Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit érdemes Azerbajdzsánban...

Mit érdemes Azerbajdzsánban megnézni? Milyenek az árak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Azerbajdzsánban leginkább a vasútállomást érdemes megnézni, ahol felszállhatsz a Grúziába közlekedő vonatokra, hogy azt az országot fedezd fel, mert kb. 3x olyan gyönyörű, mint Azerbajdzsán (meg a legtöbb európai ország).


A viccet félretéve, nyilván ott is van látnivaló, főleg Bakuban múzeumok, szőnyegszövők, mecsetek. Én nem jártam ott, de a környéken igen és forgattam a Lonely Planet útikönyvet, szóval pár dolgot megjegyeztem róla. Az országban van pár érdekes geológiai képződmény: iszapvulkánok és egy templom, ami a földből feltörő és égő földgáz "köré" épült.


Baku bizonyos negyedei, ahol az olajbárók járnak lehet nagyon drága, de az ország maradék 99,99%-a olcsó, kb. a magyar árak fele mindenben, de te turistaként nyilván nem a helyiek keretéből élsz, hanem sokkal többől.


A vízum elég hátráltató, azt hiszem 100USD fejenként és kell hozzá meghívólevél, de tudtommal bizonyos bakui hostelek küldenek, ha foglalsz velük szállást.


Ha csak a Wizz járattérképét nézted, akkor a helyedben inkább a Katowicéből és Lvovból közlekedő grúz járatukat ajánlanám Kutaisibe. Árban transzporttal is közel ugyanannyiba jössz ki, cserébe megúszod a komoly vízumdíjat és őszintén szólva Grúzia európai szinten is kiemelkedően szép, főleg, ha a hegymászás, túrázás és egyéb hegyekhez köthető dolgok érdekelnek, de kulturálisan is tele van egy csomó gyönyörű látnivalóval, egyedül a tengere az, ami nem nagy eresztés.

2013. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A jegyem már meg van,és a környező országokban jártam,igazándiból most is a munkám kapcsán megyek azon régióba.Egy könyvet találtam az interneten lp mellett (amit szívesen megvásárolnék tőled ha nem kell..) Obrusánszky Borbála :Azerbajdzsán könyvét,de beszerezhetetlen.Nem tudsz róla valamit esetleg?

Azt még megkérdezném,hogy a miniszterükről elnevezett repülőtérről nem tudod hogy érdemes bejutni a városba?Milyen áron van egy metrójegy?


Még egyszer köszönöm soraidat

2013. szept. 20. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!