Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Új élet kezdés Japánban?

Új élet kezdés Japánban?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, valamennyire értem a nyelvet, kinn élő rokon segítene. Szüleim meghaltak, nem bírok itt maradni tovább, fölösleges, nem köt ide semmi. Egyedüli hely, ami tetszik még ebben a világban és van is oda kötődés(ugye a rokon). Magyar vagyok, hogy bánnának ott velem? Továbbá árakról mit tudtok? 63 millió forintból lehet ott valamit kezdeni? Milyen házat tudok venni kb, kocsi árak hogy alakulnak? Igaz, hogy nagy hobbi náluk az autóverseny, utcai verseny, mafia központú világ?
2013. máj. 31. 11:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve tudok angolul, felsőfokú nyelvvizsga bizonyítványom van, az használ ott?
2013. máj. 31. 11:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legegyszerűbb, ha a kint élő rokonaidnak tennéd fel ezeket a kérdéseket, nem?
2013. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Japán nagyon drága hely,akár az élelmiszerárakat,akár az üzemanyagárakat nézzük.Nagyon nehezen fogadják be a külföldieket,sokat kell bizonyítani és talán sikerül beilleszkedni illetve elfogadtatni magadat.Az angol nyelvtudásodnak sajnos nem nagyon veszed ott hasznát....de van romonod Japánba azt írod,akkor szerintem megválaszolná a kérdéseidet pontosan.Ennyit tudtam segíteni.
2013. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy nagy hobbi náluk az autóverseny, utcai verseny, mafia központú világ"

Persze a filmekben igaz.


Szerintem az elsődleges prioritásnak az kellene hogy legyen hogy kapj ott valami állást. Onnantól már sínen vagy.


Az a pár milka ott gyorsan elmegy. Ennyiből házra nagyon nem futja max valami vidéki pár szobás vityilóra.

valami ilyesmire pl:

[link]


Az albi sem túl olcsó normális környéken 150-200 ezer forint / hó körül van. Az árak természetesen magasabbak mint itt. Az élelmiszer nem olyan vészesen de vannak amik sokkal drágábbak. Kocsi árak kb hasonlóan alakul mint itt.

2013. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sokat dolgozik, nehezen tudom elérni. 63 millió tényleg lófaszt ér ott? Akkor mit ajánlotok ennyi pénzből?
2013. máj. 31. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne a Tokyo Driftből tájékozódj, nem mindenki gésa vagy jakuza, ekkora baromságot...


A felsőfokú angolod egyáltalán nem értéktelen, rosszul írták. Ha ez nem egy papírt, hanem tényleg felsőfokú, folyékony nyelvtudást jelent, akkor kis szerencsével nyelviskolába felvesznek, vagy pedig apróhirdetések útján lehetsz magántanár. Rengeteg az egész nap otthon ülő feleség, akik megfizetik az ilyen szolgáltatást (persze unaloműzés gyanánt főleg, nem a nyelvet akarják ennyire megtanulni).


Ha nagyvárosba mész még egyszerűen a magyartudásod is hasznosítható, keresd meg a helyi egyetem bölcsészkarát és érdeklődj, hogy voltak-e magyar nyelv iránt érdeklődő japánok, esetleg alapíts valami ingyenes klubot először.


Amúgy udvariasan, de távolságtartóan bánnának veled, ahogy minden más nem lenézett külföldivel. Hosszú távon persze veled szemben is jelentkezne a végletes nacionalizmusuk, tehát ne olyan szakmát próbálj meg, ami náluk is természetesen elérhető, újíts és használd ki az európaiságodból fakadó előnyödet.


Ha tényleg van 63 milliód (ez elég érdekesen konkrét szám:D), akkor pl. megfelelő piackutatás után egy európai import prémiumtermékeket (élelmiszereket, italokat) forgalmazó gourmet bolt is opció lehet, bár sok helyen már elég telített a piac.

2013. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem szeretnék ebből vállalkozást indítani kinn. Inkább ebből csak egy új életet akarok kezdeni, házat venni, kocsit venni, élni, szórakozni, dolgozni. Alapozás.
2013. máj. 31. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:

A pénzszórás mióta "alapozás"?


Inkább iratkozz be egy egyetemre, föiskolára vagy bármire, amire felvesznek, úgy vízumot is könnyebben kapsz. Amúgy ennyi lóvéval a nyakamban elöbb elmennék egy hónapra körbenézni, mielött valami hülye döntést hoznék. Japán (és Ázsia) nem biztos, hogy olyan, mint amilyennek te elképzeled.

2013. jún. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Ennyi pénzből kint semmit nem lehet kezdeni. Vállalkozáshoz is kevés. Arra jó, hogy ha lesz kint munkád, akkor vehetsz fel hozzá valamennyi hitelt és úgy már elég lesz egy normális házra meg esetleg autóra.


Ha pénzt akarsz szórni meg bulizni ennyiből akkor inkább Albánia vagy valamelyik másik nyomortanya felé vedd az irányt. Ott ez talán elég valameddig.

2013. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ezeket hallottam olyanoktól, akik ismerik Japánt (voltak ott):

Japán deflációval küzd, vagyis éppen hogy csökkennek az árak.

Nagyon zsúfoltak a városok. A munkahelyen rengeteget kell dolgozni alázatosan. Pl előfordul olyan, hogy egy alkalmazottnak késés miatt kell térdelve bocsánatot kérnie a főnökség és a munkatársak színe előtt, mert csökkenti a termelékenységet és a vállalat sikerének esélyét. Távolságtartóak és nem tudni mit gondolnak, mert biztos nem azt, amit mondanak.

Nem igazán fognak japánként elfogadni, állampolgárság nem lesz. Max letelepedési engedély vagy ilyesmi.

Kicsik a lakások, minden kis kiszerelésben kapható.

Tanulni menj inkább, ne "szórakozni, alapozni". Azt többre értékelik. És nem legfőképp az utcán van verseny, hanem inkább az ottani diákok között, hogy a japán nagyvállalatoknál elhelyezkedjenek. E nagyvállalat-csoportosulásoknak (keiretsu) kezében van inkább a hatalom, de biztos van némi kapcsolatuk a jakuzával, azt nem tudni.. De miért fontos ez? Ott maffiózni akarsz???:D

2013. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!