkednek az ottani európaiak thai lányokkal?

Buliban, vagy internetes társkeresőn? Sokan beszélnek angolul a turistaövezetekben?

2013. márc. 18. 20:37
 13/25 anonim ***** válasza:

"Egyébként hogy ismerkednek az ottani európaiak thai lányokkal?

Buliban, vagy internetes társkeresőn? Sokan beszélnek angolul a turistaövezetekben?"


Angolul nagyon sokan beszélnek, sokan kifejezetten jól. Ismerkedni rettentő könnyű, ott a nők szednek fel téged. Komolyan. Nem voltál még Thaiföldön? Érdemes lenne előbb kipróbálnod a dolgokat, mielőtt hosszabb távon odamennél. Az egész thai turizmus alapja a szex. Az európai és amerikai fehér emberek egy része általában csak a csajokért utazik oda. Normális, nem pénzen alapuló kapcsolatot már nehezebb találni, mert a legtöbb nő egy fehér emberben csak a pénzt látja. De általában, ha hosszabb távon akarsz egy nőt, akkor elég neki egy kis havi zsebpénz, némi ruha, kaja, meg pénz arra, hogy meglátogassa a családját északon.(a bangkokban dolgozó nők nagy része Isaan tartományból érkezik, ott a legnagyobb a szegénység.)

2013. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Lakást hogy lehet találni? Ingatlanossal? Gondolom a tulajdonosok nem beszélnek folyékonyan angolul, hogy egy külföldivel mindenféle átírást elintézzenek.

A lányokkal tehát csak beszélgetek és ők kezdeményeznek?

2013. márc. 18. 21:01
 15/25 anonim ***** válasza:
95%

"Lakást hogy lehet találni? Ingatlanossal? Gondolom a tulajdonosok nem beszélnek folyékonyan angolul, hogy egy külföldivel mindenféle átírást elintézzenek.

A lányokkal tehát csak beszélgetek és ők kezdeményeznek?"


Lakást ingatlanossal kell intézni, nyelvi akadály nem lesz, rengeteg külföldi kézben lévő ingatlaniroda van főként a nagyobb városokban. Lányokkal mint írtam könnyű kapcsolatba kerülni. Javaslom, a neten olvass utána egy kicsit a thaiföldi csajos dolgoknak. vagy nézz pár bangkoki videót a szokásokról.


http://www.youtube.com/watch?v=y6m5PPoX5Pg


http://www.youtube.com/watch?v=WHChy7QoPjo


http://www.youtube.com/watch?v=cpgg74bHpZI

2013. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Oké. A videón a lányok nagyon szépek.

Idén nyáron szeretnék kimenni, egyelőre csak körbenézni, hogy egyáltalán milyen hely ez. Utána, ha megfelel, akkor szeretnék végleg kiköltözni. Remélem az árak alacsonyak maradnak 10-20 év múlva is az én pénzemhez képest, hogy kint tudjak maradni.

Köszönöm az információidat.

2013. márc. 18. 21:39
 17/25 anonim ***** válasza:

"Köszönöm az információidat."


Nagyon szívesen! Ha van még kérdés, akkor privátban is válaszolok.

2013. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Rendben. Ha még eszembe jut valami, akkor írok.
2013. márc. 18. 22:03
 19/25 anonim ***** válasza:

en mar tobb mint 2 eve kint elek ha van par kerdeset akkor irj


23/L

2013. márc. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

voltam már thaiföldön :) szép hely nagyon.

írj Robiéknak, mindenbe segítenek, letelepedésbe házvásárlásba vagy bérlésbe, www.thaifold-extrem.hu

email címük : thaifold@thaifold-extrem.hu

2013. márc. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!