Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban mennyi esély van...

Japánban mennyi esély van elhelyezkedni nem keresett szakemberként?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem kiköltözni, viszont félek attól, hogy nehéz lenne az élet, nem nagyon kapnék munkát.

Környezetpolitika diplomám van, ez gondolom kint nem ér sokat, japánul is alig tudok, angollal nagykövetségnél mennyi esélyem lehet? Vagy hol alkalmaznának még?

Vagy mit tanuljak amivel érdemes nekivágni és mivel már nincs finanszírozott évem nem kerül milliókba, mint az orvosi?



2013. aug. 20. 19:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ez a bizonyos munkakörök dolog honnan jött? Ha mérnök lennék, nem végezhetnék mérnöki munkát?

A szumósok miért lennének mind félvérek? Még azelőtt létezett a szumo Japánban, hogy elkezdtek volna keveredni más népekkel, akkor kik szumóztak volna?

Hostess végül is lehetnék, ilyesminek akár itthon is elmehetnék, bár nem igazán az életcélom. A Japánban hostesskedéshez azért egy biztosabb nyelvtudás sem árt.

A vízum pedig engem nem érint, mivel ha munkát keresni mennék ki lemondanék a magyar állampolgárságomról és felvenném a japánt.

Bár ez a 3 havonta hazautazásos szerintem egy alkalmazott hostessnél nem így van, turistaként nem veszik fel. Esetleg feketén.


Egyébként posztgraduális képzésen gondolkozom, csak elég sokba kerül.

Kimenni pedig talán azért szeretnék mert az egy jobb, élhetőbb országnak tűnik, szeretném jobban megismerni, ha már félig az vagyok...

Ha etióp lennék akkor lehet nem így gondolnám :)

2013. szept. 8. 21:09
 12/13 anonim ***** válasza:

Huh, Magyar állampolgárságról én nem mondtam le. Igaz, mikor külföldön éltem, honvágyam volt(neked is az lesz).

EUs állampolgárságról lemondani... igaz, vszag könnyen visszakapnád.


Igy a vizumproblema kiesik. Egyszerüen csak állást kellene találnod...

Miutan ez nem magyarspecifikus probléma, a kis magyarország helyett keress rá angolul az interneten, biztos csomo "expat forum japan" van.


Tanulás céljából állampolgárság nélkül is egyszerübb kijutni, ha meg tudod oldani.

Postgrad képzésre, pl. PhD-re sztem pont EUs ellampolgárként esélyes vagy. Mármint nem ismerem a CVdet meg a követelményeket, de biztos sok ilyen ösztöndíj létezik.


csak találomra:

[link]


# 5,9 (kben semmi közöm japánhoz)

2013. szept. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ha felveszed a kint élő rokonaiddal a kapcsolatot,ők majd megmondják mennyi esélyed van.Gondolom munkát is szereznek neked.Meg az egyik szülőd aki Japán gondolom tud segíteni ez ügyben. Amíg megtanulod a nyelvet addig szerintem egyszerűbb munkákban kell gondolkodni. Pl. mosogatás,konyhai kisegítő,szobalány...stb.
2018. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!